620 Shares 3189 views

Kotły "Galan": opinie. Kotły „Galan”: dane techniczne, schemat połączeń

Obecnie istnieje duża liczba producentów urządzeń grzewczych. Większość kotłów są zainstalowane przez specjalistów, dodatkowo, przed instalacją należy uzyskać wiele pozwoleń. Ale istnieją alternatywne rozwiązania, które upraszczają całą procedurę więcej. będzie koncentrować się na ogrzewanie elektryczne. Spójrzmy na pomocnych informacji zwrotnych. Kotły „Galan” – to będziemy rozmawiać w tym artykule.


Tło i opis

Obecnie firma produkuje dwa rodzaje urządzeń grzewczych: kotły TENovye i elektrod. Najnowsze wysoki popyt. Wynika to z faktu, że nie musisz uzyskać zgodę odpowiednich władz, a to w praktyce, przyspiesza proces instalacji w czasie.

Co ciekawe, to proces ogrzewania takich urządzeń. Zasada jest jonizacja chłodziwa. Okazuje się, że jony są podzielone na pozytywne i negatywne, odpowiednio, poruszają się dodatnich i ujemnych elektrod. Drgania jonowe doprowadzić do tego, że energia jest uwalniana i nośnik ciepła jest podgrzewany.

Komora jonizacyjna jest stosunkowo mała, co ma pozytywny wpływ na szybkość ogrzewania. Jednak nie zawsze decyzja wśród konsumentów otrzymuje jednoznaczną informację zwrotną. Kotły „Galan” ktoś po prostu nie wiarygodne. Wynika to z faktu, że większość nabywców rozczarowany krajowych producentów. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, można zauważyć, że firma ma wystarczająco wysokie oceny. Wskazując, że przyzwoitej jakości. A teraz chodźmy naprzód i uporządkować podkreśla.

Cechy marki instalacja elektryczna „Galan”

Warto zauważyć, że instalacja może być wykonywane ręcznie. To nie tylko pozwoli zaoszczędzić na instalacji, ale także na zdobycie cennego doświadczenia. Jak wspomniano powyżej, instalacja nie jest tak skomplikowane, ale wymaga podstawowej wiedzy z zakresu elektryki.

Mamy już decyzję, że uzyskanie zgody nie jest konieczne, jednak należy dokonać uziemienia, odpowiada GOST. Wynika to z faktu, że schemat podłączenia kotła „Galan”, o której musi zawierać podstawy, zasilany napięciem sieciowym z 220/380 V. Dla człowieka cios z taką siłą na pewno będzie śmiertelne. Ponadto zaleca się ziemi i ginących.

Sam proces instalacji nie różni się zbytnio od instalacji innych urządzeń grzewczych. Mark jest coś, co jest bardzo trudne do wprowadzenia na własnym termostatem. Jej kalibracja musi być przeprowadzona przez specjalistów. Jeśli kupujesz „Gala” (kocioł z czujnikiem obecności klimatu kontroli), to najlepiej powierzyć profesjonalistom instalacji. Jest to spowodowane faktem, że, jeśli kontroler jest kalibrowany nieprawidłowo pomieszczenie jest zarówno na gorąco lub na zimno.

Nie wolno nam zapominać, że „Galan” Schemat podłączenia kotła jest pokazany poniżej (na zdjęciu), działa wyłącznie na wodzie lub przeciw zamarzaniu. Ze względu na zastosowanie innych urządzeń szybko się nie uda, a zdarzenie nie będzie gwarancji. A teraz spójrz na kilka ciekawych momentów.

opinie konsumentów

Jest pewien dotknąć w tak ważnej chwili, jako odpowiedź kotłów kupujących elektronicznych. Większość użytkowników jest zadowolonych z nich. Wiele pisać o realnej gospodarce. Ponadto, sieć może znaleźć wiele pozytywnych opinii, które odnoszą się do usługi. Oprócz szybkiej dostawy szczęśliwy życzliwość pracowników. Ale to jest cała zabawa dopiero się zaczyna. Wiele opinii z realnej gospodarki, z kotłami „Galan” rządzący „piecyk gazowy”, „Dom” i inne. Użytkownicy mogą osiągnąć znaczne zmniejszenie kosztów energii elektrycznej. Wystarczy pojemność urządzenia od 15 kW do ogrzewania budynku dwupiętrowego. Zgadzam się, to jest to najlepsze rozwiązanie, na przykład, do domków, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia linii gazowej.

