624 Shares 7205 views

Prętnik karłowaty: opis, treść, zdjęcia

Karłowaty karzeł – małe akwarium ryby, który znajduje się w akwariach są znacznie mniej prawdopodobne niż innych podwodnych mieszkańców, i choć tego typu pojawiły się w naszym kraju od 1954 roku znana jest od bardzo dawna.


Ryby należące do rodziny karłowaty, Labirynt umysł. Można powiedzieć, że jest to najbardziej zdrobnienie przedstawiciele tej rodziny. Prętnik karłowaty w świecie znanym jako trichopsis pumilus. Jest towarzyski i bardzo spokojne ryby, które na skale musujące są często nazywane prętnik karłowaty musujące lub musujące. Ponadto, ryby te są unikalne, że mogą one wywoływać pewne dźwięki, przypominające krykieta piosenkę. Na tej zdolności karłowaty często nazywany malkontentów lub rozmówcy.

siedlisko

Prętnik karłowaty pumila występuje w Azji wschodniej i południowej – w wodach Indonezji, Tajlandii, Kambodży, Malezji. To trochę ryby czują się dość wygodne w małych stawach, małych rzek i strumieni, w kanałach na polach ryżowych iw rowach zwykle. W skrócie, jest to konieczne lub stojącej wody o minimalnej przepływu, część tlenu i duża liczba roślin. Karłowaty karzeł może przetrwać w trudnych warunkach.

opis

Nazwa tej dziewczynki mówi sama za siebie. Tłumaczone to oznacza „karzeł”. Jego maksymalna wielkość jest mniejsza niż czterech centymetrów.

Karłowaty wydłużone ciało, nieco bocznie spłaszczone. Główną cechą – krótki grzbietowej plavnichok lekko zwęża się na końcu ogona.

Najczęstszym kolor zielony płaszcz jest uważany. Możliwe jasnym kolorze oliwek. Boca kolorze nieco lżejszy niż reszta, brzuch (jak ogonowej szypułki) ma odcień biało-zielony.

Z pyska na długości tułowia jest cienka, który składa się z ciemnoniebieskim lub niebieskiej linii plamkami. Nad nim i pod nim można zobaczyć rzadkie i jasnozielone plamki.

Piersi i oczy mieć różowy odcień. Płetw piersiowych i (z wyjątkiem miednicy) zielony z jasnoniebieskiej połyskiem, pokryte ciemnych plamek, na krawędzi wychodzi jasnoczerwony krawędzi. Jest to jeden z wariantów kolorystycznych oprócz niego istnieje wiele odmian.

różnice płciowe

Aby odróżnić samca od samic Woodcocks karłowaty nie jest trudne. Mężczyźni są znacznie większe, mają dłuższe płetwy. Ponadto, malowane i są one znacznie jaśniejsze i bardziej atrakcyjne niż ich koleżanek.

zachowanie

Prętnik karłowaty, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule – jest bojaźliwy i nieśmiały, więc akwarystów polecić doświadczenia, aby ich grup. W takim stadzie tworzą ścisłej hierarchii, które spełniają wszystkie ryby. Rola „lidera” nabiera najsilniejszego samca.

Jeśli gourami karzeł pumila jest zawarty w małym zbiorniku, to właściciel może szybko zauważyć agresywne wobec słabego zachowania jednostek. Gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca, sytuacja ta nie występuje tak dotkliwie.

Prętnik karłowaty: treść

Ryby te dość czuć się komfortowo w normalnym akwarium, ale czują się lepiej w gatunku. Wszelkie trudności w ich zawartość.

Pojemność powinna być dobrana w tempie 30 litrów na każde dziesięć mieszkańców. Akwarium nie powinno być zbyt wysokie, a pożądane jest, aby mieć wydłużony kształt. Lepiej jest, jeżeli jego długość wynosi co najmniej 35 cm, woda wlewa się około 20 cm. W przypadku większości gatunków ryb wymaga korek, który zapobiega przedostawaniu się powietrza zimnego i chroni pasażerów z przeziębieniem.

dekoracja domu na karłowaty

Grunt w tym przypadku pożądane jest, aby wybrać średnie, błotnisty, ciemny kolor. Powinien on być umieszczony kamienie, driftwood, co sprawia, groty i jaskinie.

Wzdłuż obwodu akwarium powinny być sadzone zielenice, gdzie zwierzęta będą mogły się ukryć w razie potrzeby. Z tego doskonałego Vallisneria, peristolistnik, Echinodorus i inne rośliny, które nie rosną zbyt gruba.

Wymagania dotyczące wody i oświetlenia

Ze względu karłowatej karłowaty – ryb ciepłolubnych, temperatura wody powinna być utrzymana nie niższa niż + 23 – + 26 °. Oświetlenie nie powinno być zbyt jasny. Jest to wystarczająca moc światła dziennego 0,5 W / l.

Jeżeli akwarium jest niewielka, a mieszkańcy w nim ponad normę, ważne jest Gourami dodatkowego napowietrzania. Ponadto, należy ustawić filtry zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne.

karmienie

W naturze gurami zjada wszystkie rodzaje owadów zamieszkujących stawy. W akwarium są zadowoleni do jedzenia i warzyw, a mrożone i żywe pokarmy.

Oni szybko przyzwyczaić się do płatków lub granulek. Aby ryba osiągnie maksymalną wielkość i uzyskać ładny kolor, musi Bloodworms, Tubifex, rozwielitki.

zgodność

Ze względu na niewielki rozmiar karłowaty nie może żyć w akwarium z dużą i ryb drapieżnych. Nie bardzo nadaje się do sąsiedztwa zbyt aktywnego i szybkiego ryb.

Nie odpowiada i bardzo podobne gatunki. Na przykład, mężczyźni są stale karły Chase. Dlatego najlepiej jest rozstrzygać je w akwarium gatunkowego. Jeśli nie jest to możliwe, to sąsiedzi powinni wybrać spokojne, niewielkie rozmiary. Należą neon Donaciinae, rasbora, prętnik karłowaty i inne.

hodowla

Jeśli chcesz posadzić prętnik karłowaty, a następnie trzeba będzie tarło. Jego wielkość nie powinna być mniejsza niż 30 litrów. Hodowla prowadzona jest zgodnie z tradycyjnymi wymaganiami dotyczącymi hodowli ryb akwariowych.

Piętnaście dni przed rozpoczęciem producentów tarła karmionych żywe pokarmy. Następnie przenieść je do pojemnika wypełnionego wodą do 15 cm, jego temperatura musi być o 27 stopni, – sztywność. 10, kwasowości nie wyższej niż 7.

Tylne szkła tarło sadzić rośliny o szerokich liściach, jak gniazdo, która jest zaangażowana w budowę ojca powinna spaść pod nimi. Aby to zrobić, dopasowanie kriptokriny i Echinodorus.

Mężczyzna buduje gniazdo pianki po zakończeniu pracy, zaprasza go na kobietę, która zaczyna się tarło. Jaja pojawiają nienaruszone więzadeł (6 sztuk). Ojciec bardzo starannie oddziela je i dostarcza je w wybudowanej gniazdo. Dla jednego tarła wydaje do 300 jaj.

Początkowo smażyć są doprowadzane infusoria. Stopniowo, dieta zawiera skorupiaki nauplii.