712 Shares 8978 views

Ciąża 28 tydzień – to ile miesięcy? Uczucie rozwój płodu w 28 tygodni

Ciąża jest stopniowo zbliża się do mety. Pojawić się niepokój i lęk przed przyszłością dostawy. Ból pleców, zwiększenie masy ciała żołądek i sprawiają, że doświadczenie nieprzyjemne doznania. Ale nadal przeważa nad radosnym oczekiwaniu na dziecko. Przyszłe mamusie wymyślić nazwę, przygotować wiano dla noworodka.


Ciąża 28 tydzień – to ile miesięcy, ile pozostało przed narodzinami? Trzeci trymestr – najbardziej intensywny doświadczeń. Ruchy płodu, pojawienie się siary, nieporozumień i niezręczności kobiety – nie jest powodem do niepokoju. Pozytywne emocje i zaufanie w szczęśliwym urodzenia wyniku pomoże przezwyciężyć dyskomfort.

Płodu w 28 tygodni

Przyszedł trzecim trymestrze ciąży. Nadszedł czas, aby pójść i zobaczyć prenatalnej kliniki częściej. Dziecko zajmuje prawie wszystkie miejsca w brzuchu matki. Staje się trudniej znieść kobieta w ciąży. 28 tygodni – waga dziecka około 1 kg; Jego wysokość wynosi około 35 cm. Ta średnia figura. Poszczególne cechy płodu może być inna. A waga i wzrost może być nieco więcej lub mniej.

Jeśli ciąża jest 28 tygodni, co się dzieje z dzieckiem? Mózg zaczyna aktywnie rozwijać. Był tak daleko gładka. Po 28 tygodniach zaczynają się tworzyć zakola. Serce bije z częstotliwością 150 uderzeń na minutę.

Światło dziecko nadal słabe, niedopracowane. Jednak w tym okresie dziecko jest zupełnie w stanie przetrwać z pomocą medyczną. Oczywiście, dzieci opiekowała się we wcześniejszych terminach. Ale to było w 3 kategoriach dziecko jest prawnie uznane za noworodka.

Ciąża 28 tydzień – to ile miesięcy? Biorąc pod uwagę, że położniczy miesięcy wynosi 28 dni, 7 miesięcy przychodzi na ten termin. Cechy twarzy dziecka staje się jaśniejsza, policzki są zaokrąglone. Zaczyna częściej ziewać. pigment włosów gromadzić i zaczynają ciemnieć.

Lokalizacja płód

Dziecko jest w stanie usłyszeć, zaczyna rozróżniać głosy rodziców. Otwiera oczy i reakcję emocjonalną, co lubi lub nie lubi. Jeśli ciąża jest 28 tygodni – co się dzieje, z owoców? Gdy będzie on zwrócić się do właściwej pozycji?

Są tylko 3 rodzaje prezentacji płodu:

 1. Głowa. Dziecko jest głową w dół, przylega do szyjki macicy.
 2. Krzyż. Owoc znajduje się po drugiej stronie brzucha matki.
 3. Miednicy. Dziecko jest głowa do góry, płodów nogi, pośladki przylega do szyjki macicy.

3 trymestr to naprawdę nie ma znaczenia. Aktywność dziecko rośnie, porusza się on regularnie i mogą być w każdym z trzech prezentacji. Jeśli ciąża osiągnie 28-29 tygodni, płód jest w najdogodniejszej pozycji do porodu. Przede wszystkim – jest głowowa prezentacja. Jest to optymalna dla dostawy.

Jeśli pośladkowych prezentacji podczas pracy w pierwszej kolejności są pośladki, nogi dziecka. Możesz mieć problemy z hodowli głowy, ponieważ jest to największa część ciała. Dlatego ewentualna perspektywa cięcia cesarskiego.

