796 Shares 1711 views

System certyfikacji spawacz NAK

Prace spawalnicze obejmować szeroki zakres działań, które wymagają korzystania z różnych urządzeń i materiałów eksploatacyjnych. W związku z tym różne, a stopień trudności działań spawalniczych. Istnieje kilka klasyfikacji pracowników w tym profilu, ale w większości przypadków czynnikiem decydującym w ocenie poziomu wyszkolenia staje certyfikat NAK spawaczy, których obecność może być postrzegane jako forma licencjonowania. Przejście w tym systemie certyfikacji oznacza, szkolenia pracowników, jak również weryfikację swoich umiejętności i wiedzy.


Dlaczego muszę certyfikat NAK?

Korzyści wynikające z obecności tego certyfikatu może być oglądany z obu stron. Z jednego punktu widzenia, warto zauważyć formalnej uchwały spawacza do pracy na obiektach, które reprezentują zwiększony poziom ryzyka. Na przykład, w celu współpracy z rur gazowych są dozwolone tylko specjalistów z certyfikatem NAK. Drugi punkt jest pochodną pierwszego. Fakt, że certyfikacja spawacz nadal nie jest tylko teoretycznym, ale także praktycznym dowodem, że pracownik jest zaznajomiony z zasadami określonymi operacji systemu NAK. To znaczy do spawania z niskokwalifikowaną pracy jest na takim poziomie, nie jest dostępne ze względu na brak wiedzy. Zazwyczaj przed otrzymaniem certyfikatu, kandydaci są odpowiednio przeszkoleni, a następnie otrzymać dokument, który otwiera im dostęp do pracy w złożonych obiektów – odpowiednio zwiększona i płace.

Dokumenty dotyczące certyfikacji

Korzyści z dowodami rejestracyjnymi jest fakt, że obecność edukacji technicznej, wystarczającej wiedzy i umiejętności może dostać prawie każdy spawacz. Jednakże, w celu wydania certyfikatu nie będzie działać bez następujących dokumentów:

  • Kserokopię paszportu.
  • Aplikacja certyfikacji.
  • 2 zdjęcia wnioskodawcy o licencję NAK formacie 3×4.
  • Kserokopia świadectwa lub dyplomu ukończenia studiów.
  • Certyfikat doświadczenia zawodowego.
  • Jeśli nie ma dyplom edukacji, potrzeba kserokopię dokumentu na specjalistę zawodowe spawanie.
  • Kserokopie protokołów, które opracowano na podstawie analizy bezpieczeństwa RTN.

Należy zauważyć, że wymagania wykazu dokumentów mogą się różnić w zależności od poziomu, w którym planowane certyfikacja spawaczy i ewentualnie jego wyposażenia. Istnieje kilka poziomów, które są warte rozważenia oddzielnie.

poziomy NAK

Certyfikacja pierwszym poziomie odnosi się do pracowników, którzy są wysyłani do pracy operacji napawania i spawania. To może być ręcznie lub co pół automatyczne zgrzewanie przez stapianie technologii. Ważne jest, aby pamiętać, że produkcja w tym przypadku odbywa się na obiektach kontrolowanych przez Rostekhnadzor. Drugi poziom nie jest bezpośrednio związane z spawaczy. Przepustkę brygadzistów, rzemieślnicy i inni, którzy organizowanie i nadzorowanie pracowników. Trzeci poziom oznacza, że centrum certyfikacji spawaczy będzie licencjonować menedżerów pracy, które mogą obejmować naczelnicy wydziałów, sektory, laboratoriach, biurach i innych działów i grup, których praca związana jest z wykonywaniem czynności spawalniczych w niebezpiecznych miejscach. Końcowy, czwarty poziom obejmuje certyfikację zarządzania grupami i zespołami spawaczy w obrębie całego przedsiębiorstwa, który obejmuje również Biuro Rostekhnadzor.

Poświadczenie rozporządzenie

Certyfikacja odbywa się w specjalnych ośrodkach zawartych w rejestrze NAK. Sprawdzanie wiedzy odbywa się w formie egzaminu praktycznego i teoretycznego. Ważne jest, aby pamiętać, że zasady certyfikacji spawaczy umożliwia przejście testów ponownej oceny dopiero po 30 dniach. Oznacza to, że jeśli pierwszy praktyczny sprawdzian umiejętności przegrała sprawę, spawacz będzie musiał otrzymać dodatkowe szkolenia i ponownie sprawdzić swoje siły w ciągu miesiąca.

Jeśli certyfikat starszy człowiek, jest możliwe, by sprawdzić złożoność egzaminu. W szczególności pracownicy i eksperci przeprowadzanie kontroli technicznej powinna przystąpić do egzaminu do pracy z materiałów polimerowych. Nawiasem mówiąc, zasady certyfikacji spawaczy sugerują, że czas działalności licencyjnej w ich przypadku ostatnich 2 lat, podczas gdy liderzy mają prawo do korzystania z dokumentu do 5 lat.

rodzaje certyfikacji

Wraz z poziomów, istnieją różne rodzaje certyfikacji – w szczególności izolowanym podstawowej, okresowe i dodatkowe nadzwyczajne. Jeśli pracownik nigdy nie miał do czynienia z profesjonalnych działań produkcyjnych w tej dziedzinie, byłoby podstawowym check. Ponadto, aby zwiększyć okres licencji, wykonywane okresowe certyfikat spawacza w takim samym formacie jak poprzednim razem.

Zdarza się, że test biegłości nie zapewnia zdolności do pracy w konkretnej specjalizacji zawodowej. W tym przypadku, dodatkową certyfikację, która pozwoliłaby pracownicy firmy, aby potwierdzić swoją wiedzę w określonym kierunku. Podobne do rodzaju testu stosowanego w przypadku pracowników, którzy przez dłuższy czas (ponad 6 miesięcy) nie brał udziału w operacjach roboczych. Jeśli specjalista został zawieszony w pracy z powodu naruszenia, zapewnia niezwykłą certyfikacji spawaczy w organizacji których to pracodawca może uczestniczyć w nim.

Certyfikacja urządzeń i materiałów

Oprócz bezpośredniego certyfikacji specjalistów, praktyków i odpowiedniej kontroli sprzętu spawalniczego, technologii i miejsc pracy. W przypadku urządzeń poddanych kontroli podnoszenia i transportu sprzętu, urządzeń gazowych, hutniczy i ropy naftowej i gazu logistyki, jak również różnych struktur. Istotne jest i certyfikacja miejsc pracy spawacza, w których warunki pracy są oceniane pod względem funkcjonariusza bezpieczeństwa. W złożonych działań certyfikacyjnych pomóc poprawić jakość spawania i zminimalizowania jego kosztów ochrony.

wniosek

Certyfikacja daje również wiele korzyści dla samych spawaczy. Pierwszy certyfikat potwierdza wysoki poziom zawodowy specjalistów, poszerzając swoje możliwości w rozwoju kariery. Jak pokazuje praktyka, wynagrodzenia tych pracowników niemal dwukrotność stopy początkujących pracowników tej branży. Jednocześnie, certyfikacja spawaczy NAK mogą być traktowane jako swego rodzaju samoregulującego społeczności. Oznacza to, że ekspert otrzymuje pewne przywileje. Dotyczy to nie tylko korzyści w ubieganiu się o pracę, ale również dostęp do najnowszego sprzętu, który pozwala nam rozwiązać wysoce wyspecjalizowanych wyzwań. Dlatego doświadczeni spawacze zalecić ci, którzy wybrali ten zawód, jak najszybciej wydać NAK i kontynuować rozwój umiejętności zawodowych na wyższym poziomie.