652 Shares 2048 views

Co to jest router? Idąc routera


Rozprzestrzenianie się w Internecie zachęca do regularnych użytkowników do aktywnego udziału w wykorzystaniu najnowszej technologii bez pomocy pośredników profesjonalistów. Jak widać, prawdziwy ekspert w dziedzinie IT-technologii są trudne do znalezienia, a ich usługi nie są tanie. Kolejna rzecz – mnóstwo amatorskich konsultantów. I chociaż ceny ich usług są utrzymywane na wysokim poziomie, jakości i ilości pracy podejmowanej przez nich na ramieniu całkiem normalne użytkownika.

Problemy organizacji sieci lokalnej nie pojawiają się tylko do administratorów firm i biur. Obfitość urządzeń cyfrowych wykorzystywane przez zwykłych przeciętnej rodziny nieświadomie wymaga nie tylko oddzielenie ruchu, ale także włączenie ich w całej sieci. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie do routera (router).

Co to jest router? Według specjalisty – urządzenie pracuje jako podstawowej jednostki w sieci lokalnej. Router – high-tech przełączyć, że na podstawie informacji o topologii sieci i pewnych zasad, decyduje o pakietach spedycyjnych między elementami, które tworzą sieć.

Zasada działania opiera się na routerem za pomocą adresu docelowego, który jest osadzony bezpośrednio w pakiecie danych, co określa się za pomocą urządzenia z tablicy tras, i wybiera ścieżkę danych. Jeśli nie ma trasy do opisania adres zostaje odrzucony pakiet.

Według innych sposobów ustalenia trasy przekazywania pakietów mogą być wykorzystywane przez adres nadawcy tego są brane pod uwagę protokołów wyższych poziomów i innych danych, zawierających nagłówki pakietów od danej warstwy sieciowej. Często routery przejąć funkcję translacji adresów w postaci strumienia odbiorca i nadawca tranzyt danych na podstawie pewnych zasad, aby ograniczyć dostęp.

Dla przeciętnego użytkownika kwestia co router jest bardziej prosta odpowiedź. W rzeczywistości, to kompaktowe urządzenie znajduje się na wejściu do sieci LAN. W zależności od jego rodzaju, może przeprowadzić transmisję danych i przewody oraz ich wykorzystaniem bezprzewodowej technologii komunikacji.

Routing dynamiczny umożliwia routerowi sieci dużej liczby elementów, a nawet kilka lokalnych pętli. Co jest routerem w tym przypadku? To urządzenie jest już poza zwykłą mostu. Dzięki niemu nie tylko ułatwia pracę administratora systemu, ale także możliwość zorganizowania pełnoprawnym sieci lokalnej zmusza przeciętnego użytkownika.

Mamy już do „przeszkadza” konkretnych pojęć i żargonie ekspertów, nie ma potrzeby, aby zagłębić się w klasyfikacji protokołu. Wystarczy, aby zdać punkty wszystkich instrukcji, a po kilku minutach LAN szerokie możliwości naszych usług.

Proces konfiguracji routera jest tak prosty, że zostanie opanowane przez nawet uczeń. mogą wystąpić pewne rozbieżności w określeniu adresu sieciowego samego routera, ale są one rozwiązywane, automatycznie lub ręcznie (w zależności od typu urządzenia).

Jeśli oryginalna definicja routera wygląda bardzo skomplikowane ze względu na stosowanie specyficznych warunkach, teraz odpowiedź na pytanie, co jest routerem, może ktoś do czynienia z jego konfiguracji i instalacji. Proste i niedrogie urządzenie, które sprawia, że proces tworzenia sieci, znajduje się w biurze iw domu. Interfejs współpracuje z niego jest proste i intuicyjne. Zasługa twórców nowoczesnych routerów jest uproszczenie procesu regulacji, co czyni je dość powszechne i dostępne dla ogółu kategorii dzisiejszych użytkowników.