W poprzecznym zamka dziecko nie może urodzić się na własną rękę, bez pomocy medycznej. To właśnie w tym okresie, kiedy ciąża jest 28-29 tygodni, umieścić oficjalną diagnozę płodu prezentacji. Zanim jednak martwić się nie warto czas. Zdarza się również, że tuż przed narodzinami dziecka jest w głowowej prezentacji.

wiggling dziecko

Trzeci trymestr ciąży 28 tygodni – to liczba miesięcy Pozostaje przed narodzinami? Jeśli dziecko nie zwróciła wyprzedzeniem, przyszła matka zostaje kolejne 3 miesiące położnicze. Jest to okazja, aby dostosować się do pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy, aby zebrać torbę do szpitala, w celu przygotowania niezbędnych dokumentów. Jeśli nagle zajdzie taka potrzeba nagle opuścić oddziale położniczym, wszystkie rzeczy zostały już zebrane.

7 miesięcy ciąży ruchy płodu maksymalnie aktywne. Muszą być co najmniej 10 razy w ciągu jednej godziny. Trzeba być ostrożnym w liczeniu. Ponieważ dziecko może spać w ciągu dnia. A w nocy, wstawania, rozpocznij swoją aktywność ruchową, wiercąc.

Nie powinniśmy zapominać, że żołądek w 28 tygodniu ciąży wystarczająco duży. Czasem twardnieje – oznacza to, że królowa jest w dobrym stanie i gotowy do przyszłych walk. Dziecko jest również rośnie i staje się trochę miejsca w brzuszku mamusi. W związku z tym, mieszanie może nie być tak często.

Podczas macica dzień lub noc święto relaksuje, aktywność maluch rośnie. W związku z tym, przy obliczaniu można znaleźć co najmniej 4 zaburzenia 1 matek godzin odpoczynku.

Należy zwrócić uwagę na ruchy płodu. Jeśli perturbacje mniejszej liczbie stanowisk – należy powiadomić lekarza.

Analizy w 28 tygodni

Czas, aby powrócić do urlopu macierzyńskiego rozpoczyna się 27-28 tydzień ciąży. Z tego punktu trzeba iść do ginekologa często. USA w sprawie tego terminu nie odbywa się często. Lekarz słucha podczas odbierania bicie serca płodu, notatki w wykresie ciśnienia i masy kobiet, mierzy obwód brzucha i miednicy. Nadal należy podjąć standardowe testy ciążowe – mocz, krew. Ale są też inne parametry, których wartości muszą znaleźć się w 3 trymestrze ciąży.

badania krwi, który powinien zostać zwrócony do:

 • cukier;
 • przeciwciała.

W czasie ciąży, może być cukrzyca. Dlatego wskaźniki poziomu cukru we krwi, ile potrzeba. Że niedokrwistość nie rozwijać, monitorowany poziom żelaza w organizmie.

Analiza wykazała, przeciwciała Rh. Jak również obecności lub nieobecności Rh-konflikt z dzieckiem, które mogą mieć wpływ na wynik urodzeń. Kiedy trzeba wprowadzić specjalny lek, który zapobiega tworzeniu się przeciwciał w organizmie matki do krwi dziecka.

Zmiany w organizmie matki

Ciąża 28 tydzień – to liczba miesięcy Minęło od początku poczęcia? 7 miesięcy dziecko rozwija się w łonie matki. Kształty są zaokrąglone kobieta. Brzuch staje się znacznie bardziej. To właśnie w tym czasie ginekolodzy zalecają nosić bandaż.

Skóra na brzuchu jest rozciągnięta coraz bardziej zaczyna swędzieć. Białawe smugi – rozciąganie – mogą obejmować brzuch. Aby temu zapobiec, trzeba 1-2 razy dziennie nanosić na skórę za pomocą specjalnych żeli, kremów. Nawet proste olej lub balsam do dziecka, aby zapobiec rozstępom. Rano i wieczorem należy wcierać w kierunku ruchu wskazówek zegara w rejonie brzucha wybranego kosmetyku.

