415 Shares 7192 views

Otyłość i sposoby jego przezwyciężania

Nadwaga jest problemem wielu ludzi na naszej planecie. Według danych ONZ, w 2013 roku odsetek osób cierpiących na otyłość jest znacznie wyższy w krajach rozwiniętych, jak i niższe w krajach słabo rozwiniętych. W Stanach Zjednoczonych otyłość dotyka około 32% w Europie Zachodniej o 30%, aw krajach Europy Wschodniej , tylko około 23%, a najniższa w Afryce – o 20%. We wszystkich krajach świata jest zwiększenie odsetka osób otyłych, mimo że liczba ta rośnie wraz z głodu.

Otyłość powoduje ogromną liczbę chorób, ponieważ praca narządów wewnętrznych organizmu ludzkiego jest przeznaczony dla pewnej masy według wzrostu osoby. Na przykład u mężczyzn wzrasta optymalny stosunek wysokości 180 cm i waga 80 kg, w rzeczywistości często osiąga ciężar 100-150 kg lub nawet więcej. Wewnętrzne narządy ludzkie funkcjonują w organizmie z nadwagi, dużo szybciej uda, ponieważ pracują z maksymalną wydajnością. W tym przypadku organizm nie może wydostać się z żywności niezbędnej ilości składników odżywczych do komórek żywieniu wszystkich ważnych narządów, powodując osoba zaczyna boleć.

Jakie są główne przyczyny otyłości u ludzi?

1. Zużycie produktów o wysokiej wartości kalorycznej.

2. Tryb Awaria posiłek.

3. Siedzący tryb życia.

4. nieprawidłowy metabolizm.

5. Konsekwencje leków.

6. Czynniki psychologiczne.

Prawie wszystkie z tych powodów są bezpośrednio zależne od woli człowieka. Z reguły kilka przyczyn razem przyczyną otyłości u ludzi, ponieważ są one wynikiem złych wyborów stylu życia. Jednak główną przyczyną otyłości jest niewłaściwe diety każdego dnia. Ludzie spożywają pokarmy wysokokaloryczne i mało użyteczne, a także naruszają jego tryb odbioru zgodnie z codziennych biorytmy. Otyłość jest wynikiem przyjmowania leków jest mniej kontrolowane przez wolę człowieka, ponieważ jest bardzo często w leczeniu różnych chorób, konieczne jest pilne brać leki, które zawierają hormony i antybiotyki. Neutralizacja przyczyn nadwagi będzie można obserwować prawidłowy stosunek wysokości i wagi.

Jakie są główne sposoby utraty wagi i uzyskanie optymalnego kształtu ciała:

1. sportowych. Wystarczy skutecznej metody, która wymaga wysiłku i czasu dostępne.

2. Dieta. Dać oczekiwanych rezultatów, ale zwykle są one krótkie, a po wniesieniu dodatkowej diety waga wróci.

3. Preparaty do odchudzania. Czasami dają doskonałe rezultaty, ale wraz z nim, mają poważne skutki uboczne dla zdrowia ludzkiego.

4. Właściwa dieta. Wyniki przychodzą powoli, ale jest to długoterminowa i bez kontuzji.

5. treningi psychologiczne. metoda nieskuteczna, który nie nadaje się dla każdego i wymaga indywidualnego podejścia.

6. Różne przedmioty i urządzeń. Jest to metoda bardzo ryzykowne i może później stać się przyczyną wielu chorób, jak te urządzenia są rzadko testowane pod względem bezpieczeństwa dla ludzkiego organizmu.

Według autora, bardziej bezpiecznego i obronić w dłuższej perspektywie do opracowania metody indywidualny program żywienia. Właściwa dieta obejmuje: wybór jedzenia dla każdego dnia, przestrzeganie harmonogramu przyjmowania pożywienia i konsumpcji naturalnych produktów witaminowych-obronny. Konieczne jest, aby zminimalizować zużycie energii gęsty żywności i zastąpienie ich pokarmu roślinnego, który będzie dać ciału dużo składników odżywczych. Ze zdrową dietą może normalizować i zrównoważyć wszystkie procesy w organizmie, przez co organizm ludzki stopniowo pozbyć się wszystkich zbędne. Zwiększenia wpływu tej metody jest to możliwe, jeśli właściwa dieta stosowana w połączeniu z ćwiczeń. Korzystanie z tych dwóch metod, w tym samym czasie, pomoże Ci uzyskać optymalną kondycję fizyczną i mieć dobre zdrowie.