604 Shares 3189 views

Juniper: przesadzania jesienią, sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu, powielanie

Juniper – to krzewy i drzewa, które są wiecznie zielone drzewa iglaste rodzina cyprys. Obecnie istnieje ponad 60 gatunków nich. Jałowca ma miękkich igieł o różnych kolorach i wciągająca zamrożonego aromatu. Z tych powodów jest to tak popularne wśród projektantów i ogrodników w projektowaniu ogrodu lub okolicy.

Zasadniczo wszystkie rodzaje jałowca żyć wystarczająco długo. Przybliżony wiek tych roślin sięga 600 lat. Jednak są one nie tylko ozdobą ogrodu, ale również czyści środowiska przed szkodliwymi bakteriami.

Jednak nie każdy ogrodnik wie, jak przeszczep jałowiec bez stresu dla rośliny. Dlatego przed zakupem sadzonek muszą zebrać jak najwięcej informacji na temat wybranego zakładu. I że nie ma pytania o how, a co najważniejsze, kiedy przeszczep jałowiec – spadek lub wiosną – opiszemy szczegółowo w naszym artykule o wszystkich szczegółach jego uprawy.

Główne odmiany do uprawy w ogrodzie

Jałowiec wirginijski – dekoracyjne drzewo, które rośnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Czasami może dorastać do 30 metrów, ale tylko w domu. W Rosji, czerwony cedr nie osiągają wysokość ponad 6 metrów.

Juniperus – drzewo jak odmiany, które mogą mieć formę o wysokiej drzewa (do 12 m) lub krzewów rozprowadzająca (do 2 m). To niby skromny, a więc najczęściej.

Jałowca dauricus – charakteryzuje się poprzez rozciąganie i pędy stelyaschiesya, długość 2-3 metrów. Odporne na mróz i wymaga dodatkowej opieki.

Juniperus sabina – forma pełzanie krzew o wysokości 1,5-2 m. Charakterystyczną cechą tego gatunku jest ostry zapach i toksyczność niektórych rodzajów.

Juniper Flat – zimozielony, doskonała rosnące w stawach i zbiornikach. Posiada niski wzrost – 15-30 centymetrów. Doskonale zaaklimatyzować w każdym regionie kraju.

Jałowiec skalny – w środowisku naturalnym, osiąga 15 metrów. Uprawianych odmian tego samego niższe. Posiada stożkowy wieniec i niebiesko-szarej lub ciemnozielone igieł.

Sadzonki zasady zakupu

Wybór sadzonka jałowiec, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę pewne niuanse:

  1. Lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do młodych sadzonek z zamkniętym systemem korzeniowym, które są hodowane w dużych pojemnikach. Ale to nie znaczy, że rośliny z korzeniami narażone nie kupić, po prostu uważam, że są one gorsze niż zakorzenić.
  2. W pożądanej rośliny, należy je dokładnie zbadać. Młode drzewa nie powinny zawierać zardzewiałe lub suche końce. Malowanie jałowca muszą być zgodne z opisem odmian i igły być elastyczna. Również zbadać system korzeniowy. Dopuszczalne korzenie odcienie jasnobrązowego do żółtego. Obecność wilgotnych i ciemnych korzeni może wskazywać na to, że niedawno przeniósł się do pojemnika. Może to mieć negatywny wpływ na rośliny podczas transplantacji.

przygotowanie gleby

Przed sadzeniem jałowca muszą być dokładnie zapoznał się ze składem gleby. Po tym wszystkim, różne odmiany wymagają pewnych pierwiastków śladowych, których może brakować w twojej okolicy. Tak, zwykli sadzonki, Azji Środkowej i Kozak jałowca wolą kompozycja alkaliczna. Reszta wolą rozwijać w środowisku kwaśnym. Aby utworzyć końcowy ściółkowania gleby z mączki drzewnej lub wiórów. Można nawozić ziemię piasku i torfu. W celu zapewnienia alkalicznym stosuje się mąkę lub dolomit wapno hydratyzowane.

Sadzić jałowca najlepiej, gdzie promienie słoneczne są przez większość dnia, ponieważ jest prawdopodobne, że brak roślin oświetlenie koron zostanie wygaszony, a spowolnienie wzrostu oddziałów.

kiedy sadzić

Okazuje się, że przesadzają jałowca może być o każdej porze roku. Jednakże, zgodnie z ogrodników, najlepszym okresem jest jesień i wczesna wiosna, rosnąć ozdobnych jałowca. Przesadzanie spadek ma niewielką przewagę – to jest przy wysokiej wilgotności, w których ziemia i korona roślin nie dają wilgoci.

