106 Shares 1644 views

Co karmić kociaka 1,5 miesiąca: nawyki żywieniowe, zdrowej żywności i zalecenia

Większość osób, które podjęły kształcenie kota dzieckiem, zastanawiając się, co karmić kociaka czego 1,5 miesiąca życia? Aktywność i zdrowie dziecka jest teraz tylko zależy od osoby, a nieprawidłowo dobrane diety mogą zakłócać ważnych organów.

W tym wieku, to jest czas, aby nauczyć okruchy do innych produktów spożywczych oprócz mleka matki, ale wciąż pozostaje głównym składnikiem jego mocy. Każdy powinien mieć świadomość, że w tym Fluffy nie może być oddzielona od wieku matki, jedynymi zdolnymi dać mu wszystkie niezbędne nawyki i dobre wykształcenie, aby w pełni karmić. Są jednak chwile, kiedy los dziecka będzie uzależnione od osoby. W takich momentach, a staje się istotne pytanie: co karmić kocięta 1,5 miesiąca?

Spójrzmy na zasadach dostaw okruchy, dowiedzieć się wszystkich szczegółów na które zależą od zdrowia i życia dziecka.

podstawowe zasady

Tak więc, artykuł ten odnosi się do kwestii, co karmić kocięta 1,5 miesiąca życia. Jeśli zdecydujesz się zrobić to z własnej dziecka, należy pamiętać główną zasadę karmienia tak młodym utworzenia:

 1. Wymaga podgrzewania potraw do 24 stopni.
 2. Jeśli wystąpi owsianka karmienie powinno być rzadki, nie zawierają cukru i soli. Idealnie – Preparat dla niemowląt z rozdrobnionej suchej karmy lub wiórkami gotowanej jęczmienia.
 3. Żywienie kociąt 1,5 miesięcy powinny być zmieniane i sile. Każdego dnia dziecko dodaje się do masy około 25 gramów, więc konieczne jest, aby dobrze zjeść. Nadania żywności potrzeba 4-5 razy dziennie, odstęp między posiłkami – nie więcej niż trzy lub co najmniej dwie godziny.
 4. Nie dać dziecku surowe mięso.
 5. W żadnym wypadku nie karmić wieprzowiny. Wolno wołowina, drób – wszystko w postaci proszku jak i po obróbce cieplnej.
 6. zdrowie kotek potrzebuje witamin.
 7. Aby monitorować reakcję dziecka do nowych produktów, powinny być wprowadzane stopniowo: jeden dzień – nowy produkt.

sucha karma

Jeśli zdecydowałeś, że nie ma nic lepszego niż karmić kociąt do 1,5 miesiąca przez wyspecjalizowane suchych karm, to sprawa osobiście do ciebie. Oczywiście, nie ma żadnych problemów z różnych menu, a wszystkie witaminy w tej żywności są dostępne. Ale jest jedno „ale”: w tym wieku kotka po prostu nie jest w stanie gryźć twarde kawałki. trzeba będzie moczyć gotowane kawałki wodnych suchej karmy i posiekać je dobrze, zamienia się w papkę. Konsystencja powinna być podobna do ciasta na naleśniki.

Ten bałagan trzeba zrobić przed ukończeniem dwóch miesięcy. W przyszłości do pięciu miesięcy, pożądane jest sucha karma tylko trochę mokry. Ponadto warto pamiętać, że sucha karma jest kupiony specjalnie dla kociąt, opakowanie powinno być oznaczone „do karmienia kotów do 1 roku.”

Przyzwyczaić do jedzenia suchej karmy właściwie

Jeśli decydujemy co karmić kociaka w 1,5-2 miesięcy, a to sucha karma, ale zwierzę z tobą całkowicie zgadzam się, że jest konieczne, aby prawidłowo trenować. Umieszczenie filiżankę dziecka, można zauważyć, że nie dotyka się do jedzenia? Postępować w następujący sposób: Weź niewielką ilość moczony palca paszowym i rozmaz go na niebie dziecka. Robi tak kilka razy dziennie. Wkrótce dziecko zrozumie, że to jest smaczne i satysfakcjonujące, i zacząć jeść samodzielnie.

Gotowe do spożycia dla kociąt

Które wybrać odpowiedni pokarm dla swoich okruchów Ballroom gotowe produkty, które można kupić w sklepach.

 1. „Royal Canin” dla kociąt należy do klasy premium. Tu istnieją dokładnie wszystkie składniki niezbędne do prawidłowej diety, pełny rozwój dziecka i aktywnego wzrostu.
 2. „Whiskas” – jeszcze jeden przedstawiciel klasy „Premium”. Jak mówią w reklamie – to prawdziwa uczta dla mięsa kotka. Plus, produkt jest, że warto to nie jest tak drogie, jak produkt przedstawiony powyżej.

Są to dwie marki, które powinni zaufać weterynarzy. Nie kupuj dla klasy ekonomicznej kotów, ma więcej ziarna niż mięso i nabiał suplementów, a dieta jest wadliwy dla młodszego pokolenia.

Teraz proponujemy rozważenie ponad karmić kociaka. Prawidłowe odżywianie jest v1,5 miesięcy w następujących produktów.

mleczarnia

Dla kotka 1,5 miesięcy – bardzo młodym wieku. I jak każde dziecko, futrzany guzek w potrzebie mleka. Nie spiesz się rozpakować torbę i spryskane zawartość do miski. Ten produkt może spowodować rozstrój żołądka i jelit. Wadą będą dostarczane nie tylko dla Ciebie (oczyścić dziecko cieczy garść), ale również do kotka. Będzie puchnąć i boleć swój brzuszek, będzie bardzo niewygodne. Mleko powinny być gotowane, usuwanie pianki, ochłodzić do 24 °, a dopiero potem twarzy. Optymalne produkt tłuszczowy krem wynosić co najmniej 8%, lub mleko kozie twardo. Idealna jest zastąpienie mleka z produktów mlecznych, że fermentuje się pieczone mleko jogurtowe lub jogurt.

