887 Shares 7442 views

Złapanie martensów z pułapkami. Zasady polowania na martens z pułapką

Marten jest małym drapieżnym zwierzęciem, które tworzy swoją własną rodzinę o tej samej nazwie. W Europie najczęściej występują odmiany leśne i kamienne. Wśród jej "krewnych" są takie fruwające przedstawiciele jak szysta, ermina, norka, boberek, wolverine, itp.

Informacje ogólne

Kunitsa jest nieuleczalnym myśliwym. Poszukiwanie łupu może przechodzić nocą nawet o dziesięć kilometrów, dosłownie dosłownie wszystko, co się rusza: od myszy, wiewiórki do ptaków, żab i owadów. Czasami ten zwierzę potrafi nawet chwycić królika, który jest kilkakrotnie większy niż ona sama.

Futra kratownicy są bardzo piękne i trwałe. I to dlatego, że była przez cały czas polowana. Z jej skórek szykują kapelusze i futra, robią kołnierze.

Kępa leśna preferuje zaparkowane ciemne iglaste i mieszane plantacje. Chociaż to zwierzę wspaniale wspina się na drzewa, skacząc jak wiewiórka, od gałęzi do gałęzi, często wolę poruszać się po ziemi albo na śniegu.

Polowanie

Pomimo faktu, że jest to żywiołowy drapieżnik, mimo to lubi jeść jagody i nie jest skłonny dbać o larwy dzikiego pszczół i "produkt" ich istotnej aktywności. Wydaje się, że w ten sposób zatrzymanie knajpy z pułapką na miod jest bardzo śmiercionośne.

Ogólnie rzecz biorąc, to zwierzę należy do jednego z kompleksowych obiektów do polowania. W tamtych czasach, kiedy prowadzono niekontrolowany połów knajpy, jego populacja w europejskiej części naszego kraju została zredukowana niemal do zera. I to pomimo faktu, że polowanie na to zwierzę wymaga najwyższej wytrzymałości, hartowania i profesjonalizmu. Jednak dzisiejsza "niestosowna" sytuacja uległa radykalnej zmianie, kuna stała się zwykłym mieszkańcem rosyjskich lasów, została już usunięta z listy zwierząt futerkowych, których połów podlega licencjonowaniu.

Czas

Określony czas polowania na kratę jest ustalany przed każdym sezonem przez odpowiednie biura terytorialne. Na przykład w regionie murmańskim jest dozwolone od połowy października i trwa do końca marca. W Kaliningradzie – od piętnastego listopada do ostatniego zimowego dnia. W Republice Kabardyno-Bałkarskiej pułapka martensa martensa (dane z 2013 r.) Trwa trzy miesiące – od końca jesieni i do ostatniego miesiąca zimowego.

Polowanie psem

To zwierzę prowadzi głównie nocne życie. Najczęstsze łapią martens z pułapkami i śledzą je z husją w małym śniegu. Kiedy myśliwy pojawiają się w lesie o świcie, większość zdobycz już ukrywa się w swoich schroniskach.

Jeśli martena przeszła do gniazda tuż przed nim, psy łatwo zająć ślad i doprowadzą osobę na miejsce swojego dnia. Niemniej jednak zwierzę mogło leżeć głęboko w nocy, wtedy chrapliwy jest bardzo trudny do wyjścia na to. Szczerze mówiąc, u psów istnieje niewielka szansa na znalezienie dnia.

Czasami knajpa żyje wcześnie rano lub w ciągu dnia. W takim przypadku psom bardzo łatwiej jest wykryć zdobycz. Na świeżym szlaku husky kieruje bestia pod opadnięciem drzewa, na drzewo lub w pustej przestrzeni. Same psy starannie próbują dotrzeć do zdobycz. Dlatego, jeśli ukrywa się na ziemi, czasami potrafią ją wytępić lub wyciągnę ją z schronienia. Jednak częściej niż kaczka w ten sposób kończy się faktem, że człowiek sam musi wydobyć go z schronu przy pomocy topora lub mocnego kiju.

Szlak

W zimie, kiedy las porwany jest śniegiem, wielu wolą polować bez psa. W tej chwili karnecka nie może chodzić wzdłuż długich drzew i dlatego musi zejść na ziemię. Śledzenie w tym przypadku lepiej jest prowadzić na świeży proszek. Wykrywając ślady, łowca, idąc wzdłuż nich, dociera do dnia zwierzęcia. Taki chwyt knajpy nie jest trudny. Wiadomo, że zdobycz, co do zasady, nie myla swoich utworów.

