199 Shares 7182 views

Dysplazji u psów: zakres, przyczyny, leczenie

Różne choroby genetyczne podatne psy tych ras, które różnią się w dużym rozmiarze. Najczęstszą chorobą – niszczenie stawów miednicy i biodra w tych zwierząt. Patologia ta nazywana jest dysplazja. Od wspomnianej choroby często cierpią z przedstawicieli tych ras, takich jak St. Bernard, Retriever, Labrador, Owczarek i Inne. każdy właściciel zwierzęcia powinien wiedzieć, jak niebezpieczne dysplazji u psów, jak często pojawia się w naszych małych przyjaciół.

przyczyny

Bardzo często choroba może powodować niedożywienie. Fachowcy w tej dziedzinie, że udowodniono, że dysplazja psów można rozwijać ze względu na niesymetryczny względem ich fosforu i wapnia diety. Ponadto, choroba może występować w wyniku stosowania zwierząt tylko suchy pokarm oraz nadmierne ilości mięsa. Nadwaga pogarsza rozwój choroby.

Dysplazji u psów jest najczęściej wykrywany pomiędzy 12 i 18 miesięcy życia. Nadmierny stres może wywołać zniszczenie stawów. To z kolei prowadzi do tego, że pies zaczyna utykać, nie osiągnął jeszcze wieku dwóch lat.

Zdarza się tak, że choroba jest zdiagnozowana we wczesnym wieku zwierzęcia – w 4-5 miesięcy, czyli w czasie, kiedy nie nogi wciąż dojrzewa. W tym przypadku nie jest konieczne, aby opóźnić leczenie patologii, powinien natychmiast pomóc psa. Jeśli chronić szczeniaka z interwencji medycznej, dysplazja może prowadzić do rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów.

Stopień dysplazji u psów

1. biodrowego (HD wspólna klasyfikacja):

– A – brak oznak choroby;

– B – odchylenia od normy jest prawie;

– C – łagodna choroba;

– D – dysplazja w rozsądnych granicach;

– E – znaczny stopień uszkodzenia.

2. kolanko (wskazane DE):

– 0 – wykrycia naruszenia;

– 1 – artroza w minimalnej manifestacji (kostne do 2 mm szerokości);

– 2 – umiarkowany poziom choroby (patologiczne przyrosty od 2 do 5 mm);

– 3 – głębokie deformacji tkanek (ponad 5 mm).

Ostateczna opinia państwa sprawia, specjalnie wyszkolony ekspert w RKF.

Opis leczenia

Natychmiast warto zauważyć, że leczenie odchyleń w strukturze stawów u zwierząt nie daje doskonałe rezultaty. Oto podstępna choroba – dysplazja u psów. jego obróbkę prowadzi się przy użyciu, chrząstkę leki, które są podawane poprzez wstrzyknięcie do żyły lub zwierzęcych stawów. W każdym razie nie jest to konieczne do przeprowadzenia procedury niezależnie. Należy to zrobić tylko przez lekarza.

Dodatkowe środki opieki nad zwierzętami

Zrozumiałe jest, że pies, który jest genetycznie predysponowane do rozwoju dysplazji, nie może być przeciążony. Nie należy trzymać zwierzęcia przez długi jogging lub rowerem do uprzęży ją w sankach w zimie.

Eksperci zdecydowanie zaleca, aby utrzymać ciężar czworonożnego przyjaciela. Tak, i odżywianie. Często zmniejsza się ilość białka w diecie zwierząt i zwiększa ilość węglowodanów. Zatem, organizm nie rozwija się w wyniku dysplazji i może wystąpić u psów. Pet powinny być karmione wyłącznie zrównoważony posiłek.