I gazu nie zawsze jest korzystne, aby spojrzeć na tle sprzętu „GALA” firmy elektrody. Kocioł ma wysoką szybkość ogrzewania. Wielu ludzi pisać i że zawsze ma sens, aby połączyć kocioł elektrody jako zapasową. Jeśli występują problemy z gazem, to może stać się głównym źródłem ciepła. Istnieją jednak inne opinie.

Kotły „Galan” jest bardzo czuły na spadki napięcia, więc trzeba potężny prostownik lub dodatkowy generator, który w przypadku awarii energetycznych będzie wspierać pracę kotła. Wielu użytkowników zwrócić uwagę w tej kwestii, ponieważ jest to dość ważne.

Elektroniczny kocioł „Galan”: Funkcje

Jak zauważono kilka razy w tym artykule, nie potrzebują pozwolenia dla instalacji, która jest główną cechą urządzeń firmy „Galan”. Należy zwrócić uwagę na fakt, że kocioł tego typu, czy to jest „Vulcan” lub „palenisko”, jest nie tylko rodzajem grzejnika, ale pompa obiegowa. Dla użytkownika jest to znaczące oszczędności. Sprzęt grzewczy elektroda jest bardzo dokładna i pracuje w trybie automatycznym. Zużycie energii zależy od tego rodzaju można ustawić temperatury cieczy chłodzącej. Ponadto, urządzenie, niezależnie dostosowuje się do żądanego trybu. Na przykład, większość kotłów pracuje przez całą dobę, ale wart około 14 godzin czasu czuwania. Jeśli w prosty sposób, urządzenie ma czujnik, który podnosi się temperaturę powietrza i wysyła do elementu sterującego. Jeśli spadnie do pewnej granicy, kocioł zaczyna.

Ponadto za dodatkową opłatą można uzyskać kontrolę klimatu, jeśli jest to pożądane. Więc można regulować temperaturę w pomieszczeniu w zaprogramowanym cyklu, który będzie zawierał tygodni, dni, a nawet godzin. Jeśli chcesz e-kocioł „Galan” wieczorem pracy przy ograniczonej pojemności, jest możliwe, aby ustawić technologię „smart”, bez żadnych problemów. Wszystko to sprawia, że kotły tego producenta na swój sposób wyjątkowy.

Najmniejszy i największy

„Palenisko-03” jest uważana za miniaturowy producent urządzeń grzewczych od rozpatrzenia. Waga to was może wydawać się śmieszne – pięćset gramów. Lecz pomimo tego, urządzenie ma moc 3 kW, który jest wystarczający do ogrzewania siedemdziesiąt litrów płynu chłodzącego lub pomieszczenia 25 metrów kwadratowych. Rezystywność zaczyna wzrastać wraz ze wzrostem temperatury medium w czasie kocioł elektroda „Galan” „serce” wytwarza maksymalną moc. Miesiąc ciągłe używanie tego sprzętu zużywa około 500 kW.

Firma oferuje obecnie dwa kompletne swoich klientów: „Standard” i „Lux”. Najnowszy dodatek do rzeczywistego kotła i jednostki sterującej obejmuje tygodniowy program sterujący reguluje klimat.

Jeśli chodzi o najpotężniejszym modelem „Gala” sprzętu grzewczego, jest to „Vulkan-25.” Taki sprzęt nadaje się nie tylko do zastosowania w mieszkaniu lub domu, ale także dla małego kotła. W odróżnieniu od poprzedniej wersji, napięcie znamionowe wynosi 380 V, więc trzeba oddzielnego zasilania. W rzeczywistości, bojler elektryczny „Galan” „Wulkan-25” może ogrzania pomieszczenia 850 metrów sześciennych miesięcznych kosztów w 3000 kW. Objętość płynu chłodzącego takiego kotła powinna być nie mniejsza niż 150 litrów, a nie więcej niż 300 litrów.

