234 Shares 2453 views

Bulba: co to jest i jak walczyć?

Bulba – co to jest? Tak zwane ostre lub przewlekłe zapalenie dwunastnicy, przylegającym do żołądka. Często choroba łączy się z żołądka, ponieważ objawy obu chorób jest podobny. Druga nazwa – „bulbit żołądek”.

przyczyny

Główną rolę w rozwoju tej choroby jest dana bakteria Helicobacter pylori. Gdy zainfekowany tym mikroorganizmów bulbit rozwija się na tle zapalenia żołądka. Inną chorobą prowokując czynnik – zwiększona kwasowość wydzieliny żołądkowej. Odgrywa ważną rolę w rozwoju zakażenia chorobą z robakami, Giardia i choroby Crohna. Przeziębieniach bulbit mogą powstać, jeśli osoba nadużywa alkoholu, podjąć pewne leki, narażonych na zatrucie chemikaliami. Uraz żołądka może powodować ostry kształt. Innym czynnikiem, który jest bardzo często – niezdrowa dieta.

Bulba: co to jest?

Choroba ta charakteryzuje się bólem, czasami skurcze ból w nadbrzuszu. Niekiedy może być odczuwany dyskomfort w prawym górnym kwadrancie, w okolicach pępka. Charakterystyczny ból pojawia się dwie godziny po posiłku, mogą towarzyszyć nudności. Zmniejszony ból znika całkowicie lub poposiłkowej lub leki zobojętniające sok żołądkowy.

Bulba – co to jest? Jest również nieprzyjemne uczucie spowodowane gorzkiej odbijanie lub wymioty z żółcią. Jest to zespół z powodu niewłaściwego dwunastnicy silnika. W wyniku takiej awarii jego zawartość jest wyrzucane do żołądka, co wywołuje powyżej zjawisko.

bulbit powierzchnia

Choroba dzieli się na dwa typy: erozyjnym bulbit i powierzchowną. Drugi przykład wykonania jest początkowym stadium choroby. Choć zapalenie dotyczy tylko górną warstwę WPC. Jeśli nie zostaną podjęte środki zaradcze problemu, ale pacjent jest ograniczony do przyjmowania leków przeciwbólowych, choroba rozwija się dalej i wywołać załamanie się tkanki. Więc istnieje druga postać choroby.

erozyjne bulbit

Dwunastnica może być słusznie uważany za jeden z najbardziej wrażliwych narządów ludzkich. może to spowodować uszkodzenie błony śluzowej zbyt gorący napój lub posiłek. W tym przypadku przejawia erozyjne bulbit. Co to jest? W rzeczywistości jest to kilka niewielkich owrzodzeń błony śluzowej jelit, co może zwiększyć rozmiar i ostatecznie bez odpowiedniej obróbki wpływ dużej części jelita.

leczenie choroby

Najważniejszą rzeczą w leczeniu ostrego niebieskiego języka bulbita – łóżka i głód do dwóch dni. Żołądek oczyszczono przez przemycie roztworem nadmanganianu potasu, a następnie wprowadza się słabego roztworu siarczanu magnezu. Następnie leczenie jest dieta, która otacza i środki wiążące, środki przeciwskurczowe bólu (czyli „No-OSO” „Baralgin”), środki przeciwcholinergiczne, np lek „atropina”. Wersja przewlekłe choroby leczy się długie i skomplikowane. życie pacjenta powinny być zmieniane, co oznacza, że trzeba pozbyć się starych nawyków i przejść do odżywiania. Podczas zaostrzenia zalecanej sparing diety. Leki są przepisywane w zależności od przyczyny choroby. Każdy pacjent przyjmuje leki, do regeneracji błony śluzowej, regulację ruchliwości i wydzielanie normalizacji.