231 Shares 4729 views

Nawilżacz z rękami zamiast urządzeń HVAC

Nieznośny upał, stojąc w lecie na ulicy, może zbudować nawilżacz własnymi rękami, jako urządzeń klimatyzacyjnych w domu jest dość kosztowne.


Urządzenia domowe są zwykle oparte na zasadzie zimnej pary. Aby obniżyć temperaturę powietrza w domu, używane plastikowe butelki, szklane słoiki, wentylatory komputerowe, a także tkaniny, gazę i spinaczy do bielizny. Wesoła wynalazcy działać niezależnie nawet oczyszczacze powietrza do domu. Jednocześnie zastosowanie koszy na śmieci, różne czapki i inne małe rzeczy leżące wokół w szafie.

Najprostszym sposobem, aby nawilżacz własnymi rękami jest umieścić w pomieszczeniu prosty słój, wypełniony zimną wodą i upuść do szmatą. A zatem, woda odparowuje, a powietrze będzie stopniowo zwilżeniu. Sposób ten funkcjonuje sprawnie, ale jest nieskuteczna: litra wody można odparować jedynie przez długi czas. Alternative – nasączone ręcznik, znajduje się na liny. Jest również w stanie stworzyć podobny efekt. A jednak, wydajność tych technologii jest praktycznie zerowy, więc cierpi z braku powietrza zaczął wymyślać różnego rodzaju urządzeń.

Jeśli chcesz, aby nawilżacz z rąk, trzeba jasno określić części składowych. W rzeczywistości samo wykonana konstrukcja urządzenia jest bardzo prosta i zawiera część zbiornika wody, specjalnej osłony, średnica wentylatora około 140 mm, z tkaniny filtracyjnej i regulator napięcia niezbędne do działania członu obrotowego. Ponieważ pojemność urządzenia jest najczęściej stosowane butelki z tworzywa sztucznego jest doskonałym zbiornik na wodę. Jego wielkość ma szczególne znaczenie.

Zrób nawilżacz z rąk nie jest problemem. Jednakże, w wielu przypadkach, według wynalazku otrzymuje się nieporęczne, nieestetyczne i hałaśliwy. Jednak to nie przeszkadza im wykonywać funkcję podstawową, nawilżania powietrza w górę do siedemdziesięciu procent. Niektóre modele działają poprzez dyski stają się, które są stale zwilżone wodą. Inny przykład wykonania urządzenia jest konstrukcja działa w oparciu wentylatora konwertazy komputera poszczególne kropelki w pary.

Więc jak można stworzyć prosty domowe urządzenie do nawilżania? W tym celu butelki z tworzywa sztucznego jest podjęte, w którym otwór szczelinowy 5×10 cm. Ponadto, jest zawieszony na rurze baterii szyi usytuowanego w pozycji pionowej. Zastosowanie do mocowania taśmy tkanina jest mocowana do zwykłej butelki z taśmy. Na jednym końcu rowka pominięto gazy składają się w postaci knota, a drugi jest nawijany na gorąco baterii. Sama butelka jest wypełnione czystą wodą. Jeśli chcesz kupić oczyszczacz powietrza, ale pieniądze nie wystarczy dla urządzenia, możliwe jest również, aby improwizowana.