Najlepszym przeszczep rozrządu jałowiec jesień – to koniec października. Jest to czas, to gwarancja udanego procesu. Jednak są tacy, którzy uważają, że jesień – nie najlepszy czas na sadzenie jałowca, twierdząc, że jej system korzeniowy nie ma czasu, aby uzyskać silniejszy, a roślina nie będzie żył aż do wiosny. Podkreślają oni, że ziemia powinna odbywać się w kwietniu lub maju, w zależności od warunków klimatycznych.

Jednak, gdy transplantacja jest brane pod uwagę i że sadzonka zakupione. Jeśli ma on otwarty system korzeniowy, należy natychmiast przeszczepia się otwartym terenie, niezależnie od warunków pogodowych. Konieczne jest również, aby przestrzegać biegunowości. Że to nowe miejsce sadzonka powinien być ustawiony w kierunku, w którym rozwija się i tym jałowca. Transplant jesienią lub wiosną – jest zawsze stresujące dla roślin. Dlatego zaleca się sadzić rośliny w młodym wieku, kiedy mogą łatwo przeprowadzić aklimatyzację.

Opis procesu

Bardzo często, młodych pędów nabyte we wrześniu niedoświadczonych ogrodników zastanawiasz się, jak posadzić jałowiec jesienią, tak, że z powodzeniem zakorzenił. To niesamowite drzewo jest w stanie rozjaśnić każdy ogród. I to nie jest trudne do zakładu. Złożoność tylko może wystąpić, jeśli kupił dorosłego jałowiec. Sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu w rzeczywistości nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy. Istnieje pewna technika, gdy dowiedział się, że przeszczep w spadku nie spowoduje kłopotów.

Aby rozpocząć z glinianym pokoju powinny być dobrze zwilżone. Pomaga to łatwo wyjąć pojemnik z jałowca. Transplant jesień składa się z kilku etapów:

  1. Wykopanie otworu w odpowiednim miejscu, w odległości około 60 cm głębokości. Szeroki, powinno być więcej niż trzy razy ziemnych śpiączki.
  2. Zapłodnienia otworu do sadzenia. Mieszaniny witamin przygotowuje się w proporcji 2: 2: 2: 1 (humus, torf, darń i piasku, odpowiednio). Można również dodać uniwersalny nawóz, specjalnie zaprojektowany dla niektórych odmian jałowca.
  3. Młodych pędów dokładnie umieszczony w dole, korzenie powinny być umieszczone poziomo, a następnie posypać system korzeniowy.
  4. Wlej dobrze z jałowca dwa wiadra wody.
  5. Wytrącony ziemia dodać warstwę gleby ściółki.

Jak widać z powyższego, nie ma nic, trudno umieścić dekoracyjną jałowiec. Przesadzanie jesienią zapewnia system korzeniowy krzewu dostatecznej ilości wilgoci, która jest więc konieczne w ciągu pierwszych kilku miesięcy po transplantacji.

opieka wiosna

Stosując się do prostych zasad, można rozwijać zdrowe i piękne jałowiec. Sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu otnimyut nie dużo czasu, ale trzeba znać kilka sztuczek, aby dbać o rośliny.

Uważa się, że wiosna jest bardzo niebezpieczny czas dla jałowca. Aktywna wiosna promienie słoneczne mogą spowodować poważne oparzenia iglastych. Aby temu zapobiec, należy przykryć ją płótnie lub innym materiale cieniowania.

Po śnieg zejdzie, oczyścić powierzchnię z pni drzew opadłych liści i gruzu. Usuń ściółkę, kopać ziemię wokół krzewu. Po osuszeniu ziemi napełnić nową warstwę.

opieka zima

W ramach przygotowań do zimy młody jałowiec owinięty lutrasilom. Wysoki i rozprzestrzeniania jałowiec dorosły bandaż. Okresowo wstrząsnąć gałęzie drzewa przed atakującymi śnieg, będzie zapobiec ich pękaniu.

Nawożenie i podlewanie

Juniper – jest mało wymagająca roślina, która nie wymaga stałego nawadniania. W suchym latem podlewać 2-3 razy w miesiącu. Gałąź też spryskiwane wodą przez natryskiwanie. Można to zrobić wieczorem lub wcześnie rano, raz na dwa tygodnie.

Jałowca zabrudzenia Sprężyna nitroammophos (około 45 g na 1 metrów kwadratowych). Latem nawozu może być stosowany nawóz nieorganiczny lub organiczny raz na miesiąc.

Można rozwijać wielki jałowiec. Transplant jesień i właściwa opieka nad nim będzie pomóc, aby Twój ogród piękny, a powietrze w okolicy – czyste.