554 Shares 4409 views

Tłoczenie – co to jest? wygniatanie na gorąco

Wyjąć stresującą sytuację lub napięcie nerwowe, każdy próbuje na swój sposób. Wspaniały sposób – robótki. Bez względu na to, co robisz, najważniejsze, że pracochłonne i twórczej pracy rysuje, zajmuje myśli, odwrócenie uwagi od trudów codziennego życia. Wiele rodzajów pracy ręcznej wymaga umiejętności, cierpliwości i umiejętności, ale są też takie, które mogą być obsługiwane bez poważnych umiejętności drobnej pracy. Należą tłoczenie, czasami nazywany „scrapbooking”. Tak, tłoczenie – co to jest?

Cechy technologii

W języku angielskim słowo „tłoczenie” – wytłaczanie technikę konstruowania objętościowego obraz. Z pomocą improwizowanych tłoczenie odbywa się na podstawie przygotowanego obrazu.

Techniką i materiałów odróżnić suchej i mokrej tłoczenia. Uzyskany obraz ulga ozdobić dom i dać wyjątkowość ulubionymi drobiazgami.

Materiały potrzebne do wytłaczania suchego

Suchego wytłaczanie obejmuje stworzenie wypukłych wzorów na papier, folie i inne materiały. Aby wykonać konieczne prace:

 • Gruba podstawa papieru. Pożądane jest, aby wybrać nie więcej niż 100 g / m3. Zbyt gruby karton nie otaczają efekt jak wykonywać tłoczenia na papierze warta wysiłku – obraz uzyskany jest ledwo widoczny.
 • Szablony wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego.
 • Metalowy pręt w której koniec jest zamontowany piłki – pióro. Końcówka wyróżniają się wielkością części roboczej kulisty. Im mniejsze części deseniu, tym mniejsza końcówka stosować w swojej pracy. Słupki są zaopatrzone w wygodne uchwyty, jak ręka męczy w procesie ciągłym ciśnieniem.

Eksploatacyjne wytłaczanie mokrej

Wet tłoczenie nieco inny złożoność wdrożenia. Technika ta wymaga więcej urządzeń i materiałów. Mechanizmy wymagane w tym przypadku bardziej skomplikowanych, specjalistycznych materiałów, ale koszt jest warto:

 • Baza: papier, skóra, płótno;
 • Zestaw matryc, z kauczuku silikonowego (przy użyciu matrycy z silikonu muszą blok akrylowe);
 • zabarwiony proszek być stosowane na podłoża za pomocą specjalnych przezroczystej farby;
 • poduszkę wypełnioną farby działa się miękkie, absorbuje wilgoć;
 • Zestaw szczotki do mycia nadmiar proszku i może być konieczne wkładkę antystatyczne;
 • Specjalna włosów, ze względu na tworzenie się wystarczająco wysoką temperaturę i przepływ powietrza o małej prędkości nie jest konieczne stosowanie konwencjonalnej suszarce.

Technika wytłaczania suchego

Odsłaniając pytanie „wytłoczenia – co to jest?”, Powinni zapoznać się z techniką wykonania. Create wytłaczania na papierze może być za pomocą specjalnych szablonów. Nabycie nich w naszych czasach – nie jest to problem, ale można je tworzyć na własną rękę. Wytłaczania na papierze Najważniejsze – aby stworzyć odpowiednie oświetlenie. Podświetlenie jest zwykle wykonany z dołu. Używane fotostol lub lampa ze szkłem. Oświetlenie jest konieczne, ponieważ papier jest przymocowany do górnej części szablonu.

Papier lepiej bezpieczne z taśmą dwustronną. Przez umieszczenie kombinacji szkła, delikatne naciśnięcie długopisu rysunku wzornik. Ustawa musi być bardzo ostrożny, aby nie przebić fundamencie.

Wykonywanie wytłaczanie mokrej

Wilgotne lub tłoczenie na gorąco rozpoczyna się od stosowania tuszu na podłoże specjalną pieczęcią. Aby uniknąć rozmazania atramentu na podstawie wypełnionego pad tuszu. W ten sposób jednolite stosowanie tuszu na znaczku. Wzorzec Obraz jest umieszczony na papierze. bibułka może deformować i złamać pod wilgocią farby, więc należy wybrać podstawę mocniej. W ten sposób farba nakładana na podłoże, posypać cukru. Proszek do wytłaczania ma inny kolor i specjalną fakturę. Przez jakiś czas warto poczekać do proszku została ustalona na podstawie kleju. W następnym etapie nadmiar proszku zmiatanie miękką szczoteczką. Czasami ręka nie wystarczy, więc używaj antystatyczną pad lub tampon.

Pierwsze ocieplenia. W tym celu, w szczególnej suszarce. W odległości 5-7 cm, równomiernie ogrzewa rysunku, stopiony proszek tworzy ulgę. Kiedy rysunek jest fajny, można go starannie wyciąć i dołączyć do produktu, dla którego została stworzona. Twierdzenie, mówiąc o tłoczeniem, jest to oryginalna dekoracja, która sprawia, że produkt elegancki i niepowtarzalny. I czarny, a proszek może być zarówno przejrzyste i kolorowe. Różne kombinacje tych materiałów w celu kolorze papieru niezwykłych efektów.

rodzaje proszku

Charakterystyka różnych proszku tak ciekawy, że nie da się ich zatrzymać.

wyróżnić:

 • jednorodny (złoto, srebro, matowe, z połyskiem);
 • z mocą wielkości;
 • z cekinów.

Po podgrzaniu, zabarwiony proszek topi się i równomiernie rozłożone na podstawie, tworząc oryginalnego rysunku. Mieszanina może zawierać brokat różnych rozmiarach i odcieniach, które tworzą ciekawą fakturę.

Wygląda świetnie matowy lub perłowy biały proszek. Delikatny rysunek wygląda najlepiej w rzeczy wesele lub dzieckiem. Efekt tworzy aksamitną powierzchnię proszku luzem. Tęczowy ulga barwiących wzór zapewnić przezroczysty proszek z połyskiem. Efekt zależy od stężenia brokatu w kompozycji.

Najczęściej przezroczysty proszek, który tworzy efekt gładkiej wypukłej ulgi, należy skorzystać z kolorową bazę.

Technika aplikacja czasami nazywane aplikacje reliefowe scrapbooking. Zastosowanie wypukłego, wytłoczone zdobienia oryginalność dodać do dowolnego produktu. Wytłaczanie w scrapbookingu praktycznie nie różni się od nich.

Kończąc tej techniki jest coraz częściej używany do dekorowania pudełek, kartonów i innych twardych powierzchni. Czasami stosuje się go w celu uzyskania efektu na skórę (na przykład, krokodyla).

Odpowiadając na pytanie „wytłoczenia – co to jest?” Należy zauważyć, że zastosowanie technologii lub utworzyć obraz ulga nie wymaga specjalnych umiejętności i dostępne dla wszelkich craftswomen. Efektem jego stosowania nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej zagorzałych przeciwników pracy ręcznej.