Zalety i wady kotłów „Galan”

Podkreślamy, że urządzenia grzewcze zakup jest konieczny tylko po pełną listę zalet i wad takich urządzeń. Konkretnie, „Galan” na temat produktów spółki, pierwszą rzeczą, którą warto zwrócić uwagę na znaczne oszczędności energii. Fakt, że sprzęt elektroda pozwala ustawić minimalną temperaturę podczas nieobecności ludzi w domu. Takie podejście rozwiązuje dwa problemy: po pierwsze, oszczędza energię, a po drugie, obudowy obsługiwana przez normalnej temperaturze. To udaje się to osiągnąć przy pomocy termostatów, które znajdują się w każdym ogrzewanym pomieszczeniu. Okresowo usuwać parametry czujników i analizowania informacji. Innym ważnym punktem – nie ma potrzeby instalowania komina i nabywa paliwo, jak to ma miejsce w przypadku węgla. Między innymi, połączenie kotła „Galan” można zrobić bez udziału specjalistów, a nawet w takim urządzeniu nie gromadzić brud i kurz.

Jeśli chodzi o wady, to, oczywiście, i są one dostępne. Główną wadą jest to, że urządzenie jest wyjątkowo wrażliwy na spadek napięcia, w szczególności skokami napięcia, które mogą uszkodzić zarówno ochronę i sprzęt napełniający. Problem ten jest rozwiązywany przez instalację stabilizatora.

Inną wadą jest to, że niektóre modele wymagają wysokiej jakości płynu chłodzącego. Może to być woda destylowana lub zamarzanie. A teraz weźmy bliżej przyjrzeć się w tym samym czasie jak prawo do zainstalowania tych kotłów.

Do montażu w szczegółach

Obecnie istnieją cztery typy połączeń, które są aktywnie używane:

  • równolegle;
  • norma;
  • Ogrzewanie podłogowe;
  • modułowy.

Najbardziej popularne i standardowe połączenie równoległe. Spójrzmy na sposób podłączenia kotła w taki sposób.

Pierwszym krokiem jest określenie odpowiedniego miejsca. Następnie grzebień zamocować za pomocą głównego zespołu, który jest niezbędny dla rozprowadzania wody lub przeciw zamarzaniu do chłodnic. Wreszcie, istnieją specjalne dźwigi, które można dostosować ilość przepływającej cieczy chłodzącej.

Należy zauważyć, że obwód kotła „Galan” każdy model wymaga instalacji systemu Bleed nadmiaru powietrza z układu. Pomoże to utrzymać urządzenie w dobrym stanie i wyeliminować jego przedwczesnemu zużyciu. W końcowym etapie kocioł jest podłączony do sieci.

Chcesz podłączyć kocioł do systemu ogrzewania podłogowego? Wykonaj poniższe czynności. Podłączyć urządzenie do wywiewu powietrza do ogrzania podłogi. Dopasować czujników, które kontrolują temperaturę i ciśnienie. Następnie, w niszy, ustaw sterownik i podłączyć urządzenie do sieci. Pamiętaj, że trzeba wykonać instalację tylko jeśli masz doświadczenie w podobnych pracach, w innych przypadkach lepiej jest zaangażować specjalistów, ponieważ masz do czynienia z energii elektrycznej. Niestosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa może spowodować obrażenia, a nawet śmierć z powodu porażenia prądem.

Trochę na cenę sprzętu

Jak wspomniano powyżej, istnieją różne kotły grzewcze „Galan”. Dziś firma sprzedaje jednostki serii modelu, „Ognisko”, „Gejzer” i „Volcano” o pojemności 3, 5, 9, 15 i 25 kW.

