200 Shares 2177 views

Charakter i atrybuty miesięcznych dziewczynek

Objawy wskazują na początku miesiąca, że dziewczyna osiągnęła nowy etap w swoim życiu – etap dojrzewania. I tym razem towarzyszy pojawienie się miesiączki – wypływ krwi z narządów płciowych w regularnych odstępach czasu. Z reguły te wydzieliny (miesiączka) 1 pojawiają się raz w miesiącu i trwają 3-5 dni. Cykl miesiączkowy może wahać się od 21 dni do 30 jest uważane za normalne, szczególnie jeśli regularne. To z tego powodu, że dziewczyna jest konieczne, aby mieć specjalny kalendarz, w którym będzie świętować wszystkie wystąpiły jako „krytyczne” dni.

Dojrzewanie dziewcząt zależy od wielu czynników, takich jak warunki klimatyczne. Na przykład, na pierwsze oznaki pojawiają się nieco wcześniej miesięczne utrzymanie w południowych szerokościach geograficznych nastoletnich dziewcząt niż przedstawicieli północnych szerokościach geograficznych. Średnio zdrowych dziewczynek pierwszym okresie pojawiają się w wieku 13-15 lat. W patologii narządów rozrodczych lub osłabiony zdrowotnej pierwszej miesiączki nie można zwiększyć do 19 lat.

Pierwsze oznaki miesiączki u dziewcząt

Oznaki pojawienia się pierwszej miesiączki jest drażliwość, zły sen, drażliwość, bóle brzucha, pojawienie się bielsze na bieliznę. W tym okresie, dziewczynka wymaga szczególnej uwagi, matek, których obowiązkiem jest wyjaśnienie znaczenia miesięcznego zrzutu krwi.

U zdrowych dziewcząt cykl menstruacyjny jest ustanowiony na raz, podczas gdy w chorowity obserwowane naruszeniu, towarzyszy zwiększenie lub zmniejszenie kwoty przeznaczonej do krwi. Mama musi pomóc córce do naśladowania regularności miesiączki, aw przypadku odchylenia, radzę odwiedzić lekarza.

Wygląd pierwszej menstruacji poprzedza tworzenie gruczołów sutkowych, powiększeniem miednicy i zaokrąglenia ramion. Pod pachami i włosy łonowe rośnie. Niezgrabny nastolatek zamienia się w dziewczynę z ładnym kształcie ciała. Takie zmiany zaczynają się dziać z ciałem dziewczynki jeszcze przed pierwszymi oznakami miesiączki.

Każda dziewczyna powinna wiedzieć, że wraz z wprowadzeniem miesięcznego zrzutu w jej organizmie zmiany cykliczne przyczyniają się do przygotowania ciała do poczęcia i urodzenia dziecka. Proces owulacji, przy czym pęcherzyki jajnikowe stają się większe, wybuchem i jeden przepływ cieczy odbywa komórek rozrodczych objęte jajowodu (następuje na 14 dni przed rozpoczęciem się miesiączki).

Zamiast pęcherzyka tworzy ciałka żółtego, który składa się z nagromadzonych komórek wyściełających żółte pęcherzyków ściany. Jeśli zapłodnienie nie nastąpi, ciałko żółte rozpuszcza. Żółte ciało i płyn z pęcherzyków są specjalnym rodzajem hormonów, które mają ogromny wpływ na życie kobiecego ciała.

Jeśli zapłodnienie nie nastąpi, wyściółka macicy załamuje się i opuszcza ciało w formie miesiączki. W tym czasie, wewnętrzna ściana macicy są otwarte rany, a więc istnieje ryzyko wnikaniem zakażenia. Po ustąpienia objawów miesiączki, błona śluzowa macicy zostaje przywrócona.

Procesy te są zwykle przez 4 tygodnie, po czym proces dojrzewania oocytów jest powtarzające się w ciągu całego okresu rozrodczego w życiu kobiety. hormony płciowe wpływają nie tylko na cykliczne zmiany, ale również na funkcjonowanie całego organizmu.

Objawy menstruacji nie wskazują pokwitania dziewcząt i dlatego konieczne jest, aby pamiętać, że życie seksualne może się rozpocząć po osiągnięciu wieku 18 lat, kiedy zakończono tworzenie kobiecego ciała. Wczesna ciąża i poród mieć negatywny wpływ zarówno młodej matki i dziecka.

Cykl miesiączkowy może towarzyszyć złe samopoczucie i zmęczenie, ale większość kobiet w tamtych czasach, nadal angażować się w normalnej działalności. W przypadku bólu lub zwiększonej utraty krwi podczas miesiączki, powinna odwiedzić ginekologa.