872 Shares 7155 views

Nowy standard wideo: 4K rozdzielczości. Technologia 4K rozdzielczości – co to jest?

Dziś niemal codziennie można zobaczyć lub usłyszeć takie kombinacje słów jako 4K-rozmiar. Wiele osób, które zaakceptuje, mówiąc: tak, to jest cool! Niektórzy zastanawiają się, dlaczego jest to konieczne? A jednocześnie solidną część społeczeństwa nawet nie wie, co w tym wszystkim chodzi. Spójrzmy na zlecenie i postawić wszystko na półkach, tak aby każdy mógł zrozumieć, co jest pojęcie „rozdzielczości 4K”.


Trochę historii

W 21 wieku – technologia poszła daleko do przodu w stosunku do wczorajszego popołudnia, a jeśli nasi dziadkowie i rodzice wciąż pamiętają czasy, kiedy filmy (a także wiele innych informacji) zapisane na filmach magnetycznych, obecnej generacji, a także o tym wiedzieć on nic nie wie. Dzisiaj, masywne bębny zostały zatopione w zapomnienie, ustępując przechowywanie i przesyłanie formatów cyfrowych. Audio i taśm wideo z folii magnetycznej stopniowo zastąpione przez płyty CD, a oni z kolei, również zaczyna wychodzić z wyścigu, przekazując pałeczkę do napędów USB lub szybkich twardych dysków SSD. Im bardziej rozwija się technologia, tym bardziej staje się naszym „kieszeń” nośników … Gdy Bill Geyts dowodził, że „640 kilobajtów wystarczy dla wszystkich na każdą potrzebę.” Brzmi śmiesznie, prawda? Dziś nawet wiele wiadomości MMS lub dzwonki do telefonów co 5-6 przekroczyć tej wielkości. Dzisiejsze smartfony są zdolne do przenoszenia 128 gigabajtów informacji (a niektóre nawet więcej) Pocket „patyk” do przytyje łatwo 250-500 gigabajtów i spokojnie komputer domowy można zapisać do jednego i pół do dwóch terabajtów danych. A gdy ludzie radowali przy zakupie dysku twardego 40 GB, i myślał, że to samo w całej grozy tyle! Ale nic nie stoi w miejscu. Im dalej, tym bardziej strome. Zapytaj, co dzisiaj zajmuje tak dużo miejsca? Rozdzielczość, towarzysze, jest rozdzielczość.

Co to jest?

Rozdzielczość – liczba punktów w pionie i poziomie. Brzmi jak czymś abstrakcyjnym, prawda? I spróbować spojrzeć na rozdzielczość ekranu monitora (domowej lub biurowej). W rzeczywistości, jest to pole, które wyświetla żądane informacje podasz, czy jest to obraz lub jego część, kawałek tego artykułu lub wideo. A tym bardziej prostokąt, bardziej komfortowe postrzegamy informacji. Nie jest konieczne, aby zajrzeć do definicji ramy w filmie, nie trzeba przewijać różnych porach artykuł poniżej lub z boku, nie muszą się zastanawiać, ile myszy na obrazek by zobaczyć wygląda jak to czy tamto szczegół. I robi stałe „zdolność” rozwiązań dla naszych monitorów lub telewizorów, ludzkość doszła do dylematu: jeśli rozmiar obrazu lub filmu jest mniejsza niż rozdzielczość wyświetlacza, obraz zaczyna się rozciągać, a części – smarowane, deformować. Z grubsza rzecz biorąc, obraz jest zniekształcony. Zgadzam się, trochę przyjemne uznać ulubione zdjęcie rodziny, gdzie wszyscy ludzie będą w pudełkach lub błotniste i rozciągnięte. Ale spróbuj rozważyć wszystkie osoby na małym ekranie, zbyt nieciekawe. I skierowania takich problemów jak czas i zdecydowano się zwiększyć początkową rozmiaru zdjęć, obrazów lub filmów. Stopniowo ekrany rozwiązywania coraz bardziej, a następnie wzrosła zarówno w wielkości i jakości wyświetlanych danych. gry komputerowe też nie stać z boku, bo deweloperzy starają się uczynić świat bardziej przypomina wirtualną rzeczywistością. W związku z powyższym, szczegółowe obrazy stworzone (nawet futurystyczny) rosły tak szybko, jak jasność filmów i fotografii. Wkrótce aparaty cyfrowe zaczął robić zdjęcia w megapikselowy aparat, kamerę wideo do fotografowania przedmiotów uczone w wysokiej rozdzielczości, a gry komputerowe posiadają dużo bardziej realistycznej grafiki. Jednak konsumenci nie mogą się nacieszyć – chce, aby zobaczyć więcej informacji na raz. A potem, do już istniejących i byłych długo na ustach, pojęcia HD i FullHD obrazu ekranu, dołączyć rozdzielczości 4K. Weźmy pod uwagę koncepcję.

