806 Shares 7166 views

Rozerwanie więzadła: leczenie, objawy urazu

Nieudane lądowanie na jednej nodze, nagła zmiana kierunku ruchu, stopa wpadająca w depresję na nierówną powierzchnię może doprowadzić do powstania takich skutków, jak pęknięcia więzadła stawu skokowego. Chociaż obecnie gracze koszykówki stosują elastyczną bandaż, a także kostkę przeznaczoną do mocowania stopy, takie urazy nie są rzadkie.


Objawy urazu

Uszkodzenie więzadeł może być zarówno mniejsze jak i ciężkie. W pierwszym przypadku proces powrotu do zdrowia trwa około tygodnia. Jeśli więzadło pęknie, choroba staje się poważna. I aby przywrócić zdrowie, potrzebujesz więcej niż jednego miesiąca.

Głównymi objawami urazu są: obrzęk stóp w miejscu urazu, skóra nabiera niebieskiego zabarwienia, stopę można przesuwać w dowolnym kierunku, osoba doświadcza silnego bólu, palce stóp stają się trudne.

Jeśli ofiara jest trudna do oparcia na uszkodzonej nodze, oznacza to poważny uraz kostki.

Leczenie pęknięcia więzadeł

Podczas rannych należy niezwłocznie zasięgnąć porady wykwalifikowanego specjalistę. W przypadku silnego bólu niezwłocznie zwolnij stopę z buta, umieść ją w opakowaniach zawierających lód i trzymaj na podniesionej platformie. Jeśli uraz jest poważny (pęknięcie więzadła), użyj torebki lub bandaża. Trzymaj je przez dwie do trzech godzin, nie więcej, w przeciwnym razie guz będzie ściskał zdrowe więzadła, co doprowadzi do naruszenia krążenia krwi. Uważaj, aby palce nie były zimne, nie powodować obrzęku i drętwienia. Po zdejmowaniu bandaŜu, codziennie wymień lodziarnię.

Po zdiagnozowaniu "pęknięcia więzadła" należy rozpocząć zastrzyk przeciwzapalny tego samego dnia, a następnie wymienić zastrzyki z podobnymi preparatami tabletek. Ale nie leki samodzielnie. Wszystkie wizyty powinny być dokonywane przez lekarza, biorąc pod uwagę indywidualne cechy organizmu. W większości przypadków, wraz z terapią przeciwzapalną, zalecane masaże, stosowanie maści "Indovazin", "Lyoton", "Troxevasin". Powinny być mieszane i pocierane do spęcznionego miejsca, z którego widmo barwy krwiaka stopniowo zacznie nabierać naturalnego cienia.

Nie zapomnij o promieniowaniu rentgenowskim. Pomoże to ustalić złożoność obrażeń. Jeśli nie obserwuje się obrzęku i niebieskiego obrzęku, w każdym przypadku sprawdź stan aparatu więzadłowego w mikroziarni, który może później rozwinąć się w chorobę taką jak zwyrodnienie stawów.

Środki naprawcze

Przerwanie pęknięcia więzadła, a także przy zastosowaniu zalecanego leczenia, kostka wymaga leczenia rehabilitacyjnego.

Cykl ćwiczeń w domu:

1. Ruch w kosmosie przez ściśnięcie i rozluźnienie stawów palców na nogach.

2. Stań na palcach, a następnie zatopić się za piętami. To ćwiczenie zalecane jest robić w wolnym tempie.

3. Pociągnij stopę ku sobie, najpierw wisząc na niej ciężar.

Stopniowo przejść do szybkiego biegania, skoków, ćwiczeń do gier.