446 Shares 3313 views

Implanty piersi mogą zaoszczędzić od kuli?

Jakieś siedem lat temu nie było to opowieść w Internecie na temat implantów piersi uratował życie kobiecie, która miała rany postrzałowej w klatkę piersiową. Fragmenty pocisku było kilka milimetrów od jej serca i najważniejszych narządów. Gdyby nie implant, ona może umrzeć. Było to powiedział chirurg plastyczny z Beverly Hills, dr Ashkan Ghavami, w wywiadzie dla Los Angeles Times w 2010 roku.

Nie trzeba dodawać, szczęśliwą przerwę, ale czy implant piersi może być naprawdę nazywa środek ochronny kulą? Próbował znaleźć chirurgów plastycznych z University of Utah.

testy balistyczne

W nowym badaniu, którego wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie „Forensic Science”, naukowcy przeprowadzili serię testów balistycznych. Strzelali implant soli z pistoletu, aby zrozumieć, czy jest on w stanie zmienić prędkość pocisku lub ścieżki, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo kontuzji.

Naukowcy wykonane strzały w implant piersi wykonane z roztworu soli deaning, z odległości zaledwie 2,5 metra. W przypadku urządzeń implantu sutka są umieszczone balistycznej konsystencję i lepkość żelu, które jest porównywalne z właściwościami mięśni ludzkich. Z tej samej odległości, naukowcy zastrzelił balistyczny żel, używając soli implant nie jest porównać dane.

Wyniki badań naukowców

Ich badania wykazały, że implant piersi solanka zmniejszenie penetracji pocisków balistycznych w żel na 20,6%. Bez pocisku implantu przeniknął żel 40,2 cm, a wraz z nim – do 31,9 cm.

„Można myśleć o implantach piersi maleńkie poduszki powietrzne” – powiedział główny autor badania Christopher Pannuchchi. Jego wyniki wskazują, że implanty solne we właściwych warunkach, może chronić od ran postrzałowych klatki piersiowej, a także wstrząs, upadek lub wypadek samochodowy. Warto podkreślić, że naukowcy nie badać silikonowych implantów, więc niemożliwe jest, aby wnioski dotyczące ich właściwości ochronnych.

Wnioski ekspertów

Niemniej jednak, byłoby głupotą myśleć, że powiększenie piersi – to niezawodny sposób, aby uchronić się od rany postrzałowej, ponieważ wyniki badań wykazały, że kula mogłaby całkowicie przenika przez implant soli i 31,9 cm w głąb żelu balistycznego. Ponadto ten rodzaj urazu może doprowadzić do pęknięcia implantu, który z oczywistych względów może spowodować długą listę powikłań.