Technologia 4K rozdzielczości – co to jest?

Nowoczesny szeroki ekran umożliwia wyświetlanie informacji w formacie HD lub FullHD. Pierwszy typ (High Definition) ma następujące cechy: pionowy obraz ma zazwyczaj 720 punktów (pikseli). Aby rozwiązać FullHD (Full High Definition) liczba pikseli w pionie wzrosła do 1020. poziomą liczbę pikseli dla tych dwóch trybów ogólnie proporcjonalna do ulubionych wcześniej proporcji obrazu (16: 9 lub 16:10, to jest uważane za bardziej Wide). Ale, jak konsument chce więcej i więcej „chleba i igrzysk”, producent upadł jeden krok dalej i stworzył nowy format wyświetlacza o rozdzielczości 4K ekranie. W tej technice konwersja pikseli w tej postaci zostały zmienione. Teraz liczba pikseli wyświetlanych na ekranie, nie jest uważane w pionie (jak w HD i FullHD), jak i poziomo, i jest około 4000. Zadaj rozdzielczości 4K mają w tym przypadku? Dokładna liczba będzie wyglądał następująco: 3840×2160 pikseli. Stwierdza się, że technologia ta pozwala na wyświetlenie na ekranie jest około 4 razy więcej informacji niż w przypadku trybu FullHD (który do niedawna był uważany jako odnośnik).

możliwości zgodności

Oczywiście, natychmiast pojawił się w sprzedaży telewizorów o rozdzielczości 4K. Można od razu myśleć, że będzie 4 razy więcej od naszej zwykłej 40-calowy gigant. Ale to nie jest tak: telewizory w tej kategorii można podzielić na kilka grup: 40-49 cali, 50-59 cali i więcej niż 60. Różnica pomiędzy tymi urządzeniami w cenie jest bardzo ważne, ale w rzeczywistości, jeśli możesz sobie pozwolić na dobry samochód, to dlaczego kina domowego nie kupić przyzwoity sprzęt? Ale nie sądzę, że 4K rozdzielczości będą wykorzystywane wyłącznie dla telewizji.

masa aplikacji

Miłośnicy dużych ekranów – do potężnego komputera – i można bezpiecznie kupić monitor o rozdzielczości 4K. Projektanci, artyści, projektanci i użytkownicy końcowi z przyjemności docenią ultra-wysokiej jakości obrazów na takiego „potwora”. Zachwyci graczy – gra o rozdzielczości 4K nie pozostawi nikogo obojętnym. Najważniejsze – po prostu „żelaza” wyciągnął podobny format, bo taka przekątna będzie musiał przesłać do komputera wystarczy. Deweloperzy konsoli gier (Sony Playstation, Xbox, Nintendo Wii, itd.) nie są pozostawione – nową generację konsol (PS4, Xbox One, Wii U) z dnia na dzień, a także nauczyć się utrzymania tego zezwolenia.

Inne możliwości

Zaskoczony, ale również o wykorzystaniu tej technologii, gdy rozdzielczość Ultra HD 4K końcach. Specjalnie dla użytkowników zaawansowanych producentów gadżetów współczesnych cyfrowych aparatów fotograficznych i kamer cyfrowych już przygotowują uwalnianie produktów, które można uchwycić każdą chwilę w najwyższej jakości. Ale uważaj: to portfele kamery 4K rozdzielczość, oczywiście, będzie zdjąć, ale jego wartość będzie wtedy znacznie hit budżetu. Wybór tutaj, oczywiście, jest twoje.

Powody do zakupu

Można zapytać, dobrze, co jest potrzebne? Dziś, w dobie postępującej technologii cyfrowej, technika ta jest już szeroko stosowany w wielu krajach rozwiniętych, a jej promocja w pełnym rozkwicie w pozostałej części świata. Nawet TV w naszym kraju jest już zmierza w formacie wysokiej jakości transmisji cyfrowej, a zwykle „prostopadłości” eter ustąpiła panoramicznych transmisje, a te już zdobytą wiodącą ostrość i klarowność. Rozrywka nie jest również pozostawił – wiele kin dawna „digitalizacji”, a teraz, z przejściem do nowego formatu, aktywnie zmieniają „Iron” o najnowszych nowych rzeczy i wyświetlanie filmów w rozdzielczości 4K. Różnica musi tam powiedzieć. To nie jest to, że już od pierwszej sekundy przyciąga wzrok, ale jest.

