406 Shares 9959 views

Meloidae beetle: cechy i wygląd

Chrząszcz z Meloidae – kolorowych średnio owady. Jego dziwny wzrok przyciąga dzieci. może chcą dotknąć owada. Musimy jednak pamiętać, że chrząszcz z Meloidae toksycznych i pod pewnymi warunkami mogą być niebezpieczne.


opis

Owady te charakteryzują się jasnym kolorze z połyskiem metalicznym stożkową głowicę z anten, obecność elastycznych elytron. Meloidae chrząszcz o długości ciała około dwóch centymetrów. Owad jest codziennie sposób życia, spożywa miękkich liści traw, krzewów, roślin. Te chrząszcze (zdjęcie daje wyobrażenie o różnorodności ich kolory) są bardzo żarłoczne. Są one w stanie wchłonąć dziennie ilość żywności jedenaście razy własnym ciężarem.

W zależności od tego, co należy gatunek chrząszcza z Meloidae, jego okres godowy może liczyć na różnych porach roku. Owady te nie budują swoje gniazda, i są gotowe gniazdo szarańczy i składają jaja tam. Niektóre gatunki składają jaja na larwy pszczół i krótko prowadzić pasożytnicze życie. Ale w fazie dorosłych, wszyscy idą do liści żywności krzewów i drzew.

Chrząszcz z Meloidae: zdjęcia i siedlisko

Chociaż większość z tych owadów żyje w strefach podzwrotnikowych też istnieje około stu pięćdziesięciu gatunków w Rosji. Nazwa nie bardzo eufoniczny błąd jest ze względu na swój specyficzny charakter znaczący. Krew zawiera truciznę kantaryda owady, który jest w kontakcie ze skórą powoduje oparzenia chemiczną, a następnie pojawieniem się wrzód. Zwierzęta, przypadkowego połknięcia bug z trawy może być bardzo chory. Jednakże, kurczaki, jaskółki i jeże są odporne na trucizny Meloidae i można jeść tych owadów bez żadnych konsekwencji dla siebie.

Duża liczba tych chrząszczy może spowodować szkody w rolnictwie. Na przykład, w Kazachstanie znajdują około czterdziestu gatunków trujących Meloidae. Żyją w pustynie, równiny i podnóża płaskiej części kraju. Od maja do sierpnia, w okresie największej aktywności, owady te tworzą ogromny klaster. Żywią upraw, takich jak soja, lucerna, melony i bawełny. Może spowodować wielkie plantacje szkody, jeśli będzie się rozwijać w dużych ilościach. Larwy Meloidae nazywa triungulinami (ze względu na jego kształt trójkątny). U niektórych gatunków, żywią się larwy szarańczy. Ten Meloidae zrekompensować szkody, że dorośli zadane plantacje. Taka forma jako Meloidae Frolova różni się szczególnie jasny kolor – okrągłe chrząszczem skrzydełka posiadają nasycony kolor czerwony z czarnych plam.

Ryzyko dla ludzi

Właściwości toksyny Meloidae były znane od czasów starożytnych. Koczownicze ludy zauważyli zwiększone prawdopodobieństwo utraty bydła w tych miejscach, gdzie obfitowały tych chrząszczy. Formuła Meloidae jad badano przez francuskich naukowców. To jest tak toksyczna, że może nawet spowodować śmierć osoby, jeśli jest syntetyzować sztucznie. Beetle wydziela truciznę przy dotknięciu. Pierwsze na ludzką skórę, ta substancja powoduje pęcherze. W przypadku naruszenia integralności formacje pojawiają się ból i swędzenie. Z występują rozległe uszkodzenia wrzody traktuje się objawowo.