234 Shares 3334 views

Zwalczanie mszyc na porzeczki: sposobów wyeliminowania szkodników

porzeczki są tak smaczne, które przyciągają nie tylko ludzi. Mszyce i mrówki zbyt zadowolony z obecności krzewów w ogrodzie. Małe złośliwe owady żywią się sokiem owocowym, mnożą się z prędkością światła. Witaminy jagody mam swoją rodzinę, a nie kilka pokoleń mszyc, stosować szczególne metody kontroli.


Zwalczanie mszyc na porzeczek: Charakterystyka

Każdy rodzaj chrząszczy przystosowany do życia w danym zakładzie. Mszyce, skazany żyć w krzaku porzeczki, nie może zaszkodzić inne krzewy lub drzewa. Ale porzeczka dostać wiele – od mszyc krótki okres życia, ale to tylko oznacza dużą liczbę nowych pokoleń w sezonie. Najaktywniejsze owady rozmnażają się w okresie letnim. W tym czasie, mszyca żeruje na liściach krzewów otaczających roślin, takich jak ostów lub cykorii. Chrząszcze zaatakować sam spadek porzeczki składać jaja w nerkach krzewów. Wiosną te pąki będą wyróżniać się między innymi z jego wielkości. Na czarnej porzeczki przed skutkami mszyc sami zmieniając rodzaj pędów jak owady i je nakarmić. Takie pasożyty jest czasami nazywany kiełkować agrest, aby mogli żyć i krzewy agrestu. Tak, pędy zakażone mszycami, są nieregularne i niezdrowe, pozostawia im są skręcone i mszyce będą widoczne gołym okiem. Na czerwonych porzeczek mieszka kolejne gatunki pasożytów. To krasnogallovaya mszycy, która atakuje liście, a zimą w oddziałach zakładu. Liście krzewu, dotkniętych przez te szkodniki, stają się brązowe lub żółte, pop pęcherzyki, a następnie zaczną spadać. Ocenić infekcja mszyc może być nie tylko na liściach. Jeśli sprężyna nie jest widoczne pasożyty, zwracać uwagę na innych owadów, takich jak mrówki, które służą jako nośniki larw. Duża liczba mrówek – to sygnał, że zwalczanie mszyc na porzeczek należy rozpocząć jak najszybciej. Biedronki, wręcz przeciwnie, będzie służyć jako dobry znak. Mszyce i biedronka – najgorszych wrogów, jak larwy pasożytów służyć jako pokarm dla ulubionych jaskrawoczerwone chrząszczy dzieci.

Główne metody walki

Podobnie jak wiele innych owadów, mszyce nie lubią pewnych zapachów. Dlatego zwalczanie mszyc na porzeczek można przeprowadzić za pomocą potężny wpływ na szkodniki, ale całkowicie nieszkodliwy dla jagód. Takie urządzenie służy do infuzji tytoniu można stosować skórka pomarańczowa lub czosnku. Garnitur i pigułce – ostry, odpychający zapach dla mszyc pojedzie owadów z krzaków. Z krasnogallovoy rodzaju może walczyć konwencjonalną usunięcie chorej nerki i zarazków, jeśli nie za dużo. Pamiętaj, aby spalić rośliny porażone, mszyce inaczej powrót do zdrowego krzaka. Jeśli poważniejszego zakażenia przeprowadzić natryskiwanie Tuleja roztworu organicznego. Może to być napar z czosnku, krwawnika, lub tytoń. Aby rozpocząć zwalczanie mszyc na porzeczek musi podczas wystąpienia nerki, ponieważ jest w tym momencie zaczynają się pojawiać larwy. Starannie wszystko trzeba spryskać spód liści, ponieważ te owady wolą cień. Aby zapewnić trwalszy efekt, spróbuj pozbyć sokolników mszyc – mrówki. Odkryta mrówki stronie może zalać wrzątkiem do mrówek armii nie są szkodliwe, rozprzestrzeniania złośliwego larwy.