Ból pleców, dolnej części pleców początek około 27-28 tygodnia ciąży. Zwiększenie wzrostu, waga dziecka, przesunięcie środka ciężkości – to powoduje te bóle. Konieczne jest rozróżnienie między nimi. Skurcze mogą prowadzić do przedwczesnego porodu. Kiedy wzrosła ton macicy. Plan radikulitnogo ból związany ze wzrostem w jamie brzusznej, zmiękczanie nośne ścięgien i stawów.

obrzęk

Pojawienie się obrzęków – to znak, że nadszedł czas, aby pomyśleć o kontroli wagi, czasu, aby dostosować dietę, aby zmniejszyć spożycie płynów. Powinno być 1,5 litra dziennie. Przez ciecz to nie tylko napój, ale również zupy i owoce i mleko.

Przyczyna pragnienie, wędzone, solone, smażone, pikantne jedzenie. Dlatego konieczne jest, aby zrezygnować z takich produktów. Uwaga ilość moczu dziennie. To musi być większa niż spożycie płynów.

Po 28 tygodniach ciąży, rozwoju płodu To może być zakłócony przez intensywnego występowania obrzęku, obrzęk. Późno stan przedrzucawkowy – poważnym powikłaniem, więc trzeba zwracać uwagę na ich zdrowia i odżywiania.

wybór

Normą jest jasne, mleczna wydzielina. Powinny one być jednakowe, mają lekko kwaśny zapach. Jeśli wybór zmienia się dramatycznie, stając się żółty, szary i bitej ropa lub śluzu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli swędzenie i ostrym zapachu – jest to niezbędne do przeprowadzenia serii badań w celu wykrycia infekcji.

Wodnisty środki wyładowcze wyciekowi płynu owodniowego. Mogą być małe lub obfite. W każdym przypadku, wodnisty ujawniono naruszenie integralności membran. Pilna potrzeba, aby skonsultować się z lekarzem.

Jeśli ciąża jest 28 tygodni – co się dzieje, kiedy plamienie? Oznacza to przodujące, przedwczesne odklejenie łożyska. Pamiętaj, aby wezwać karetkę w tym przypadku. Plamienie może być znikoma rozmazywać. Lub ciężkie, ostre bóle. W każdym przypadku, zakłócić prawidłowy przebieg ciąży może prowadzić do przedwczesnych skurczów porodu.

Troska o zdrowie

kiedy to było 28 tydzień ciąży, ruchy płodu tak aktywny, że może dostarczyć bólu mamę. W tym przypadku zaleca się, aby uspokoić dziecko, głaskać brzuch lub zmienić pozycję ciała.

Chodzić, schylać się coraz trudniejsze. Jednakże przyrost masy ciała w ostatnim trymestrze przyspieszone. Dlatego lekarze nie powinni angażować się w działalność energicznym (zwłaszcza jeśli jest ból skurcze) i poświęcić więcej czasu na spacery. Ważne jest, aby monitorować płynny ruch, który nie pozwala się na gwałtowne skoki, zboczach.

Konieczne jest, aby nawiązać kontakt z dzieckiem – do komunikowania się bardziej, klepiąc się po brzuchu. Śpiewać, czytać bajki. Dziecko nie rozumie słowa, ale jest dobrze zorientowani w barwach swoich rodziców. Dlatego lepiej nie przeklinać, nie podnosić głosu. Rozmawia cicho, cicho.

żywność

Jedzenie lepiej rozprowadzać 5-6 razy w ciągu dnia. Należy preferować małych porcjach. zmiana smaku, występowanie przykrych doznań często towarzyszą ciąży. 28 tygodni – co się dzieje, w ostatnim trymestrze ciąży?

Pojawienie się zgagi ze względu na fakt, że wzrost macicy membrany wzrasta również. To wywiera presję na brzuchu. Dlatego, zgaga, nudności całkiem do przyjęcia.

Ciężarnej wystarczy wziąć pokarmów zawierających wapń: ser, twaróg, mleko. Dotknij system dziecka nadal być tworzone, a wapń jest niezbędny zarówno matki i dziecka. Ale odbiór ziemniaków, produktów mącznych, biały ryż jest lepiej ograniczyć – produkty te przyczynią się do akumulacji tłuszczu w organizmie kobiety. Lepiej wybierać pełnoziarniste, brązowy ryż. Do pieczenia użyć kaszę.

odczucia kobiety

jest 28. tygodniem ciąży. perturbacja dziecko jest tak zauważalne, że przyczyną niedogodności dla matki oczekującej. Musisz odpocząć więcej. Nogi w tym momencie powinna być częściej, aby utrzymać się na wzgórzu, aby zapobiec żylaki.

