253 Shares 8134 views

Hydrangea paniculata: ozdobą każdego ogrodu!

Hortensje – niesamowite piękno i różnorodność gatunków roślin, które należą do hortensjowate rodzinnym do 100 gatunków. Większość gatunków – krzewy 1 do 3 metrów wysokości, reszta – małych drzew i winorośli, wspinając się na wysokość 20-30 metrów. Hortensje istnieją zarówno liściastych jak i wiecznie zielonych, ale hodowano w umiarkowanych gatunków strefy są liściastych. Rosną rośliny ze względu na piękne duże kwiatostany jako ozdobnych w ogrodzie, mixborders, w pojemnikach i wanny, które mogą przynieść w domu zimą, aw niedźwiedzia Wiosna na ulicy.


Jednym z najbardziej popularnych w ogrodzie jest kultura hortensje m.in. Hydrangea paniculata. Jest to wyjątkowo piękny ozdobny krzew z dużymi (30 cm długości i 20 cm szerokości) kwiatostany piramidalny kształt, gęsto obejmujące roślinę. Kwitnie bardzo obficie na początku lata w miesiącu wrześniu. Na początku kwitnienia zielony, różowy one stopniowo włączyć, odwracając się czerwonawy kolor jesienią. W kroku różowe hortensje można przyciąć do produkcji suchych bukietów. Aby to zrobić, cięte rośliny zwisające kwiatostany suszone w chłodnym miejscu, około 2 tygodnie, po których kwiaty mogą być przechowywane przez kilka lat, nie zmieniając kształtu i koloru.

Hydrangea paniculata jest więcej niż dziesięć lat rosnąć w tym samym miejscu, rośnie w pięknym bujne krzaki. Shade-tolerancyjny, ale jest lepiej rosną i rozwijają się w otwartym polu, z dużą ilością światła słonecznego. Roślin wilgoć miłości, bolesne przynosi gleby zbyt suche i nie lubi glebach wapiennych. Dobre kwitnące hortensje są dostępne z terminowego i prawidłowego przycinania. Silne pędy cięcia, pozostawiając w każdej studzience opracowanie nerek 4-8 zapobiegania samo z siebie, jak również słabe i małych pędów całkowicie wyeliminować.

Rozmnażane Hydrangea paniculata warstwowe, sadzonki, nasiona – rzadko. Nasiona roślin są bardzo małe, rosną równomiernie i zakwitnie dopiero za 3-4 lata. Rośliny wyhodowane z sadzonek, nie odporne na zimno, więc pierwszej zimy są one najlepiej przechowywać w chłodnym pomieszczeniu, w doniczkach. Druga zima roślina może zimować w glebie, jednak w tym czasie, konieczne jest, aby zaizolować. Na wiosnę krzewy są wycinane, pozostawiając 6-8 pąki na pędach, z którego w lecie występują silne pędy, kwitnących na końcach. Trzecia zima hortensja paniculata mogą spędzić zimę bez dachu nad głową: staje się odporne na zimno i nie ma zawiesza. Szybki wzrost, prostota i wytrzymałość uczynić ten typ hortensji ulubionym wśród innych.

Jeden z najpiękniejszych gatunków wiechowaty hortensji – Hydrangea paniculata Vanilla Freyz, jest niska (około 2 metry) tuleja z korony w stanie dorosłym do 1,5 obficie duże kwitnienia wzrosła pąki. Kwiatostan jest bardzo zbliżony do stożka truskawkowe z bitą śmietaną. Na początku kwitnienia kwiaty wszystko białe, z czasem dno jest malowany w purpura, a górny jest biały. Pozostawia Vanilla FRAZEE ciemnozielone, jajowate, szorstki, bez wyraźnego spadku koloru. Na obfite kwitnie wiosna przycinanie wymaga 2/3. Wymagających na wilgoć i płodność gleby. Jest idealny dla grupy lub dla jednego lądowania. Najpiękniejsze kwiaty w lecie.

Inną formą dekoracyjną Hortensja – Hydrangea paniculata Sandey Frayz. Crohna jego szeroko rozprzestrzenia, wysokość krzew – do 2 metrów. Kwiaty są kwiatostan-wiecha, osiągając długości 30 cm od początku kwitnienia białe ostatecznie – toczenie na różowo. Instalacja musi podatny i wilgotne gleby, najlepsze uczucie w glebach kwaśnych. Zalecana roczny przycinanie wiosną przed sezonem wegetacyjnym. Light-wymagające, ale nie jest źle rosną w półcieniu. Hardy (wytrzymują temperatury do -25 ° C).

Hortensje mogą mieć wpływ szarą zgniliznę, pleśń lozhnomuchnistoy, hortensje wirusa i różnych chorób grzybiczych, które powodują plamy na liściach. Od szkodników roślin dla tego typu są niebezpieczne przędziorki, mszyce i wołki, ostronosiki. Problemy ze szkodnikami i chorobami roślin zredukować bardzo ozdobne, osłabia kwitnienie i może prowadzić do śmierci, dlatego ważne jest, aby monitorować stan swoich zwierząt oraz do podjęcia niezbędnych środków w odpowiednim czasie.