311 Shares 8081 views

Meadowsweet, meadowsweet lub belogolovnik: Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania. Kiedy zbierać, jak zrobić

Meadowsweet, ona meadowsweet lub belogolovnik – wieloletnia roślina, która posiada unikalne właściwości lecznicze, które od dawna są świadome ludzi. Roślina ta jest szeroko rozpowszechniony na terytorium WNP. Każda część może być wykorzystywane do celów leczniczych. Od belogolovnika zrobić nalewki, wywary i maści do leczenia chorób i pomóc w trudnym zadaniem utrzymania zdrowia.


wygląd

Belogolovnik – wieloletnia, który przypomina krwawnika. Jej liście przypominają wiąz zieloną osłonę, za który otrzymał jeden z jego nazwy – meadowsweet. Bush z tej rośliny może dochodzić do 1,7 m wysokości, ale belogolovnik rzadko rośnie do takiej imponującej wielkości. Meadowsweet kwiaty zebrane w małe białe kępki przypominające puszyste strzępy śnieg. Ta roślina miód, wypływający słodki zapach subtelny, za pomocą którego może być łatwa do nauczenia.

Znajdź spirea może być wszędzie, ale najczęściej można je znaleźć na brzegach rzek i jezior, a na łąkach o dużej wilgotności. Naturalnie belogolovnik rośnie w innych miejscach, ale tam jest o wiele rzadsze. Meadowsweet kwitnie wczesnym latem, w trakcie tego okresu są zbierane przez zielarzy.

odżywcze

W medycynie ludowej od dawna stosowany belogolovnik. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania do trawy ze względu na jego skład. Meadowsweet zawiera witaminę C, flawonoidy, kumaryny, fenolglikozidy. Ponadto, zawiera taniny i związki fenolowe. Meadowsweet bogaty w olejkach eterycznych i glikozydów, kamforę i korzystne mikro i makro. To nie jest cała lista użytecznych substancji zawartych w belogolovnike. Bardziej zaskakujący fakt, że roślina ta jest wpisana na listę ziół leczniczych niedawno. Przez długi czas lekarze wierzyli meadowsweet bezużyteczne, ale to niesprawiedliwość został skorygowany po studiach.

właściwości lecznicze

Natura, tworząc swoje leki, nie spodziewa się zarobić, więc każdy ziołowy posiada szereg właściwości lecznicze, pomaga w wielu dolegliwościach, a nie jednego. Jednym z najbardziej użytecznych roślin, które zamieszkują naszą planetę – belogolovnik. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania meadowsweet sprawiają, że kluczowe znaczenie dla układu sercowo-naczyniowego i poza nią. Oczyszcza naczynia krwionośne ze skrzepami, dzięki czemu młody i elastyczny. Meadowsweet mogą być z powodzeniem stosowane w profilaktyce udarów mózgu, zawałów serca, tachykardia i nadciśnienie. Ponadto, roślina ta będzie skutecznie przywrócić krążenie mózgowe.

Belogolovnik – trawy, które można leczyć chorych żołądka, nerek, jelit i chorób dróg moczowych. Mogą leczeniu dny moczanowej, niedokrwistość, gruźlicy, reumatyzm i stwardnienie rozsiane. Również przydatne są maści herbaty wykonane z meadowsweet, wciera miejscowo. Pomagają pozbyć się ropiejące rany, oparzenia, czyraki, odleżyny i inne choroby skóry.

Gromadzenie i przygotowanie

Zazwyczaj meadowsweet zbioru rozpoczyna się w czerwcu i lipcu, w zależności od klimatu. Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, kiedy zbierać belogolovnik w jego barwach. Jeśli są one w pełni rozkwitł, a potem nadszedł czas, aby zebrać roślinę. Zbierano wszystkie rośliny – kwiaty, łodygi, liście i nawet korzenie. Ważne jest, aby nie mylić z spirea krwawnika podczas zbioru. Pomóc w tej charakterystycznej podłużnych liści i słodki zapach miodu, który emanuje belogolovnik.

