329 Shares 9046 views

Dlaczego ludzie letnie często uprawiać seks?

Zastanawiam się, dlaczego w lecie czujesz się bardziej „na gorąco”, a ze wzrostem popędu płciowego, staje się silniejsza niż w innych porach roku? Tak, jasne słońce i ciepło może doprowadzić do wzrostu temperatury ciała, ale nie jest jedyną rzeczą, która wzrasta w organizmie. Zdaniem ekspertów, nasz popęd płciowy zwiększa się w okresie letnim z różnych powodów.


Cała materia w ubraniach?

Po pierwsze, ludzie noszą mniej ubrań w lecie, więc pokazać więcej niż nagie ciało sexy. Ten prosty fakt jest ważne w tym względzie. Gdy widzisz kogoś na sobie kapelusz, płaszcz i ciepłe buty, jesteś mniej prawdopodobne, aby myśleć o seksie z nimi, niż gdy mężczyzna ubrany w kostium kąpielowy w swoich krótkich spodenkach lub krótkiej letniej sukience. Sandały bardziej seksownego niż większość butów, zgodzi się Pan, że jest o wiele bardziej interesujące, aby myśleć o kontakty seksualne z ludźmi, którzy są w każdy sposób, aby afiszować ich łyżwiarzy, mięśni (w przypadku mężczyzn) gołe ciało, niż są, by tak rzec, w pełni zimy regalia.

Ponadto, lato ludzie mają tendencję do zwracania większej uwagi na ich wygląd i skóry w szczególności. Jest to bardzo istotny fakt, wzrasta zainteresowanie seksualne. Opalając się na leżaku przy basenie, popływać w jeziorze, morzu lub oceanie – to wszystko dbając o nasz organizm. To jest nie do opisania uczucie, gdy słońce rozgrzewa skórę lub chłodna bryza chłodzi cię. Wszystko to może zwiększyć popęd płciowy. Nawet jeśli po prostu położyć się na piasku lub na zarośniętym trawą po długim dniu – zmysłowy akt, który zwiększa zainteresowanie seksem.

Korzyści z promieni słonecznych

Innym czynnikiem jest naturalny letni urlop, wakacje. Stres jest często utracone podczas długo oczekiwane wakacje. To idzie tak: gdy stres jest zmniejszona w naszym organizmie maleje emisja neyrohimikatov takich jak kortyzol i adrenalina. „Good” neyrohimikaty ciała, takich jak serotonina, produkowane w dużych ilościach, zwłaszcza w czasie spędzimy w słońcu. Te czynniki przyczyniły się do zwiększenia pożądania seksualnego.

Kolejną zaletą promieni słonecznych – jest pojawienie się osoby o niespotykanej mocy. Po tym wszystkim, kiedy słońce świeci jasno, nasz organizm produkuje mniej melatoniny. Uważa się, że melatonina może blokować produkcję hormonów płciowych, co z kolei może prowadzić do zmniejszenia popędu płciowego.

Wraz z pojawieniem się wiosną i latem światło szyszynka zmniejsza produkcję melatoniny i zaczyna „zorganizować” tzw lęgowym / parowanie u wielu gatunków zwierząt. Jest to bezpośrednio związane z siatkówką. Siatkówka reaguje na zmiany w świetle, a także kontakt z przysadki mózgowej (spowodować rozwój płciowy u wielu gatunków), a to z kolei, z genitaliami. My, ludzie, nie ma okresu godowego. Hodujemy przez cały rok. Jednak duża ilość światła daje nam więcej energii i optymizmu – z których wszystkie mogą wzmocnić naszą seksualność.

wniosek

Według danych naukowych, na lato – najlepszy czas na seks. A jeśli nie jesteś tak aktywny w sypialni, jak chcesz skontaktować się z lekarzem. Być może masz trochę frustracji seksualnej. Nie martw się, jest ona traktowana.