wskaźniki AGD

Przeciętny konsument ma się zastanawiać, co wszystkie te same zalety rozdzielczości 4K? Co sprawia, że ta postać telewizor, monitor i kamerę? Po pierwsze, ta technologia pozwala na skrócenie liczby pikseli na ekranie cal, które zwykle poprawia jakość i wyświetlić drobne szczegóły. Nowe telewizory i monitory z tym uprawnieniem może zwiększyć częstotliwość odświeżania klatek na sekundę – do 120 K / s, co znacznie poprawia jakość odtwarzania dynamicznych scen. Zwiększa to charakter kolor – na ekranie można teraz łatwo odróżnić wielu odcieniach i nie męczy oczu. Fani gier komputerowych i konsolach dzisiaj również nie pozostają stąd. Wszakże takie uprawnienie daje ultra-realistyczną jakość obrazu, która będzie zanurzyć się w wirtualnym świecie i zdobycia wielu nowych doświadczeń. Oprócz nowoczesnej matrycy jak telewizory czy monitory, nowa generacja może swobodnie tworząc trójwymiarowy obraz bez użycia jakichkolwiek dodatkowych 3D-okulary. Czy miłośnicy zanurzyć się fabuły filmu z głową nadal będzie opierać się takie „przekąski”? Mało.

formaty kamer

A co, jeśli takie możliwości można uchwycić te nowe urządzenia? Jak wspomniano wcześniej, wszystkie szczegóły w szczegółach. Wszelkie przedmiotem mogą być badane w najdrobniejszych niuansów. Każdy ramie lub punkt zostanie wypełniona informacji. Jak więc można się oprzeć?

niewątpliwe zalety

Tak w ogóle korzystać z tej technologii jest to prawdopodobnie jeden: zdjęcia super-high definition widoczne. Wszystko sprowadza się do jakości – ponieważ chcemy zobaczyć wszystkie szczegóły w szczegółach. I więcej – tym bardziej: zwykły kupujący nie są jeszcze przyzwyczajeni do faktu, że rozdzielczość jest 4K UHD, i są już w pełnym rozwoju i produkcji w produkcji telewizyjnej Super Ultra HD 8K.

braki

Jednak w systemie istnieją wady. Pierwszym jest to, że mimo ciągłego postępu i rozwoju nauki i technologii 4K rozdzielczości nadal nie stosuje się wszędzie. Przejście na nowy format nadawania programów telewizyjnych, produkcji nowych produktów multimedialnych w wysokiej jakości – procesy te są dość kosztowne i wymaga dużych nakładów. Oznacza to, że planeta będzie przenieść do nowego poziomu, a nie wszystkie naraz. W niektórych krajach, na Zachodzie jest już aktywnie realizuje szeroką skalę re-engineering. We współczesnym rozwoju sieci internetowych, wielu producentów telewizorów, nawet próbując z wyprzedzeniem, aby zapewnić ich produkty dobry dostęp do strumieniowej transmisji wideo w Ultra-Capacity. W przyszłości każdy przyszły właściciel takiego sprzętu będą mogli łatwo przełączać się między kilkudziesięciu kanałów cyfrowych. Jednak w przyszłości.

Stan rynku krajowym

O Matki Rosji i nie chce mówić. Dla nas to jest nadal zbyt słabo rozwinięte, aby móc łatwo stać co najmniej kilkanaście dobrych kanałów w wysokiej jakości. Możemy tylko mieć nadzieję albo w telewizji internetowej (i to jest tutaj wszystko zależy od połączenia internetowego) lub na zawartość multimedialną w mediach (BD-napędów HDD zewnętrznych, etc.). W przeciwnym razie nieprzyjemne jakości muszą być spełnione na wysokiej jakości telewizji konwencjonalnej transmisji z ultra-rozmiar. Wyobraź sobie rozciągnięty i niewyraźne twarze głównym …

zawada

Oczywiście, cena. Obecnie system ten jest wciąż dość drogie zabawki, nawet na Zachodzie. Ale to, oczywiście, kwestia czasu: urządzenia te dość szybko coraz tańsze. Stopniowo, rynek jest pełen nowych produktów zostanie rozwiązany problem z dostępem do odpowiednich treści, a ceny spadną. A następnie będzie można kupić trochę nie bardzo drogiego telewizora, z możliwością zamówienia od producenta do połączenia wielu kanałów UHD radiofonii. Lub? ponownie? Wystarczy podłączyć telewizor do Internetu, w celu zapewnienia wysokiej jakości połączenia szerokopasmowego i nauczyć się „wspinać się” w sieci za pomocą pilota. Tak więc, jeśli zdecydujesz się na zakup monitora lub telewizora o rozdzielczości 4K, sam zdecydować, czy jesteś gotów wydać na zakup takiego sprzętu wnioskowanej kwoty?