Zaniedbanie

Pod koniec zimy ten przedstawiciel rodziny Cunha woli zorganizować schronienie na śniegu: mogą to być miejsca pod opadającymi drzewami, pod korą drzew lub kikutów. W tej chwili często chodzi o krabę z pułapką lub za pomocą ściółki – cienkiej, ale silnej sieci z komórką o wielkości około trzech centymetrów. W dolnych i górnych krawędziach tego typu walki są silne odbicia.

Myśliwy polują na oborniki na mokrej nawierzchni, wiszą na stokach, które są nachylone i na wierzchołku wierzchołka wierzchołka. W tym przypadku dolne krawędzie siatki spadają na śnieg. Tkanina musi być zwieszona swobodnie. Dlatego produkcja złowiona w takiej sieci wydaje się być w worku.

Złapanie martensów z pułapką

Gatunek ten uważany jest za najbardziej powszechny, zwłaszcza we wschodnich rejonach naszego kraju. Złapanie Martens Martens można zrobić na kilka sposobów. Jednocześnie wszyscy sugerują użycie jadalnych przynęt. Częściej niż nie, chwytanie kuny z pułapkami może złapać sfermentowane mięso – tusz wiewiórek, ptaków lub innych gryzoni. Przynęta musi być trochę rozlana, aby nie zamarzała zbyt wiele. Niewłaściwe jest złapanie tego zwierzęcia na kawałkach plastra miodu, a na szmatach dobrze impregnowanych miodem.

Aby określić miejsce przyszłego polowania, należy wcześniej zbadać terytorium. Dobrze jest to zrobić jeszcze przed otwarciem sezonu, po wstępnej przynęty. Jeśli dobrze znane miejsce jest już zdefiniowane, a ci, którzy przyzwyczaili się do znalezienia tam żywności, marteny stają się częstymi gośćmi, a następnie można bezpośrednio zaangażować się w umieszczenie przygotowanych pułapek.

Jeśli łowca po raz pierwszy wjeżdża na teren śniegu, wtedy będzie zdolny do "czytania" śladów jego zdobycz.

Wstępne rozpoznanie

Musisz najpierw określić przybliżoną strefę, w której mogą być zwierzęta. Najczęściej jest to las iglasty lub mieszany. Łowca musi również sprawdzić obecność starych drzew z wgłębieniami na miejscu. To bardzo ważne, ponieważ martens uwielbia odpoczywać w nich. W razie ich nieobecności zwierzę układa się w splocie padłych drzew.

Kiedy myśliwiec jest zidentyfikowany z terytorium, musi dowiedzieć się, co zwabić ofiarę. Dobrze nadaje się jako przynęta i wciąganie zwierząt, które muszą być trzymane przez kilka dni w cieple, tak że czują się silniejsze. Wtapianie ptaków można dodać do przynęty lub rozproszone w pobliżu.

Jaka pułapka

Jeśli tradycyjne polowania, przeprowadzane przy użyciu broni, wymagają obowiązkowej obecności osoby, to użycie tego urządzenia można przypisać pasywnemu sposobowi wyodrębnienia pożądanego trofeum. Ale złapanie martwych pułapek wymaga obecności specjalnych umiejętności, znajomości terenu tej miejscowości, zwyczajów zwierząt, miejsc ich karmienia i zakwaterowania.

Urządzenia te są najczęściej używane do polowania na małą zdobycz. Z tego powodu, pułapka martenzytu jest przeprowadzana z drugą lub trzecią liczbą. Choć doświadczeni myśliwi wiedzą: jeśli pułapkę trzeba zawiesić, wtedy zerowa lub pierwsza zrobi.

Niedawno popularne są poławianie Martensa z pułapką Martensa KP 120. Są to pułapki, które ważą nieco ponad pół kilograma. Zainstaluj je w następujący sposób: sprężyny obracają się w taki sposób, aby znajdowały się poza ramą, a następnie są ściskane i zamocowane za pomocą haka zabezpieczającego.

Zasada działania

Odbijanie pułapek kratowych następuje w następujący sposób: te żelazne urządzenia, które w wyniku uderzenia sprężynowego uderzają ciałem zdobywanej w nich łupu.

Z reguły dla tego małego zwierzęcia wykorzystywane są dwa rodzaje pułapek: rama lub płyta. Czasami myśliwi używają licznych odmian pułapek samoprzylepnych – kulemok, które można zainstalować na drzewie i na ziemi.

