722 Shares 7447 views

Mlecz: sadzenie i pielęgnacja w swoim ogrodzie

Wiele osób nie zna takiego ciekawego zakładu jako syryjskiego milkweed. Sadzenie i pielęgnacja są dobrze znane, ale doświadczeni ogrodnicy. Jest to bardzo piękny i efektowny roślin. Osiąga wysokość wysokość człowieka, ma duże liście i piękne kwiaty ozdobne z ciemnego koloru wina, zebrane w dużym pędzlem. Mlecz (zdjęcia, na których roślina nie jest pokazana w pełnym rozmiarze, nie daje pełnego obrazu niego) jest znana człowiekowi od czasów starożytnych. Oprócz swojego piękna, jest bardzo przydatna jako roślina miód, oraz jako roślina lecznicza.


Błąd w tytule

Nazwa tej rośliny otrzymał już w XVIII wieku. Dopiero wtedy mieszany botanika kraj, z którego rodzimy mlecz (sadzenia i pielęgnacji tej rośliny nadal nie było bardzo zainteresowani specjaliści) i wskazał zamiast Ameryki Północnej Syrii. Później pomyłka została odkryta przez Linneusza. Ale nazwa pozostanie niezmieniona.

Milkweed korzenie tkwią bardzo głęboko w ziemi. Jeśli cięcie arkusz z niego obficie płynącej sok białawy. Z tego powodu, zwany także mlecz mleczny trawa. Kwitnie w środku lata, owocowania we wrześniu. Owoce – podłużne pudełko-podobny kształt jaskółki nadwozia. należy obficie podlać rośliny, podczas gdy kwiaty są utworzone na nich. Troska o nich innym razem nie sprawia żadnych trudności.

Zastosowanie Milkweed w medycynie i przemyśle

Po dojrzeniu wewnątrz nich tworzą długie białe włókna przypominające bawełnę. Zostały one zmieszane z wełny do przędzy. Włókna Milkweed nadziewane meble przez długi czas – aż do czasu wynalezienia piany. Nowoczesny przemysł wykorzystuje w kompozycjach perfumeryjnych mlecz (jego olejki eteryczne mają bardzo przyjemny i trwały zapach). Bardzo przydatna jest rośliną dla pszczelarzy. Pasieka często otaczają całe plantacje, które są obsadzone milkweed. Sadzenie i pielęgnacja nie jest skomplikowana. Ale korzyści jest wiele – jest to jeden z najbardziej skutecznych roślin miodu. Pszczoły są bardzo lubiący zakładzie i jest mu często odwiedzana. Miód zebrany z kwiatami milkweed, pachnące i użyteczne. Ale najczęściej to krzew nadal wykorzystywane do celów dekoracyjnych.

Mlecz: sadzenie i pielęgnacja na działce

Ten krzew jest piękny nie tylko podczas kwitnienia. Dzięki otoczonym zielenią, jest bardzo estetyczny prawie przez cały rok. To może być skutecznie wykorzystywane w mieszanych kompozycjach kwiaty, rośliny wokół ich zabezpieczeń obwodowych, aby poprawić widok na ogród. Mlecz może skutecznie maskują brzydki budynek lub źle utrzymany działce. Sadząc jest często używany metra – aby zapobiec niezrównoważoną poszerzenie mlecznych ziół i krzewów w celu zwiększenia gęstości. może to być nieodpowiednie opony lub pusty żelaza pulę małe. Mlecz dość skromny, kocha słońce, toleruje suszę i brak karmienia. To propagowane przez sadzonki w późnym latem. Jedyną rzeczą, która może wymagać mlecz – prowadzone okresowo pielenie.