162 Shares 9687 views

Udowodnione: gracze różne zdolności poznawcze i bardziej szara materia!

Dla fanów gier wideo mają naprawdę doskonałe wieści. Okazuje się, że tytuł gracz opisuje Cię nie tylko jako człowiek w stanie przejść przez wszystkie szczeble popularnej „rasy”, ale także jako bardzo rozwiniętą intelektualnie osoby. Zostało udowodnione eksperymentalnie, że gry wideo nie hamują, ale raczej stymulować mózg.

Będąc graczy – jest przydatna?

Naukowcy odkryli, dlaczego ta fascynacja pozytywny wpływ na rozwój umysłowy. W trakcie gry graczowi wykorzystuje wiele funkcji mózgu, przez co znacznie poprawia uwagi, koordynacji ruchowej, reakcję i ilość pamięci długoterminowej.

Stwierdzono również, że właściciele opinii publicznej, uzależnienie jest dużo lepszy rozwój poznawczy niż reszta populacji.

Im wyższy poziom w grze, tym lepiej

Najciekawsza część eksperymentu było porównanie cech, których mózg wykorzystuje dwa typy graczy: amatorów i ekspertów. 30 osób w pierwszej kategorii były zaangażowane w ten proces, a 27 – w drugim. Głównym celem badania była wyspiarski kora, która jest odpowiedzialna za poznania i percepcji.

Eksperci w dziedzinie gier wideo zostały zidentyfikowane znacznie większego rozwoju na dużą skalę półkul mózgowych niż w amatorów. Jest to szczególnie widoczne w lewej półkuli. Ta połowa ciała wpływa na zdolność do wykonywania obliczeń i stworzyć logiczny łańcuch. Dlatego gracze eksperci pokazał siebie jako prawdziwych geniuszy, łatwo tworząc kompleksową strategię radzenia sobie z różnymi sytuacjami.

Kto ma więcej szarych komórek?

Ważnym wskaźnikiem jakości funkcjonowania mózgu, jest, oczywiście, prędkość przetwarzają informacje. Zadanie to spada prosto na tak zwanej szarej. W zależności od ilości i określonej wydajności organizmu. Według przetwarzanych danych, eksperci mózgu w dziedzinie gier komputerowych jest bardziej szarej porównaniu do amatorów. W lewej półkuli i środkowej części kory wyspowej najbardziej wyraźny element obserwowano gromadzenia.

Ze względu szarej mózg przetwarza informacje, w oparciu o który przesyła sygnały do centralnego układu nerwowego. Można stwierdzić, że gracze, funkcja ta została opracowana doskonale. Tak więc, być może, społeczeństwo i to jest w błędzie o szkodliwym wpływem gier komputerowych na zdolności umysłowych.