729 Shares 8902 views

Jak gotować shpikachki w domu?

Wiele osób kiełbaski są ulubionym pokarmem. Zakres tych produktów na półkach strajków przez jego różnorodności. Bardzo popularne shpikachki że jeśli chcesz można gotować samemu. Te kiełbaski podatne na niemal każdej obróbce cieplnej. Shpikachki mogą być również wykorzystywane do przygotowania niektórych potraw.

Jaki rodzaj kiełbasy

Nie każdy wie, jak gotować shpikachki w domu. Przede wszystkim, to pomaga zrozumieć, co to jest. Shpikachki – to kiełbasa, zawierające niewielką ilość boczku. Wyjaśnia to ich nazwa. cząstki tłuszczu musi być małe, ale zauważalne. Farsz do tych kiełbas powinna mieć jednolitą konsystencję.

Shpikachki to tradycyjna potrawa z Republiki Czeskiej. W naszym kraju takie produkty stały się popularne ze względu na łatwość przygotowania. W wyniku obróbki cieplnej uzyskano oryginalne i przynajmniej smaczne danie, które może trwać od natury lub na drodze.

Czy to możliwe, aby gotować samemu

Tak, jak gotować shpikachki wieprzowiny i wołowiny? Przepis na to danie jest bardzo proste. Aby przygotować potrzebne są:

 • Wołowina – 2 kg;
 • Wieprzowina – 1,5 kg;
 • czystego tłuszczu – 1,5 kg;
 • chlorek sodu – około 125 g;
 • cukier biały – nie więcej niż 5 g;
 • Pieprz – 1 g;
 • Nakrętka muszkatołowy – 1,5 g;
 • Czosnek – kilka ząbków;
 • zimna woda – 1 l.

etapy gotowania

Jak gotować shpikachki tych składników? Najpierw boczek i mięso pokroić na małe kawałki. Można również pominąć składniki za pośrednictwem maszynkę do mięsa. W wynikowym przebierał należy dodać inne składniki. Gdy mieszanina staje się mętna, konieczne jest wypełnienie jelita wiążąc co 6 cm.

Gotowe wykroje zalecane wlać dymu lub gorącego powietrza. Postępuje się w ciągu jednej godziny. W tym przypadku, temperatura ogrzewania jest stale wzrastała od 70 do 90 ° C Następnie kiełbasy musi gotować przez 30 minut. W środku każdej temperatury formy wstępnej powinna wynosić co najmniej 70 lat. Wreszcie gotowe kiełbaski należy umieścić na 30 minut w zimnej wodzie. Teraz, gdy wiesz, jak gotować shpikachki mieszanego mięsa.

Przepis do gotowania na patelni

Jak gotować w shpikachki patelni? Taki sposób obróbki cieplnej umożliwia wykonanie bardziej apetyczny miękkich kiełbasek pachnące. Shpikachki nabyć piękny złoty kolor. Istnieje kilka sposobów, aby ugotować parówki na patelni. Rozważmy klasycznej wersji.

Aby to zrobić, trzeba głęboka patelnia wlać 300 ml wody i umieścić w ogniu. Zawartość pojemnika należy doprowadzić do wrzenia. Z jednej strony każdy shpikachki warto małe nacięcie ukośnie. Kiełbasy smażenia przez 7 minut w oleju. Następnie shpikachki musi przebić w kilku miejscach, a następnie umieścić we wrzącej wodzie. Płyn powinien całkowicie odparować. Wskutek pieczeniem kiełbasek staną się złociste.

Inne sposoby gotowania na patelni

Oto kilka opcji, jak gotować w shpikachki patelni.

mogą być cięte na plastry o grubości nie większej niż 0,5 cm. smażone w oleju trzeba 7 minut.

Kiełbas powinna nacięcie w formie spirali, a następnie przez 15 minut smażenia na patelni.

Aby utworzyć więcej oryginalną potrawę można zrobić podłużne kawałki i umieścić w shpikachki cienkie plasterki sera lub masła. Czas trwania obróbki cieplnej wynosi nie więcej niż 15 minut. Oto jak przygotować pyszne shpikachki.

Shpikachki kurczaka

Jak gotować w piecu shpikachki kurczaka? Te kiełbaski są łatwiej i delikatnie. Podczas gotowania można dodać mielone kawałki sera, ulubionych przypraw i innych składników. potrzebne:

 • 1 kg kurczaka;
 • 1 główka białej cebuli;
 • 150 g wędzonej słoniny;
 • kilka ząbków czosnku;
 • 1 jajko;
 • wrzody;
 • ulubione przyprawy i sól do smaku.

Sposób wytwarzania

Cebula powinna być oczyszczona, a następnie pokroić na kawałki a la carte. Bacon koszty kotlet. Następnie elementy muszą przebierał. To samo należy zrobić z mięsa kurczaka. Otrzymaną masę należy dodać przyprawy, jajka, czosnek gruntowych i sól. Składniki starannie miesza się, a następnie umieścić na pół godziny w chłodnym miejscu.

Przygotowane mięso trzeba zrzucić Gut, wiążąc je co 6 cm. Można to zrobić za pomocą specjalnej dyszy i szlifierki. Kiełbasy gotowe umieszczone na płytce, a następnie w piecu podgrzanym do 180 °. czas obróbki pół godziny. Po ugotowaniu, zaleca się smażyć shpikachki grilla.

833 shares 6782 views
874 shares 7073 views
Braga z cukrem: jak gotować?
406 shares 4967 views