233 Shares 4928 views

Co to maraton, historię i fakty

W 490 roku pne po bitwie w pobliżu miasta Marathon starożytnego greckiego wojownika Pheidippides (lub Fillippid, nie jest znana) prowadził z linii bojowej do Aten, aby powiedzieć o zwycięstwie. Po jednym zdaniu umarł. Nie wiadomo, czy to wydarzenie właściwie czy też nie, ponieważ nie ma żadnych źródeł dokumentalnych.


Co jest teraz maraton? To jest wyścig na długim dystansie, zawarte w lekkiej atletyce.

Pierwszy na świecie maraton

W Grecji w 1896 roku, zajmował pierwsze na świecie olimpiady. W programie igrzysk był maraton. Przed uczestnikami wyścigu był 17. W przeddzień zawodów z powodu upału kilka sportowcy odmówili uruchomienia. W wyniku zaciętej walki między zawodnikami z Australii, Francji i Grecji, wygrał przez greckiego Spyros Louis, który był w stanie pokonać swój pierwszy i jedyny maraton. Jej odległość 40 kilometrów. Był w stanie sprostać tej odległości przez 2 godziny, 58 m, a 50 sekund.

Spyros Louis stał się bohaterem narodowym. Jej nazwa pochodzi od stadionu w Atenach.

ciekawostki

Dystans wyścigu zmieniał się kilkakrotnie. Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 1908 roku był znany z tego, że początek został usunięty do zamku Windsor. Więc królowa chciała. Postanowiła osobiście zobaczyć rozpoczęcia wyścigu. Sportowcy pobiegł maraton, odległość, która została zwiększona o 2 km 195 m.

Potem, w 1921 roku, został zatwierdzony ostateczną odległość. To było 42 km 195 m i pozostała niezmieniona do dnia dzisiejszego.

Maraton stał się popularny w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. Ponad 700 biegaczy podróżować odległość wynosi mniej niż 3 godziny.

W 1966 roku kobiety w Bostonie dowiedział się, co maraton na własnym doświadczeniu i był w stanie pokonać dystans nawet do 3 h 20 m, mimo zakazu organizatorów. Od 1984 roku, płeć piękna może uczestniczyć w maratonie na igrzyskach olimpijskich.

Każdego roku popularność tego sportu rośnie. Wśród uczestników są osoby starsze niż 70 lat.

Do roku 2004 rekordy maraton nie rozpoznany. Wynika to z faktu, że konkurs odbędzie się różnymi drogami. Jeśli droga Ateny pokryta kamykami, następnie w Bostonie – asfalt. Różne zmiany elewacji, inny klimat. Różnica ta nie gwarantuje takie same warunki ustanawiając rekord.

Nowoczesne zasady maratonu dokładniej określić, jaki powinien być obieg.

Co to maraton? Jak to rasa?

Każdy wybierz Uruchom, odległość, wstępnie zarejestrować się na stronie, uiścić opłatę konferencyjną.

Maraton rozpoczyna się zwykle masy startowej. Uczestnicy otrzymują stroje z symbolami wyścigu. Przez cały wyścig (w niektórych kilometrów) są elementy wodą, wilgotną gąbką.

Każda zaliczka zdarzenie określa czas monitorowania, którego trzeba pokonać odległość. Średnio jest to 6 godzin.

Dopuszczeni do uczestnictwa w tych ponad 18 lat. Ci, którzy są młodsze niż 18, mogą konkurować na mniejsze odległości.

Dla wszystkich uczestników muszą notatka lekarza o dopuszczenie.

Jak przebiec maraton?

Maraton – to nie tylko dystans 42 km 195 m, jest także wiele kilometrów, które gromadzi się sportowca przed zawodami.

Każda osoba może przygotować zdrowe i wiem z własnego doświadczenia, że taki maraton. Najpierw trzeba nauczyć się prawidłowej techniki jazdy. Należy również trenować wytrzymałość na duże odległości. Można wziąć udział w konkursach na mniejszej odległości – 5 km, 10 km i półmaraton 21 km 97,5 m.

Raz można spróbować pełny maraton. Główny składnik może mieć około 17 tygodni.

Gdzie mogę wziąć udział?

W Rosji największe masowe wyścigi odbywają się na terenie całego kraju. Najobszerniejszy z nich: syberyjski, „Konzhak”, Moskwa, „Białe Noce”, Omsk półmaraton-upośledzenie Boże Narodzenie.


Konkurenci dać swoje uzbrojenie z symbolem maratonu, a ci, którzy osiągnęli linię mety, – pamiątek, świadectwo, w którym wspomniany wynik osobisty.

Większość dużych maratonów świata są zawarte w World Marathon Majors League. Ta konkurencja handlowa z największą pulą nagród. Razem z 6 maratonów, które odbyło się je w Bostonie, Londynie, Berlinie, Chicago, Nowym Jorku i Tokio. Zaangażowanie rejestracja zaczyna się na długo przed datą zdarzenia, i zwykle kończy się w ciągu kilku dni. To najbardziej prestiżowych maratonów na świecie. Oni biorą udział zarówno profesjonalnych sportowców i amatorów działających.

Istotą maratonu – do pokonania dużych odległości. Nie każdy dostaje do mety, ale ten, który osiągnął ten – prawdziwy bohater.