423 Shares 3038 views

Morze Czarne wybrzeżu Kaukazu – flory i fauny

Morze Czarne wybrzeża z Kaukazu – obszar rozciągający się wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego od granicy z Turcją na Półwyspie Taman. Obejmuje ona obszary przybrzeżne regionie Krasnodar, Abchazji i Gruzji. Wybrzeże Morza Czarnego słynie z bogatej przyrody, ciepłym klimatem i obfitością centrów turystycznych. Do najbardziej znanych uzdrowisk w regionie – jest Soczi, Adler, Anapa, Gagra, Tuapse, Gelendzhik i inni. Oprócz długiego pływania sezonu i obfitości plaż, turyści są przyciągane przez pięknej przyrody na wybrzeżu Morza Czarnego Kaukazu.


klimat

Wybrzeże Morza Czarnego leży w strefie subtropikalnej. Ciepły klimat gwarantuje oryginalność ulgi. Wąski pas pomiędzy górami i morzem utrzymuje temperaturę powyżej zera w zimie i umiarkowanie wysokiej lato. Można to wytłumaczyć faktem, że góry nie przegap zimne powietrze z północy, i ogrzewa nad morzem lato oddaje ciepło do powietrza w okresie zimowym. Jednak Europa doświadczyła różnych ilości opadów. W północnej części klimat jest suchy i mało pada deszcz. Na południe od wysokości Tuapse Gór wzrasta, a to zapewnia dużą ilość opadów w ciągu roku. Ale nadal w regionie ponad 120 ciepłych, słonecznych dni. Ten klimat zapewnia wyjątkowość charakteru wybrzeżu Morza Czarnego.

Szczególnie w rejonie ulgi

Wybrzeże Morza Czarnego rozciąga się wzdłuż morza ponad 600 kilometrów. Długa linia brzegowa raczej słabo wcięte i ma ogólnie gładki kształt. Wokół grzbietów morskich są niskie, ale w niektórych miejscach są one przystosowane do wody i tworzą dziwaczne skały i klify. Anapa North Shore jest piaszczysta i niski, z wieloma warkocze i Lima jezior. Charakter wybrzeżu Morza Czarnego niesamowite odmiany, z sub-tropikalny krajobraz z palmami do głębokie wąwozy, wodospady i lodowce. Im dalej na wschód od wybrzeża, wyższe góry.

Flora wybrzeżu Morza Czarnego

Łagodny klimat subtropikalny stwarza korzystne warunki dla rozwoju wielu roślin. Są w regionie znajduje się ponad sześć tysięcy gatunków. Istnieje wiele roślin reliktowych: Laurel, rododendron, ostrokrzew Kolchidy, wysokiej jałowca i innych. Mocowanie obejmuje bogatej roślinności drzewiastej z przewagą dębu, grabu i iglastego. W południowej części regionu są zimozielone i winorośle, palmy i magnolie. Najzimniejsze porze roku, tutaj temperatura nie spada poniżej 4-5 stopni, a warunki są korzystne dla tych roślin. Dzięki doskonałej klimatu, produkcja roślinna w regionie rozwija się z powodzeniem uprawiane herbata, winogrona, cytrusy i inne uprawy.

Fauna wybrzeżu Morza Czarnego Kaukazu

W przeciwieństwie do innych obszarów w regionie Kaukazu, region ten jest bardzo specyficzna. Zwierzęta, które są tam znaleźć, są bardziej charakterystyczne dla Śródziemnomorza. Fauna wybrzeża jest stosunkowo słaba, pomimo korzystnych warunków pogodowych. Więc kto może znaleźć w tym regionie?

1. wspaniałe i niezwykłe owady w tych lokalizacjach. Z daleka usłyszałem śpiew cykad, można znaleźć duże piękne motyle, takie jak bardzo rzadkich oleander jastrzębia. Rozproszone duże błędy – Chrząszcze ziemne, wiele świetliki, skorupiaki i stonogi. Niektóre owady są szkodliwe, takie jak komar Anopheles lub dużej skolopendry tym bolesne ukąszenia. I wiele szkodników owadzich: vinoradny wołek, ćmy owocowe, a nawet robaki, które niszczą domy drewniane.

2. ssaków przedstawiony w tym obszarze, w sumie 60 gatunku, ale są one bardzo specyficzny. Ciekawe drapieżniki wybrzeże Morza Czarnego z Kaukazu: Kaukaska niedźwiedzia, szakal, pantery i Lynx – bardzo piękne i niebezpieczne. Powszechne jelenie, sarny i dziki. Wiele nietoperzy. Rzadkie gatunki należą wydry, kozice i wycieczki.

3. Ptaki wybrzeże Morza Czarnego jest dość osobliwy. Poza obschezvestnyh że wypełnienie kaukaska drewno wiosną i jesienią, w czasie lotu, istnieją również specjalne rodzaje: Kaukaska cietrzew, Czerpak, duży myszołów, dzięcioł czarny, rogaty skowronek, orzeł, sęp, grzywacz i wiele innych.

4. gady i płazy w tej okolicy całkiem sporo. Są żółwie, wiele jaszczurki, traszki i węży. Rzadkie gatunki należą czerwone boa i żmij, a także dużą ropuchę, znaleziono jedynie na Kaukazie.

Water World Region

Turystów odwiedzających wybrzeże Morza Czarnego, rzadko w głębi regionu. Najczęściej są one odpoczynku na plaży i tak znane głównie z mieszkańców morza i strefy przybrzeżnej. Region Wodny Świat jest również bardzo osobliwe. Istnieje wiele gatunków ryb gry: śledź, łepak, flądra, pipefish i więcej. pstrąg słodkowodnych w rzekach rozprzestrzeniać. Bardzo ciekawe życie morskie: delfiny, koniki morskie, meduzy i krewetki. Wszystkie z nich są niszczone przez wzgląd na żywności, produkcji ropy naftowej lub po prostu dla zabawy.

Jakie działania są podejmowane w celu ochrony środowiska w regionie

Od końca 19 wieku, nowych osadników na wybrzeżu Morza Czarnego Kaukazu zaczął aktywnie odkrywać terytorium i zniszczyć cennych gatunków zwierząt i roślin. Dopiero w latach 20-tych 20 wieku zaczęto podejmować środki w celu zachowania unikalnych zwierząt na wybrzeże Morza Czarnego Kaukazu. Region ten został stworzony kilka rezerwatów przyrody i rezerwatów. Na Kaukazie państwa Biosphere Reserve zachowane zagrożonych gatunków jeleni i wycieczki. W Golovin i Tuapse hodowanych jelenie, kuny, norki i lisy, aw Taman-Zaporoża chronić ptactwo wodne. Jego najbardziej znanym – jest Soczi Park Narodowy. Jest tam, aby zachować unikalny charakter, który słynie z wybrzeża Morza Czarnego. Zdjęcia tych miejscach przyciąga wielu ludzi, którzy chcą tam odpocząć i cieszyć się wspaniałe widoki.