596 Shares 1012 views

English burżuazyjna rewolucja

Angielska rewolucja burżuazyjna, powody, dla których zostały utworzone nawet pod Elizabeth 1, historia jest podzielona na cztery etapy. Pierwszym był etap konstytucyjnego. To było po wojnie domowej. Ponadto walka o demokratycznej treści i innej wojny domowej. Zakończył angielski burżuazyjna rewolucja od 17 wieku formacja Niezależnych Republiki.

Jak już wspomniano, między parlamentem i korony walczyć rozwiązał nawet pod Elizabeth 1. W latach panowania Karola 1 tej konfrontacji doprowadziło do rozwiązania parlamentu. Potem rozpoczął burżuazyjnej rewolucji angielskiej nazwie w historii jako „wielkiego buntu”.

Jako ideologiczna broń opozycji zalecał dużą skalę religijnych i politycznych stowarzyszenie publiczne – purytanizmu. Puritan ruch jest zróżnicowane poglądy i złożoność struktury społecznej i politycznej. Doprowadziło to do tego, że w związku z górnej części konfrontacji były trzy główne nurty.

Były to prezbiterian. Jest ono zawarte w ziemskiej arystokracji i burżuazji. Żądali ustanowienia monarchii konstytucyjnej.

Druga tendencja byli niezależni. Wśród nich byli przedstawiciele małych i średniej szlachty, środkowej warstwy miejskiej burżuazji. Byli na rzecz ograniczonej monarchii konstytucyjnej z głoszenia i uznaniu niezbywalnych wolności wszystkich obywateli.

Oczywiście niezależni prostowarki wyróżniało, który został utrzymany rolników i rzemieślników. Niwelatory popierał ideę równości, suwerenności narodowej, walczył o ustanowienie republiki.

English burżuazyjna rewolucja rozwinęła się bardzo szybko. To przyczyniło się do przyspieszenia kraju i porażki w 1639 roku w wojnie angielsko-szkocka.

Sytuacja była bardzo napięta. Miejskie i bunty chłopskie, niezadowolenie wśród kupców i finansistów, brak pieniędzy umieścić monarchę w beznadziejnej sytuacji. W rezultacie, Carl 1 zwołał nowy parlament, który został powołany długo. Od tego momentu burżuazyjnej rewolucji angielskiej przeniósł się do drugiego etapu konstytucyjnego.

Długi Parlament w trakcie swojej pracy wziął Triennale Act (która ustanowiła zwołanie Parlamentu co trzy lata, niezależnie od woli króla), projekt ustawy, że Parlament nie może być rozwiązana bez jego zgody. Została ona przyjęta i wielka remonstracja, który odzwierciedla interesy szlachty i nowej burżuazji.

Zatem otrzymana moc aktów znacznie ograniczone Corona, przy jednoczesnym promowaniu ustanowienia monarchii konstytucyjnej. Zajmuje dominującą pozycję w parlamencie Prezbiterianie obawiali rozwój rewolucji.

Król w 1642 roku, późnym latem Parlamentu ogłosił wojnę. English burżuazyjna rewolucja wzrosła w pierwszej wojnie domowej. Ze względu na niezdecydowanie polityki prosviterian Parlament pokonany. Dowództwo wojskowe przejęła Niezależnych.

Jednak latem 1645 armia parlamentarna została zreorganizowana. Wojna domowa (pierwszy) zakończyła się klęską wojsk królewskich. Presbyterian Parlament uznał rewolucja zakończona, nadaje uformowaną pozycję i system polityczny w kraju na zasadzie monarchii konstytucyjnej.

Jednak dwa inne trendy (Levellers i niezależni) dążyły do bardziej drastycznych zmian. W 1648 roku, to rozpętał wojnę domową między Independent Presbyterian i Parlamentu. W wyniku pierwszej walce wziął Londyn wyłączając większość długi parlament Presbyterian.

Po skarbu królewskiego w 1649 roku Anglia stała się republiką. Ponieważ najwyższa władza była w rękach jednoizbowym parlamencie.

Przywódcy Niezależnych prowadził z Cromwell ustanowił dyktaturę wojskową. Przywódcy obsługiwane nich Levellers wrzucono do więzienia.

Dyktatorski reżim upadł po śmierci Cromwella. W kraju w 1659 został oficjalnie ustanowiony republikę. W wyniku zamachu stanu w latach 1688-89 został ustanowiony kompromis między arystokracją a burżuazją.