Zasadą tego projektu jest wychwytywanie produkcji. Kiedy kuna wbija głowę w ramę, aby ściągnąć przynętę z szałasu, ramiaka na szyi zwierzęcia uderza. Kulema jest zazwyczaj umieszczana w pudełku, tak że ptaki i inni drobni mieszkańcy lasu nie przybędą na przynętę. Ta pułapka nie nosi śniegu, a ponadto działa w każdych warunkach pogodowych, podczas gdy zwykłe pułapki w mrozie, które wystąpiły po odwilży, nie mogą być zatrzaskiwane.

Gdzie lepiej umieścić pułapki

Dziś łowcy są bardzo popularnymi traderami. Zdjęcie ich trofeów, wielu myśliwych umieszczanych w internecie, pokazujących zdobyte trofea. Jeśli jednak nie znasz właściwych miejsc, w których musisz ustawić pułapki, jest mało prawdopodobne, że będzie można złapać zdobycz.

Możesz umieścić pułapki w prawie każdym miejscu, najważniejsze jest to, że zwierzę często pojawiło się. Najlepszym miejscem wśród doświadczonych myśliwych są szczyty wąwozów, skrzyżowanie ścieżek leśnych, nachylone stoki i obszary między starymi drzewami.

Przynęta

Knajpa nigdy nie zbliża się do pułapek. Łowcy muszą zawsze przynęty. Z reguły łapanie knajpy z pułapkami na stoisku jest najbardziej przystępne. Jako przynęta używano ryb lub mięsa, które powodują ostry zapach. Można zabrać ze sobą małe tchórzki małych gryzoni, na przykład wiewiórki, piżmo lub małe ptaki.

Przynęta dla kuny musi być związana w taki sposób, aby wisiała, a jednocześnie nie była zauważana przez latające ptaki. I pod dumą, w odległości do trzydziestu centymetrów, musisz "naładować" pułapkę.

Marten jest dosłownie "napędzany" do zapachów olejków eterycznych. Dlatego wielu myśliwych rozpylają ten pachnący płyn w odległości pięciu do sześciu metrów od pułapek. Ale musisz być ostrożny i nie przesadzaj, w przeciwnym razie ofiara może przestraszyć zbyt ostry zapach.

Doświadczeni myśliwi, dla których poławianie pułapek – odławianie – od dawna stały się powszechne, użyj oleju anyżowego, a także nalewki waleriana lub jodu.

Jak zainstalować pułapkę

Kapkan musi koniecznie być przywiązany do jakiegokolwiek stałego i nieruchomego obiektu lub struktury, inaczej, w oczekiwaniu na jego wydobycie, może ponieść smutny los: każdy duży ptak może łatwo chwycić pułapkę i przeciągnąć ją za sobą.

Często zdarza się, że zamiast upiększonej karnacji, inne zwierzęta uciekają się do zapachu przynęty. Dlatego najlepiej jest zainstalować pułapki na wysokości ludzkiego wzrostu, a privado – około trzydzieści centymetrów od niej. Wielu myśliwych nad "ładowanymi" pułapkami zaprojektowało baldachim jodłowych gałęzi.

Trasowanie martensów odbywa się w pobliżu drzew. Mogą być również instalowane w zagłębieniu opadłego tułowia. Przynęta jest wgłębna, a pułapka znajduje się przy wejściu. Jeśli na drzewie nie ma dziupli, myśliwi często wycinają je toporem.

Cechy łapania

Pułapki nie powinny wydzielać zapachu metalu, to przeraża bestię. Lepiej je gotować i przetrzeć je igłami jakiejś drewna.

Często niedoświadczeni łowcy, pozostawiając po sobie pułapki na ziemi, popełniają błąd. Faktem jest, że marteny, które wpadają w pułapkę uciekają z niego, wyciągając łapy z miejsca. Poza tym pułapki umieszczone na ziemi powodują, że inne zwierzęta leśne psują skórę zdobywanej przez nich łupów. Z reguły gryzaki to robią.

Łapanie pułapek krasowych dzisiaj jest bardzo popularne wśród profesjonalnych myśliwych. I to nie jest zaskakujące: w końcu mogą złapać dwa lub trzy "skórki" naraz, szczególnie jeśli miejsce jest przygotowane z wyprzedzeniem, a wydobycie jest karmione.

W zimnych miesiącach zimowych pułapki są zbyt często nie sprawdzane: wystarczy pominąć je raz w tygodniu. Podczas rozmrażania należy dokonać częściej, tak aby rozkład nie zepsuł skóry.