726 Shares 9056 views

Słoneczny nagietka (Calendula) – korzystne cechy i właściwości lecznicze

Od dawna ludzkość może czerpać korzyści z naturalnego świata roślin dla żywności, do leczenia różnych dolegliwości. Główną bazą do wykorzystania roślin do leczenia stała się popularna mądrość i wrażliwa obserwacja człowieka. Ustanowienie handel, rozwój społeczny, dzielenie się wiedzą – to wszystko przyczyniło się do powstania dużej skali, imponującego arsenału wielu leków z różnych roślin. Jednym z nich jest nagietka.


Nagietek – odporne na zimno roślin i skromna. Rośnie w zaroślach krzewów na skałach wzdłuż wybrzeży, w odpowiednich polach. Istnieje wiele gatunków i podgatunków tej rośliny. A nowych odmian (ras) hodowane w klombów.

Nagietek, właściwości użytkowe, które są unikalne i wszechstronne, otrzymał bardzo szeroko stosowane w tradycyjnej medycynie uzdrowienia i urzędnika. Jest to często stosowane jako silny płynów do płukania jamy ustnej i nosogardziel podczas procesów zapalnych, a także do leczenia ciężkich wrzody i rany; Pomaga ogólne zmęczenie, bezsenność, bóle głowy. Jest to również roślin leczniczych wykorzystywane puszkę i jak jasny barwienia żywności (olejowego ekstraktu z kwiatów ray), a nawet jako przyprawa do sosów i zup w niektórych pomieszczeniach kuchni narodowych.

Tradycyjna medycyna wykorzystuje kwiaty nagietka, które zbierają się w fazie kwitnienia: innymi słowy – od czerwca do listopada już. W aptekach można kupić gotowy zestaw suche, ale lepiej, oczywiście, przez żniwa każdego lepestochek. wyciąg z kwiatów ziół zawarte w wielu różnych preparatów kosmetycznych i dobrych kremów redukujących, które są korzystne dla skóry i nadając jej elastyczność.

Właściwości nagietka stosuje się leki, które są wykonane na jej podstawie. Mają bardzo silne działanie antybakteryjne przeciw patogenom, zwłaszcza paciorkowców i gronkowców. Zalecany do poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego, które towarzyszą zaburzenia rytmu serca, a także w chorobach dróg żółciowych, wątroby, wrzody, wrzody dwunastnicy i żołądka, zapalenie żołądka, menopauzy, nadciśnienie.

Wielu kolekcjonerów zioła cieszymy się, kiedy zaczyna kwitnąć nagietek. Przydatne właściwości tej rośliny są powszechnie stosowane w maściach, płukanki, mleczka, Bicze i plastry.

Właściwości lecznicze nagietka pomaga leczyć ciężkie rany, wielki ocalić od wrze i znienawidzony nastoletnią trądzik. Calendula wykazuje korzystne właściwości w leczeniu egzemy, wybielanie twarzy rozjaśniające piegi i plamy starcze. Szeroko stosowane instalacji do oparzenia, pęknięcia, zarysowania, otarcia, ran i owrzodzeń.

Nagietka jest nawet do złośliwych nowotworów, gorączkę, rwa kulszowa, łysienie. Oni leczyć zapalenie spojówek, zapalenie sutka, choroby krostkowa.

Calendula jest również znany ze swojej moczopędny, wykrztuśny i napotne działania.

Calendula doskonale pomaga obrzęk i duszność, bóle głowy, pamięć odzyskuje zadziwiająco szybko łagodzi podrażnienia, należy przerwać częste krwawienia z nosa. Nalewka z nagietka soku służy do usuwania bólu. Spożycie, uspokaja i zapewnia spokojny sen, a normalizuje oddychania i tętna.

W Europie, nagietki są wykorzystywane do barwienia masła i sera. Jest również szeroko stosowany w kuchni, dodać w pysznym różnych warzywami, zup i sałatek.

To takie wspaniałe Calendula! Przydatne właściwości tych kolorach pomogą Ci pozbyć się wielu problemów zdrowotnych i zapobiec ich wystąpieniu.