386 Shares 3589 views

Tkania szpulkę dla początkujących: a schematów i zaleceń master class

Starożytna forma sztuki ludowej – tkania szpulkę. W Rosji, nie jest od razu nazywany koronki hafty. Początkowo słowo zostało zastosowane do każdej dekoracji, które zdobi produkt dookoła na krawędzi. Wikliniarskie na szpuli została wniesiona do Rosji z Europy w XVII wieku. Następnie słowo „koronka” został przydzielony do produktów, tkane na szpule.

Rodzaje wyrobów koronkowych

Koronka może być trójwymiarowy lub kij.

Pierwszym z nich są w metrach. Są wąskie (1-3 cm), średnie (do 6 cm), szerokości (więcej niż 6 cm). Ponadto, koronki wymiarowe różnią się kształtem:

 1. Proshva ma na obu bokach wąskich krawędzi.
 2. Agramanta na obu krawędziach biegu.
 3. Krawędź jednego koła bocznego, a z drugiej – gładka.

Pudełkowany koronka jest kompletny, cały produkt obrus, zasłona, płaszcz, kurtka, kamizelka, boa, szal, kołnierz, mankiet, serwetka, itp …

Wyposażenie techniczne

Tkania szpulkę zaczyna się od przygotowania narzędzi i akcesoriów. Nie są one tak:

 1. Roller. Można to zrobić samodzielnie. Aby to zrobić, wziąć kawałek grubej tkaniny. Od kawałek wielkości będzie zależeć, małych i dużych będzie toczyć. Dla początkujących najwygodniejszych o wymiarach 40 x 60 lub 60 x 80 cm. Dłuższych boków jest on złożenie 2 cm szerokości. Krótkie boki są szyte, a cylinder jest otrzymywany. Spoiwo z jednej strony i gwintowany sznurek dokręcania. Dalsze rolki nadziewane wypełniacz. Może to być piana, siano, trociny. Po czym musi on być pokryty tektury koła i dokręcić drugiego spoiwa. Walec jest gotowy.
 2. Stand. Konieczne jest, aby ustabilizować rolkę. Może być wykonana z prostokątnego kawałka gumy piankowej. Dwa przeciwległe boki muszą być skręcone razem i ustalić, że w środku bruzdy uformowanej, który można umieścić rolkę.
 3. Szpul do koronki tkania Drewniane sztyfty, które mają „szyi” do nawijania nici.
 4. Szpilki. Musimy zabezpieczyć przeplatają się wątki. Nie powinno być dużo nie mniej niż sto.
 5. Szydełko. Służy do wątku sprzęgła.
 6. Skolok – rysunek, który przedstawia miejsca punktów, które są wstrzykiwane szpilki.

Wątek. Mogą one być różnej grubości. Najlepiej jest korzystać z płótna lub jedwabiu, dostarczają one minimalny skurcz po produktach myjących. Podczas treningu można użyć bawełny.

przędza nawijanie na szpulę

Cierpliwość – to wymaga tkania szpulkę. Dla początkujących, pierwszej akcji – włókien nawojowych. Ona będzie wykonywać tę cechę charakteru.

koronki szpulki stosowane parami, jedna nić nawija się na dwie szpule. Odbywa się to w następujący sposób:

 • Musimy podjąć jedną szpulkę z prawej strony i nici – w lewo. Trzeba nacisnąć palcem do końca szyi szpulki nici i lewą ręką, aby zrobić kilka zakrętów wokół niego, aby zabezpieczyć nitkę.
 • Gdy jest ustalone, obracając szpulę, uzwojenia gwintu na szyjce. Lewą ręką trzymać to konieczne, dostosowując jednorodność na całej długości szyjki szpulek.
 • Po rany 2-3 metrów w pętli. Szpulka wtedy musi wisieć na włosku i rozwijana.
 • Następnie, bez podnoszenia, odwijanej z rolki kolejne 2-3 m, a dopiero potem odcięty. Wolny koniec jest nawinięty na drugich szpul i pętle również. Zatem Mezhuyev cewki muszą pozostać 20 cm nici.

Wymiana wątek podczas tkania

Jeśli wątek tkania kończy, a następnie wykonaj następujące czynności:

 1. Rozwinąć go, uwalniając szpulkę i pozostawić końcówkę o długości 20 cm.
 2. Wkręcić w nowej przestrzeni.
 3. Zakończyć bezpieczny węzeł na szpilki, które przyklejają powyżej miejscach tkackich 5 cm.
 4. Lewy koniec starego wątku, aby połączyć się z nowym. Podwójna nić nawinięta na szpule i bezpiecznej pętli.
 5. Splot kontynuować podwójną nić.
 6. Po nowy wątek jest bardzo zakorzenione, stary można ciąć i tkać na jednego.

Tkania szpulkę: Nauka podstaw

Podczas tkania oburącz jest para szpulki. Wszystko tkania odbywa się na dwa sposoby, aby przesunąć narzędzie w rękach:

 1. Perewi – następnie zamienić je w jednej ręce. Odbywa się to za pomocą kciuka tak, że prawo Szpulka rozprzestrzeniają się po lewej stronie.
 2. Weave – następnie przesunąć jedną szpulkę z ręki do ręki. Szpula z prawej strony z lewej strony powinny być rozłożone przez lewą Szpulka w prawej ręce.