Ważne jest, aby postępować zgodnie z łożyska. Bóle pleców z powodu przesunięcia ciężkości procent będzie kontynuowana aż do końca ciąży. Aby zapobiec wyginaniu kręgosłupa, konieczne jest, aby utrzymać proste plecy.

On żył w klatce piersiowej pojawia się jaśniejsze, pojawia siarę. Ale w ciąży należy pamiętać, że płyn wycisnąć z gruczołów niepożądanych. Lepiej myć piersi zimną wodą, aby nosić specjalne podkładki, tak aby nie zepsuć bieliznę.

W ostatnim trymestrze puszki bezsenność. Wynika to częste oddawanie moczu, zgaga, myśli o przyszłych narodzinach. Lepiej nie mieszkać na myśli niepokoju, nie należy przyjmować bez zalecenia lekarza do leków przeciwlękowych. Chodzenie w nocy, spokojny nastrój, wieczorny prysznic pomogą przezwyciężyć czuwanie.

Przyczyny przedwczesnego porodu

Przedwczesny poród przyczynia się do niezdrowego stylu życia – palenia, picia, biorąc środki odurzające. Ale u kobiet, cała ciąża monitorować swój stan zdrowia, nie może być pewne komplikacje (oni z kolei może prowadzić do przedwczesnego porodu):

 • Różyczkę w czasie ciąży.
 • Infekcje narządów płciowych.
 • Immune niezgodność między rodzicem a dzieckiem.
 • Niepowodzenie szyjki macicy.
 • Wielowodzie, nieprawidłowości płodu.
 • Rozwarstwienia, łożysko przodujące.

Poród w 28 tygodniu ciąży

W czasie działania może zawiesić opracowanych komplikacji. Aby to zrobić, należy skonsultować się z lekarzem lub wezwać karetkę. Dziecko po 28 tygodniach przeżyć tylko w specjalnych warunkach, które mogą zapewnić instytucjom położnicze.

W niektórych przypadkach, zagrożenie życia matki prowadzi do rozpoczęcia porodu przedwczesnego. Owodniowy pęknięcie membrany i możliwa infekcja jest również okazją do rozpoczęcia sztuczny poród.

Nie ma znaczenia, czy jest to cesarskie cięcie czy poród naturalny, ważne jest, aby zachować życie i zdrowie matki i dziecka. Ate lekarze zdecydowali operacji lub sztuczną stymulację działań, nie powinno być spory zaakceptować sytuację.

Poporodowa występuje w większości przypadków w taki sam sposób jak u kobiet, które urodziły się w czasie. Drobne komplikacje mogą opóźnić matki i dziecka w szpitalu przez pewien okres.

zalecenia

Do 28 tygodnia ciąży przyrost masy ciała u kobiet powinien być 9 kg. Dozwolone trochę więcej lub trochę mniej przyrost masy ciała. Jednak trzeba śledzić dodawania do regulacji mocy. Biedny, jeśli waga jest o wiele więcej – to będzie miało wpływ na cały proces odnowy i dostawy.

Rosnące membrana popiera żołądek i powoduje łagodne nudności. Dlatego lepiej spać w tym czasie na wysokiej poduszce. Najwygodniejszym sposobem jest leżeć na lewym boku – to optymalna lokalizacja zarówno dla matki i dziecka.

Aby uniknąć lęku i obawy porodu, aby dodać do życia pozytywnych emocji.

 • Często spędzać czas z przyjaciółmi, rodziną.
 • Aby zapalić świece zapachowe.
 • Czytaj pozytywne książki, oglądać dobre filmy, lub zabawne.
 • Aby przejść do interesujących wystaw, koncertów.
 • Noś wygodne buty i ubrania.
 • Obejmują relaksacyjną muzykę.
 • Wybierz nazwę dla swojego dziecka, porozmawiaj ze swoim dzieckiem.