622 Shares 5428 views

Absolutorium gotować. Chef. pomocnik kucharza

W świecie istnieje wiele ciekawych i lukratywnego zawodu, ale chyba najsmaczniejsze z nich – kucharz. Ten człowiek jest zdolny zwykły na pierwszy rzut oka, przekształcono w ekstrawagancję niezapomnianych smaków i aromatów oraz przysmaków, tak aby zapomnieć ich smak będzie po prostu niemożliwe. Więc jaka jest różnica między profesjonalnym kucharzem z prostego miłośnik gotowania?


W ujęciu ogólnym,

Przedstawiciele zawodu są wszędzie: restauracje, kawiarnie, stołówki, na produkcję żywności i fast food. Dlatego propozycje i kandydatów na rynku pracy w tym kierunku wystarczająca ilość w dowolnym miejscu. Ale to nie jest wszędzie wziąć ludzi do pracy, by tak rzec, „ulicy”. Najczęściej pracodawca chce zobaczyć się ze specjalistą, który ma kucharzy absolutorium, nie mniej pewne. Wszystko zależy od położenia, instytucji, objętości i charakterystyki pracy do wykonania w kuchni. Oczywiście, są też tacy pracodawcy, którzy nie są ważne lub wyładowcze kucharze, ani obecność lub brak dyplomu i zainteresowani tylko w doświadczeniu i umiejętnościach. Ale takie przypadki, co roku jest coraz mniejszy, w kuchniach restauracji i kawiarni wszyscy absolwenci pracują więcej. Dlatego ci, którzy chcą rozpocząć karierę jako kucharz, pomaga zrozumieć, w szeregach i klasyfikacji.

pierwszy etap

Najpierw najniższa ranga kucharz dostaje student pierwszego roku naukę w szkole zawodowej lub szkoły technicznej do odpowiedniej specjalności. Mając to poziom umiejętności nie ma wpływu na wartość takiego konkurenta, ponieważ nie ma dowodów jakiejkolwiek wiedzy o obecności lub dostępności umiejętności. Z takiego wyładowania jest trudne do zastosowania nawet na stanowisko „asystent kucharza”, chociaż w niektórych instytucjach niewymagających można ufać do mycia naczyń w kuchni lub czystych warzyw. Oczywiście, kariera długa i może być mowy.

Naukowcy – światło!

Już w trakcie nauki w szkole lub uczelni studentów zawodowych w dyscyplinach pokrewnych egzaminy i otrzymać bity przez swoich wynikach. Od tego momentu można rozpocząć drogę po drabinie kariery. Szczęśliwy zwycięzca drugiej kategorii mogą już pretendować do dumnego tytułu „asystent kucharza”. Jego obowiązki będą obejmować sprzątanie i krojenia owoców i warzyw, owoców i jagód, a także rozmrażanie i wstępne przetwarzanie mięsa i ryb. W praktyce większość asystent kucharza, oprócz powyższego, robi dania i dostaw na żądanie niezbędne produkty.

Trzecia kategoria znacznie rozszerza możliwości. Teraz to będzie w stanie przygotować własne proste kursy pierwszej i drugiej (zupy, tłuczone ziemniaki, zboże i produkty mięsne z mielonego mięsa ryb, proste sałatki, naleśniki i placki), a także podejmować bardziej odpowiedzialne obrabianego (pierogi, etc.). Gotować z kwalifikacji już może działać dobrze w jadalni, snack bar, lub jakiejkolwiek innej instytucji z nieskomplikowanego menu.

egzamin państwowy

Po otrzymaniu podstawowego wykształcenia w tej specjalności, w końcu student może zdać egzamin państwowy teraz i podnieść swój poziom, uzyskanie certyfikatu „COOK 4 cyfry.” Od tej chwili młody specjalista staje się coraz bardziej popularne i wysoko płatnych. Czwarty kucharz wyładowania mogą przygotowywać posiłki mają średnią złożoność świeże, z grilla, gotowane, pieczone produktów i różnych Jellied mięsa i zalane, sałatki, sosy, słodkie wypieki, zupy i zupę i itp Dla większości kawiarni i restauracji niski poziom wiedzy i umiejętności, to zazwyczaj wystarcza. Jeśli jednak, aby kontynuować naukę, na przykład, na specjalności „technolog” w szkolnictwie wyższym, a następnie w końcu to będzie możliwe, aby przejść kolejny egzamin państwowy i uzyskać tytuł „kucharz 5 Discharge”. Taki stopień, oczywiście, będzie ważnym dodatkiem do każdego CV w przemyśle spożywczym.

Praca i trochę wysiłku

Zawód kucharz , jest jedna ważna kwestia – doświadczenie. Bez niego, każdy kucharz dyplom lub wyładowanie nie będą miały żadnej wartości. Dlatego początkujący kucharz powinien być przygotowany na ewentualność, że więcej niż jeden rok spędzi w kuchni jako zatrzaskowe, asystent i ucznia. Aby zostać kucharzem, trzeba polerować więcej niż jedną tonę ziemniaków i cebuli, pokroić w ogromnej liczbie prostych i nieciekawe sałatki i usłyszeć wiele komentarzy i moralności. Ale przez cały ten trudności, musimy pamiętać, że ta droga prowadzi do gwiazd. Ponadto, w ciągu kilku lat właściciel piątej klasie może ponownie przystąpić do egzaminu Państwowej Komisji i uzyskać najwyższy poziom oficjalnego – szósta.

wąskie specjaliści

Należy również zauważyć, że kucharze często wybierają pewien kierunek pracy i opracowany wyłącznie w nim. Na przykład, cukiernik, Sushi master, pitstserist – tych specjalistów są duże zapotrzebowanie dzisiaj. Istnieją tych rzadkich specjalistów jako „osobistego kucharza” – ekspert w swojej dziedzinie dostosowanego do konkretnej osoby lub grupy osób, a zadowolić ich zróżnicowane menu na podstawie swoich osobistych preferencji i wymagań. Zawsze pozostaje popyt i kucharz okrętowy, lub gotować, ale wtedy trzeba wykonać ważny warunek – do odbycia szkolenia wojskowego.

Szara kuchnia Cardinal

Często w przemyśle spożywczym istnieje taka rzecz jak sous-chef. Ta osoba jest zazwyczaj piątym lub szóstym kucharzy rangi i zna i może zrobić wszystko, absolutnie wszystko wykonać personelu kuchennego. Oprócz techniki gotowania, może też obliczyć cenę kosztów, aby zorganizować pracę w każdych warunkach, w celu określenia jakości produktów z bardzo pierwszy rzut oka. I chociaż ten człowiek jest traktowany jako kucharz pomocnik, ale w wielu szkołach jest dosłownie bogiem kuchnia, bez pracy po prostu zatrzymał się.

W ogóle, ponieważ ludzkość jest bardzo wymagający w stosunku do wszystkiego, co wchodzi do ust i żołądka, a zawód określa szczegółowe warunki i narzuca swoje piętno. W tej historii, oczywiście, nie są unikalne specjalistów, którzy dokonali błyskotliwą karierę bez żadnego wykształcenia, ale jest to raczej wyjątek od reguły.