323 Shares 6442 views

Yucca ogród i sypialnia. przesadzania roślin

Wiele amatorskich ogrodnicy są mylone z juki dratsenu oszukują kolczaste długie ciemnozielone liście. Rzeczywiście, te rośliny mają podobny wygląd, choć nie polegać na relacji. Yucca pochodzi z Ameryki, ale od dłuższego czasu zdobi nasze działkach miejskich i kwietniki. Jest skromny, więc dbać o to – prawdziwa przyjemność. Istnieją dwa rodzaje: pokój juki i ogród. Pierwszy będzie rosnąć tylko w domu, a ten ostatni może przetrwać niewielkie mrozy, więc rosną na ulicy.


Podlewanie, nawożenie nawozami – to chyba wszystko, co potrzebuje yucca. Przesadzanie wykonuje się nie częściej niż raz na dwa lata. Palm, które rosną na ulicy, mają grube skórzaste liście, dobrze utrzymać wilgoć w wczesnym latem kwitną piękne białe kwiaty, odurzający swoim niepowtarzalnym słodkim smaku. Mogą one tolerować zarówno mróz i upał, ale kto jest podatny na spadek temperatury, a więc roślin doniczkowych. Juki aloelistnaya słoniowacizna i obejmują w szczególności zepsutych takich kolorów, a więc mogą być hodowane tylko w temperaturze pokojowej.

Repot roślina nie jest tak trudne, ale mimo to, ta procedura wymaga odpowiedzialności i ostrożności. Fakt, że kwiat jest bardzo wrażliwy system korzeniowy, może powodować choroby takie rośliny jak juki. Szczepienie można przeprowadzić dopiero wiosną przed kwiaty zaczynają aktywnie rozwijać. Aby nie uszkodzić system korzeniowy, przeszczepiony do innego garnka, można rozmawiać z grudki ziemi. Dla młodych roślin należy podnieść dużych pojemników, dzięki czemu korzenie rosną. dorosłych roślin nie wymagają dużych donicach, więc objętość może być zwiększona tylko o kilka centymetrów.

Jeśli można wyraźnie zobaczyć, że chory juki, przeszczep jest przeprowadzane dopiero po dokładnym zbadaniu korzeni roślin. Glebę usunięto ostrożnie, a jeśli nie są suche i zgniłe korzenie, które są odcięte od razu. W celu uniknięcia zainfekowania system korzeniowy, odcinki wycięte z drewna posypane sproszkowany węgiel.

Że w naczyniu nie stagnacji wodę, dolna należy umieścić niewielką warstwę glinki, a następnie wlać do ziemi, umieścić yucca i przykryć ją ziemią, trochę ubijanie. Mieszanina darni i blachy gruntu i piasku – to podłoże, które kocha palmowy yucca. Dbać będzie miał żadnego efektu jeśli roślina nie zawiera pożywne i lekkie gleby.

W pierwszym tygodniu po transplantacji juki trzeba odpocząć, to lepiej, aby umieścić go w półcieniu, spray od czasu do czasu. W temperaturze 20 – 25 ° C i podlewano w obronie roślin miękka woda szybko niech pierwsza młodych liści. nawozy złożone – to jest coś, co mówi bardzo dobrze juki. Przeszczep jest bardzo dobrze tolerowany kwiat. Jeśli roślina jest już dorosły, to ciągle przesadzają to nie ma sensu, może rosnąć i 20 lat w tej samej puli i nadal czuje się świetnie.

Yucca ogród najlepiej przesadzać wiosną rano lub wieczorem, kiedy słońce nie zaszkodzi ją z jego płonące promieni. Aby to zrobić, wykopał dziurę, która jest prawidłowo wypełniony wodą. Potem umieszcza się roślinę, która pokryta ziemi szyi korzeniowej. Aby szybko złapany na juki w nowym miejscu należy podlewać. Troska o kwiat bardzo prosty, ale do zachwytu jej piękno to będzie dla więcej niż jednej dekady.

Jak wybrać prysznic?
123 shares 8890 views
435 shares 1751 views
Wybierz tapetę w pokoju mądrze
341 shares 2942 views