Tkania szpulka jest z trzech rodzajów:

 1. Tkać w polzaplota: Perewi – splot.
 2. Tkać pełną zaplot: Perewi – splot – Perewi.
 3. Polotnyankoy Splot: Splot – Perewi – splot.

elementy koronki

Istnieją 4 główne elementy koronki: pleteshok, polotnyanka bez pary pereviva polotnyanka z perevivom wszystkie pary i polotnyanka z perevivom skrajnych par.

Pleteshok przeprowadzono w polzaplota (Perewi – splot) po odebraniu każdego włókna wyciąga, co klockowe hodowane w ręku.

Polotnyanka bez pary pereviva jest tkana na kilka par cewek. Nie będzie skolok potrzeba. jest to konieczne do wyplatania artykułów na kilku parach. Ich szerokość wynosi 12 mm, a odległość pomiędzy punktami – 6 mm. Trzeba wziąć co najmniej 7 par szpulek.

Następny jest tkana zgodnie z instrukcjami:

 1. Powyżej Skolkov zestaw 6 kołków, każdy zawieszony parę szpulek. Wszystkie z nich są nazywane akcji, podczas tkania nie zmieniają swój kierunek.
 2. Na lewo od pierwszej pary zawiasach pary podwozia. Porusza się od lewej do prawej i od prawej do lewej.
 3. Weaving zaczyna się po lewej stronie. Lewa ręka jest brane parę obudowie, a prawo – pierwszą parę płatowe. Pary splecione polotnyankoy (splot – Perewi – splot).
 4. Uruchamianie parowy z kolei jest powiązane z każdą akcję.
 5. Splatanie najnowszego kapitału i podwozia (między nimi), włożyć kołek. Braid to tak: podwozie Perewi raz solidarnie nie przeplatają i polotnyankoy splot (splot – Perewi – splot).
 6. Po uruchomieniu tej pary zostaje przesunięty do prawej strony, a wpływy oplatania w lewo.

Polotnyanka z perevivom wszystkie pary wykonane przez tego samego Skolkov że polotnyanka bez pary pereviva:

 1. W trakcie prowadzenia pary przeplata się pełną zaplot (Perewi – splot – Perewi – splot).
 2. Przez przeplatając pary uruchomione z najnowszymi shared pin jest umieszczony. Pleciony w Perewi pair podwozie dwukrotnie Perewi Perewi solidarnie raz i splot – Perewi – splot.

Polotnyanka z perevivom skrajnych pary spleciony jest także na tym samym Skolkov:

 1. Ten tkania szpulka rozpoczyna się tkanie polotnyanki perevivom ze wszystkimi parami.
 2. Drugi i kolejne (przedostatni) splotu polotnyanku bez pary pereviva.
 3. Przedostatnia solidarnie splot pełną zaplot (Perewi – splot – Perewi – splot).
 4. Ostatni warkocz w Perewi jak polotnyanki perevivom ze wszystkimi parami.

filigran

Dla filigran zastosować grubszą włóczkę niż w podstawowej tkania. Aby to zrobić, można złożyć istniejąca dwukrotnie. W środku między pinami nici kapitałowych wbił kołek do zawieszania szpulek z filigran.

Tkania do szpulki z filigran wykonany w zwykły sposób:

 • Filigran „lina” uzyskuje się, gdy uruchomiony zostanie pominięty między filigran włókna w sposób, który był tuż przy drodze, a po lewej – na jego podstawie. Uruchamiając wątek zostanie zwrócona Natomiast przeszczepionego filigranowe i przeszedł na podwoziu: prawo na górze wątku, lewa – pod podwoziem.
 • Filigran „warkocz” można dostać jeśli wziąć nie jedną, ale dwie pary szpulek. Podwozie jest w tym przypadku przekazywane pomiędzy dwiema parami filigran, po powrocie do transplantacji, zawiesina włókien filigranowych nie w jednym kierunku, a inne.

Sprzęt sprzężenie koronki

Zaczep koronki klockowej tkackie dla początkujących mistrzów – jest vilyushki spełnienie. Więc to nazywa podstawowy element wspomnianej koronki. Jest tkane polotnyankoy, często ozdobione filigran. Przestrzeń stacja jest podłączona do kopulacji, są wykonywane szydełko.

Tkania szpulek: master class vilyushki

towary piece są często wykonane z tylko jednym vilyushki który tworzy różnorodne wzory. Opanowanie umiejętności jej vypletaniya jest podstawą uczenia koronki.

 • Podgotovlivaem skolok tkania szpulkę.

 • wątek bęben.

 • Szpulki wiszą na kołkach.

 1. O splocie płóciennym polotnyanku obrócić.

 • Obracać podczas zacząć wykonywać, pozostawiając parę podwozia, co skrajne solidarnie w podwoziu.
 • Wracając, byłego płatowe skrajny propletaet podwozie i były z kolei sam, a stary skręcanie podwozie wysłany kapitału.
 • Na przemian bieganie staje się ekstremalną płatowe do końca tury. Zamiast kołków obrotowych nie są zablokowane.

 • Sprzęgło jest przeprowadzane na miejscu po vilyushki dokująca povorta. Aby to zrobić, należy wyjąć kołek, szydełko jest wprowadzany do obiegu w górnej sprzęgają się gwint i wyciągnąć go.

Otrzymany dużej pętli gwintowany szpulki gwintu dokręcania. Oplot kontynuuje zawieszenia pary, które uczestniczą w sprzęganiu.

 • Następnie należy tkać na Skolkov.

Mam nadzieję, że krok po kroku instrukcje, zasugerował w artykule, pomogą początkującym zrobić swoje pierwsze Lacemaker produkty wykończenia.