Modele niewielkie rozmiary nadają się do pomieszczeń o małej powierzchni, a najmocniejsze Grzejniki można ogrzewać duże przestrzenie. Cena jednostek zależy od ich efektywności. Model elektroda wyniesie co najmniej trzy i pół tysiąc rubli i maksymalną – w piętnastu tys. Wziąć pod uwagę fakt, że istnieją różne konfiguracja. Na przykład, w bazie tylko dostarczane kotłów i urządzeń, w bardziej kosztowne i wciąż jest kontrola klimatu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że dziś przypadki nadużyć. Z tego powodu należy dokładnie sprawdzić jakość produktu. Przy okazji, oprócz doskonałego stanu technicznego urządzenia w pełnej kolejności powinna być jego paszport. Jeśli firma posiada licencję i pozytywną opinię, co jest ważne, można bezpiecznie dokonać zakupu. Wreszcie, nie zapomnij podać charakterystykę procedury powrotu kotła, jeżeli jest on gorszy lub uszkodzony. I nie być zbyt kusi niską ceną. Zakup tylko oryginalne Kotły elektryczne Ogrzewanie „Galan”. Recenzje właścicieli takich urządzeń powie gdzie szukać jakości produktu.

Bardzo ważnym punktem

Pomimo faktu, że kocioł sam stosunkowo niewielki rozmiar, musi być prawidłowo zainstalowany. Bądź przygotowany, aby zapewnić niszę i zapewnić swobodny dostęp do sieci. Nie zapominaj, że urządzenie jest zasilane przez sieci trójfazowej. Jak wspomniano powyżej, jako chłodziwo można stosować przeciw zamarzaniu i wody pitnej. Specyficzna odporność cieczy powinno być mniej niż trzy i więcej niż trzydzieści dwa tysiące omów / cm w temperaturze nie przekraczającej 150 ° C. Nawiasem mówiąc, jakość przewoźnik może ulec poprawie. W ten sposób można przedłużyć żywotność kotła. Zrób to całkiem proste. Możliwe jest ustawienie oczyszczanie filtra z zanieczyszczeń mechanicznych, które pożądane jest, aby zamontować na rurociągu. Znaczna ilość związków nierozpuszczalnych będzie opóźniony, co korzystnie wpływa na trwałość urządzenia.

Powyższe kotły zostały szczegółowo omówione, „Galan”. elementy wyposażenia zależy od modelu. Ogólnie jednak rzecz biorąc, podobne urządzenia mogą ogrzania pomieszczenia o wielkości od 75 do 550 metrów sześciennych. W tym przypadku, moc zmienia się od 3 do 25 kW. Ale ile można zaoszczędzić zależy tylko od izolacji cieplnej pomieszczenia. Niektórzy użytkownicy mówią o 45% oszczędności w porównaniu do urządzeń gazowych. Są to imponujące liczby, ale nie jest to możliwe, aby osiągnąć wszystko. Ale o to, aby zmniejszyć koszty o 5-20% pod wpływem siły każdego, najważniejsze – aby prawidłowo wykonać instalację i kalibrację sprzętu elektronicznego.

wniosek

Jak widać, ważne jest, aby przeczytać opinię. najlepsza technika grzewcza kotły „Galan”, bez wątpienia. Niezależnie od jej boku spojrzeć, wszędzie prawie jedną zaletę – niewielki rozmiar, oszczędność energii oraz łatwość montażu. Wszystkie te cechy są nieodłącznym elementem wyposażenia grzejnego, która jest wykonana z firm krajowych.

Rozważaliśmy wszystkie najczęściej zadawane pytania i zrobić całkiem logiczny wniosek, że jeśli właściwie jak można elektromagistrali zainstalowania kotła. Oczywiście, takie rozwiązanie nie będzie działać, jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie większość obciążenia sieci lub napięcie osiągnie pozycję 220 V. W tym przypadku, stabilizator może pomóc. Nawiasem mówiąc, to najlepsze rozwiązanie, jako alternatywnego źródła ciepła do kotła „Galan” „Środek-3”. Opinie właścicieli wskazują, że w trudnych czasach będzie bardzo przydatna. Nawet podgrzewacz o dużej mocy nie zastąpi Ci trehkilovattny „palenisko”.

Na tym kończy się historia kotłów elektrod od tego producenta. Urządzenia tego rodzaju co roku staje się coraz bardziej popularne, szczególnie dla domy i domki, w których nie ma przewody gazowe. W szczególności, że istnieje możliwość łączenia kotłów elektrod ze sobą i utworzyć kompletny kotła.