891 Shares 4893 views

Szprot w sosie pomidorowym: jak wybrać, gotować i jeść

Być może najbardziej budżet konserw rybnych na rynku krajowym – w szprota w sosie pomidorowym. W czasach niedoborów, radzieckie gospodynie mogły gotować z jej 1000 i 1 smaczne danie. Dziś te puszkach nieco zapomniane. I to jest absolutnie próżny. Sardynek w sosie pomidorowym można gotować pyszne zupy, dania główne i sałatki. Ponadto, można jeść szproty drobne z plasterkiem czarnego chleba. Pozostaje tylko dowiedzieć się, jak wybrać je z powrotem do sklepu.


dobór naturalny

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że możemy określić jakość produktu w zamkniętej puszce. Ale nawet w sklepie może być dużo, aby zrozumieć, jeśli uważnie przeczytać etykietę. Zatem najlepiej będzie jakość Kilka w sosie pomidorowym, który jest wykonany w pobliżu miejsca połowu. Wynika to głównie z krajów bałtyckich, oczywiście.

Należy uważnie przeczytać i skład na etykiecie. Tak więc, wysokiej jakości konserwy wykonane wyłącznie z szprota, koncentrat pomidorowy, olej roślinny, cebula, mąka, przyprawy, ocet i sól. Nawiasem mówiąc, jeżeli część miejsc bez mąki i oleju, a następnie szprota nie wstępnie smażone. Takie puszki miałby mniej wyraźny rybi smak. Kolejna tajemnica – jeśli ryba jest używany w miejscu szprota, producent starał się zapisać i używać taniej śledzia. Smak gotowego produktu również nie jest najlepszy wpływ sposób.

I ostatni. Trzeba dokładnie zbadać sam bank. To nie powinno mieć wgniecenia, uszkodzenia, rdzę i, oczywiście, pęcherzy. Etykieta jest przyklejona sprawnie i dokładnie. Górna pokrywa 3 są opatrzone numerami jest data produkcji, asortymentu i kodem producenta. Oznakowanie jest stosowany szprota „352” lub „532”. Będzie zatem nie smażone lub smażone szproty w sosie pomidorowym. Cena może być również powiedzieć o jakości. Konserwy dobry średnio będzie kosztować 30 rubli za bankiem.

Kontrola z pasją

Gdy żądany bank z anchois było w domu, można otworzyć i wyświetlić. Wysokiej jakości konserwy cała ryba będzie leżeć blisko siebie. Będzie co najmniej 70% całkowitej masy. W tym przypadku, sos pomidorowy jest gruby i gładki mieć głęboki czerwony kolor. Jeśli na powierzchni widoczne grudki ropy i konsystencji niejednolite, konieczne jest, aby pamiętać, i że producent już kupić swoje produkty.

Innym bardzo ważnym, że szproty w sosie pomidorowym nie łamie ani kruszyć jednym dotknięciem. Smak ryby jest trochę gorzki smak, jak zachowane wraz z wnętrznościami. Jednakże, jeśli gorycz przeważa to prawdopodobnie surowców było złej jakości. Lepiej wyrzucić słoik w ogóle, jak w puszkach może być zepsute. Ważne jest, aby pamiętać, że bez skrupułów producenci często używają sardynki w sosie pomidorowym do recyklingu.

Korzyści i szkody

Oczywiście, podobnie jak inne ryby w puszkach, sardynki w sosie pomidorowym jest bardzo pożywny i bogaty w wiele cennych pierwiastków śladowych. Zaleca się regularnie jeść dzieci szkolne, kobiet w ciąży i osób starszych. Te pojemniki ze względu na dużą zawartość witaminy D, wapnia i fosforu promowania wzrostu kości i w celu jej wzmocnienia. Są one łatwo wchłaniane przez organizm i wspiera pracę serca.

Jednak nie należy nadużywać ich jako konserwy zawierają ocet i inne dodatki do żywności. Może to mieć negatywny wpływ na pracę przewodu pokarmowego. Nie należy tych, którzy schudnąć, to w diecie są w puszkach jak sardynki w sosie pomidorowym. zawartość kalorii w 100 gramach produktu jest dość wysoka i wynosi 182 kcal, a w jednym banku i na wszystkich 455.

Gotowanie w domu

Ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez sardynki w sosie pomidorowym, może to zrobić dla siebie, a także dla przyszłości. Te puszkach towary będą nie tylko smaczne, ale także, prawdopodobnie bardziej użyteczne. Po tym wszystkim, gotowanie w domu nie da się porównać z niczym innym.

Tak, pół kilo sardynek (uprzednio zamrożone rozmrażać w lodówce), Gut, usunąć głowy i ogony. To jest najtrudniejsze, bo ryba jest bardzo mała. Jedna duża cebula pokroić w kostkę i marchew ruszt. Smażyć w dużej ilości oleju roślinnego do miękkości. Lepiej jest użyć do tego patelni z grubym dnem, które następnie zostaną przygotowane sardynki w sosie pomidorowym. Top z ryb już przygotowane. Dodać łyżkę cukru, soli dobrze, umieścić liść laurowy i ziele angielskie grochy.

W 300 ml soku pomidorowego (mogą przetrwać z pomidorami i gotowe do użycia), rozcieńczonym mąki łyżką i wlać szprotem tak, że została ona przez niego ze wszystkich stron. Postawić na bardzo małym ogniu i gotować, pokryte przez pół godziny. Następnie dodać łyżkę octu trzymać ciepło przez 5 minut i wlać do wysterylizowanych słoików. Rolki i umieścić w chłodnym miejscu.

Ciekawostką

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale o tej samej ryby i wykonanych szproty i sardynki w sosie pomidorowym. Recepty, różne istoty, wykonane kilka konserw elity, podczas gdy inni – budżet. Jednak obaj są bardzo popularne.