Po zebraniu należy usunąć zgniłe lub uszkodzonych części roślin, a pozostałe surowce pokroić na małe kawałki. Następnie rośliny rozplanowane do wyschnięcia w ciemnym pomieszczeniu. Kiedy łodygi i liście zaczynają się łamać, nie zginać, że nadszedł czas, aby oczyścić gotowych surowców w szczelnych workach lub słoików. Belogolovnika części nadziemnych można przechowywać przez około rok, a korzeń – aż dwa.

meadowsweet naftowe

Olejek meadowsweet posiada wszystkie właściwości rośliny, ale jest znacznie bardziej skoncentrowany. Olejki eteryczne są wydzielane zarówno z łodygi rośliny i jej kwiatów i liści. Może być stosowany do celów kosmetycznych, a także w aromalampe wypełnić słodki zapach belogolovnika pokoju. Niestety, meadowsweet olej jest dość drogie, a proces jego produkcji jest skomplikowany i nie wymaga drogiego sprzętu. Ale to może być wykorzystywane do tych samych celów jak rośliny herbat, czyli widmo jego skutków jest niezwykle szeroka.

recepty

Istnieje wiele sposobów, jak gotować belogolovnik. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania są różne dla każdej receptury, wszystkie one służyć różnym celom, tak, że każdy może znaleźć odpowiednią opcję. Przykładowo, możliwe jest przygotowanie nalewki alkoholu meadowsweet, która jest przechowywana przez długi czas, a także jest skuteczne środki lecznicze. Dla lepiej jest korzystać ze wszystkich części rośliny, ale jest to opcjonalne. Przemyto i pocięte surowiec jest umieszczona w zbiorniku i przelewa się alkohol. 50 g masy roślinnej 500 ml alkoholu nie jest konieczne. Pojemność jest zamknięte i umieszczone w lodówce do dwóch tygodni do infuzji. Otrzymany wlewu powinna być wzburzony i dokładnie drenażu, a następnie wlać do czystego naczynia. Otrzymanie środków podjęte tylko raz dziennie, w małych dawkach, do 10 kg wagi – tylko jednej kropli nalewki. Lek ten wzmacnia odporność, oczyszcza naczynia krwionośne, normalizuje poziom glukozy we krwi i zmniejsza apetyt.

maść

Teraz, gdy wiesz, kiedy należy zbierać meadowsweet i jak gotować z niej uniwersalną wlew alkohol. Ale meadowsweet wykonywana dobrze i jako środek do stosowania zewnętrznego. W tym celu jest ona wykonana ze specjalnej maści jest następnie stosowana do uszkodzonych lub chorych częściach skóry lub stawów. Muszą być odpowiednio suszonych liści belogolovnika i wymieszać je z roztopionym masłem. 1 łyżka liści muszą łyżka 200 g oleju. Ta maść nie jest przechowywane dłużej niż 5 dni i cały czas musi być przechowywane w lodówce. Kompozycję stosuje się 1-2 razy dziennie w promieniach opatrunku. Szczególnie przydatny jest dla stawów.

Maści można wytwarzać z nalewki alkoholu. Aby tego dokonać, musi być mieszany z 200 g wosku pszczelego, topi się w łaźni wodnej. Nie dodaje się 10 g mleczka pszczelego i trochę czerwonego pieprzu, tyle ile jest umieszczony na czubku noża. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i umieścić mieszaninę w lodówce do przechowywania. Od Maść zawiera pieprz, ważne jest, aby umyć ręce po użyciu go. Zastosuj musi być taka sama jak w poprzedniej wersji środkiem terapeutycznym.

Przeciwwskazania

Meadowsweet działa jako doskonały leku idealnie komplementarna leków. Może on być stosowany w leczeniu wielu chorób, – z chorobami przewodu pokarmowego do choroby sercowo-naczyniowej. Coraz częściej belogolovnik stosowane w onkologii. Ale to nie znaczy, że meadowsweet może być nadużywane. Po otrzymaniu dużej liczby meadowsweet dramatycznie obniża ciśnienie krwi. Dlatego gipotonikam powinien być ostrożny, aby korzystać napary i wywary z tej rośliny. Kto jeszcze nie biorą belogolovnik? Przeciwwskazania dla osób cierpiących na choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Podczas zaostrzeń z nich nie może być stosowany meadowsweet, ponieważ zawiera salicylany. Nawet całkowicie zdrowy człowiek może być zatruty nadmiernego stosowania meadowsweet. Nie mogą być zaparcia, nudności i wymioty, kolka.

Istnieje wiele powodów do korzystania belogolovnik. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania tej rośliny sprawiają, że jest to niezastąpiony lek. Szczególnie dobre meadowsweet w czyszczeniu i wzmocnienie naczyń krwionośnych. Takie problemy są torturowani co drugi dorosły, ale prawie żaden z nich nie używa meadowsweet, preferując przeciągnij jego choroby całe swoje krótkie życie.

Ci, którzy wybierają zdrowia, czeka niezwykle zróżnicowany i niezwykle satysfakcjonujące świat roślin leczniczych.