Stałe produkty

Na jednym kefirchik nie wykracza daleko! Jeśli karmić dziecko naturalnej żywności, powinny być od stolika. surowy karmienia jest dozwolone, ale w mniejszych ilościach, a musi być solone, odmian miękkich. Najlepiej, zacząć podawać pokarmy stałe trzeba zbóż. Niech będzie semoliny, gotowane w mleku, tłustych!

Oprócz kaszy można zrobić ser, gotowane jajko, ale nie wszystkie. Czwarte żółtko będzie pasować idealnie, reszta jeść samodzielnie. To będzie idealny, jeśli żółtka ugniata, a nie da się kawałki. Pozwala to, aby dać jedzenie więcej niż dwa razy w tygodniu, ponieważ jest to bardzo trudne, ale konieczne.

Jeśli chodzi o mięso i ryby, to tylko czyste filety bez ości, skóry, tłuszczu i filmach. Kawałki trzeba wyciąć małe paski, parzona wrzącej wody, schłodzić i twarzy. W ten sposób dziecko będzie rozwijać zębów, szczęki i żucia mięśni.

Ryby nie powinny mieć więcej niż jeden raz w tygodniu. To nie jest najlepszy działa na nerki. Nie pozwól, solone i wędzone ryby, takiego lub podobnego swoich cipek.

Nawet to, co karmić kocięta 1,5 miesiąca życia? Oczywiście, tego warzywa! Są to niesamowita ilość witamin i minerałów potrzebnych do kości, włosy, rozwoju i zdrowia. Ale nie starają się dać je w czystej postaci. Kot, kotek, chociaż – drapieżnik, a nie dobrowolnie gryząc marchewkę. Ugotować ziemniaki, buraki, marchew i kapustę posiekać i dodać do owsianki. Tak więc, dziecko zjada niezbędny składnik.

Błonnik i witaminy

Co karmić kociaka od miesiąca przed i starszych? Posiłki powinny być na bazie witamin i błonnika, a okres ten jest najbardziej produktywny. Oznacza to, że jeśli w tym wieku był brak jakiejkolwiek istotnej substancji w przyszłości kota często chorują, nie wybrać pożądaną wagę i wzrost. Idealny produkt, aby wypełnić wszystkie wymagane materiały są ogórki, wszelkiego rodzaju ziół i jabłek. Tylko te produkty nie mogą gotować, powinny być one dodawane do RAW. Aby to zrobić, należy przetrzeć je na drobnej tarce, wycisnąć sok i dodać go do zbóż lub zupy z warzyw i mięsa.

Zasadniczo jest to wszystkie produkty związane z pytaniem, co karmić kocięta w wieku 1,5 miesiąca w przypadku braku kota. Jeśli zastosujemy się do wszystkich zaleceń lekarza weterynarii (nasz artykuł jest oparty na ten temat), to dziecko będzie wzrastać do dużego, aktywnego, zdrowego kota lub kota.

Czego nie można karmić kociaka?

Każdy wie, że chipsy i „Cola” szkodliwe dla zdrowia dziecka. On nie może dać tych produktów, ponieważ są one szkodliwe dla organizmu. To samo dotyczy niemowląt kotów, ich ciała nie może zbyt recyklingu niektórych produktów. Do kotek był zdrowy i aktywny, wyeliminować ze swojej diety następujące produkty:

 1. Wątroba jest przydatna tylko dla osoby, i nie powinny być zbyt użyteczne dla kotów. Jeśli dasz jej kotka, to nic – jest pusty produkt dla niego.
 2. Nawet jeśli karmić suchy pokarm dla dziecka (namoczone w wodzie), konieczne jest jeszcze, aby różnorodność. Na przykład, można podać mięso, produkty mleczne.
 3. Ryby słodkowodne, nawet gotowane, że jest nosicielem różnych pasożytów. Jest to niemożliwe, aby dać kociaka.
 4. Kiełbasa, boczek wędzony, mięso, ryby i inne podobne produkty – żywność dla ludzi. Zawiera dużo tłuszczu, soli, przypraw i innych szkodliwych składników w organizmie. Nawiasem mówiąc, to nie odnosi się tylko do zdrowia kota.
 5. Słodycze dla dzieci, ale nie dla kociąt. Psują zęby i cały cukier jest szkodliwy dla zwierząt.
 6. Karma dla psów! Nigdy nie pozwól, takie, nawet jeśli kot skończyła. Iść do sklepu i kupić. W skrajnym przypadku, dają naturalną żywność.
 7. Chleb i inne produkty mączne.

wniosek

Jeśli zastosujemy się do porady, widać, że dziecko nawet bez jego matki mogą rosnąć zdrowe i silne. Ten artykuł jest napisany wyłącznie na podstawie opinii lekarza weterynarii. Nie należy korzystać z porad przyjaciół, którzy mówią, że, jak mówią, jest głodny – jedz wszystko. Wyobraźmy sobie, że jest to dziecko, i to musi być odpowiednio karmione. kotek moc od urodzenia do roku powinny być specjalne, jak nasze dzieci!