504 Shares 2567 views

Dżem z wiśni, kiwi i jabłka

Zamknięcie dżemy na zimę, należy zwrócić uwagę, aby dżemem wiśniowym i jabłka i pomarańczy marmoladą z imbiru. Są bardzo pachnące, ale także użyteczne i przyjemne dla oka bogatych kolorach. Można też spróbować zrobić dżem kiwi – przepis jest dość egzotyczny. Jednak wynik zadowoli nawet fanów klasycznych kombinacji smakowych. Przystępujemy do przygotowania.


Wiśniowy dżem z wina i anyżu

Ten przepis jest dość trywialne. Ale przede powinno działać, gdyż jam jest wspaniały łagodny smak. Ten dżem wiśniowy pasuje nie tylko do słodkiego stołu, ale także, na przykład, do sera. Dwie pół-litrowe puszki będą potrzebne: kilo pestek owoców jagodowych, sześćset gramów cukru, anyż, cynamon trzymać i pół litra dobrego czerwonego wina, najlepiej suche.

Rozpocząć przygotowania dżem z wiśni. Krotnie dojrzałe, przemyto i obranych owoców do garnka, wlać cukru i zostawić w temperaturze pokojowej. Sześć godzin później umieścić pojemnik na małym ogniu i wiśni Uvarov, mieszając drewnianą łyżką z długim uchwytem. Ponownie, niech to napar z mieszanki teraz dwanaście godzin. Następnie gotować na wolnym ogniu przez dziesięć minut, aż do całkowitego odparowania wody – teraz Twój dżem wiśniowy jest prawdopodobne, aby osiągnąć żądaną grubość.

Po ochłodzeniu marmolada należy wlać wino, umieścić cynamon i any. Znowu trochę gotować. Chłodny, mielenia przez sito lub osiągnięcia jednorodności mieszaniny z miksera (pre przyprawy usunąć jam). Zagotować, rozprzestrzenił się na brzegach i zwijać. Można gotować używając wiśnie z dołów. Mogą one być następnie usunięty przez tarcie przez sito. Wytwarzanie galaretki wymaga pewnego doświadczenia – w celu dostosowania składu do żądanej konsystencji.

Dżem z pomarańczy, jabłek i imbiru

Ten marmolada jest słodki i cierpki smak, przypominający cytryny cukierków. Bardzo dobrze nadaje się do herbaty lub tosty z masłem. Z uwagi na ciężkość niektóre mogą być spożywane w małych porcjach. Weź korzeń imbiru świeżego wadze około sto pięćdziesiąt gramów. Należy obrane. Następnie przygotowuje jedną dużą pomarańczy, cytryny (230 g), i jeden słodkiego jabłka. Cukier w dżemu należy dodać do smaku. Wycisnąć sok z owoców, wymieszać z kruszonego imbiru i tartym jabłkiem. Dodaj cukier żelujący środek i skórkę. Zagotować, chłodny i rozbudowany w słoikach.

Dżem z kiwi

Z tego marmoladą zmieścić nawet obcisłe i kwaśne owoce. Będą potrzebować około pół kilograma. Weź równe ilości cukru i odrobiną soku z cytryny i płyty żelatynowej. Oczyszczony kiwi nóż może być szlifowane, i za pomocą mieszalnika (jeśli miękkie owoce) lub miksera. Wlać sok z cytryny i wypełnić z cukrem. Gotować przez około dwadzieścia minut na małym ogniu, mieszając delikatnie, starając się jednak kiwi nie jest włączona do papkę. Zanurzyć żelatynę w zimnej wodzie, skręcającymi, dodać do dżemu. Wszystko razem, trochę zagotować i ostudzić. Wlać do banków. Można dodać do smaku anyżu lub kardamonu, wanilii naturalnej i sok z cytryny zamiast wapna podjąć.