418 Shares 1025 views

Podobnie jak w przypadku ubrań, aby usunąć farbę: różne opcje

Wielu, oczywiście, zna ten problem. Każdy przynajmniej raz, ale był w podobnej sytuacji. Cóż, jeśli ubranie nie jest nowa lub w domu. Nie tak to szkoda wyrzucić. A jeśli masz szczęście „zanurzyć” w nowo zakupionych modne dżinsy? Lub plama pozostaje na swoim ulubionym stroju? Co robić? Czy nie jest pusta po wszystkim. Nie martw się, będziemy wam szczegółowo, jak usunąć farbę z odzieżą, w jaki sposób pozbyć się tego kłopotu.

Oczywiście, łatwiej jest usunąć plamę, czy jest świeże, nie więcej niż 3 godziny. Wziąć detergentu (także odpowiednie mydła) i wyblakłą miejscu. Może pomóc, i następujący sposób: moczyć zabrudzone powierzchnie z wacikiem nasączonym terpentyną lub benzyną, a następnie wytrzeć z amoniakiem aż farba nie zejdzie. Jeśli śladów oleju starego, wyschniętego będzie musiał mieć więcej wysiłku.

Podobnie jak w przypadku ubrań, aby usunąć farbę? Co pomoże? Zwrócić uwagę na następujące elementy:

– rozcieńczalnika (będzie dostarczać wszystkich plam oleju);

– wybielacz (jeśli zanieczyszczenie był na białym obrusem, to narzędzie pomoże usunąć ślady);

– glinki (stosowany w połączeniu z benzyną, mieszaninę nanosi się na plamy, a następnie po prostu odkleić gliny);

– oczyszczony gaz (korzystnie zmieszany z acetonu);

– amoniak (traktowali się zanieczyszczenia za pomocą innych rozpuszczalników należy zachować ostrożność w użyciu, ponieważ może on wpływać na kolor tkaniny);

– glicerol (hot oni również czerpią plamy farby);

– terpentyna (do usuwania farby z odzieżą, ponieważ może rozpuścić oleje i tłuszcze);

– aceton (umieścić na waty, leczenia plam z brzegu do środka, w żadnym przypadku nie należy stosować syntetyczne lub skóra);

– olej słonecznikowy (pomóc zmiękczyć bejcy, jedynie narzędzia, które stosuje się w zanieczyszczenia kaszmir, wełna ułożenie tkaniny).

Istnieje wiele wskazówek, jak usunąć farbę z odzieżą, ale istnieją pewne ograniczenia. I to trzeba wiedzieć. Jeśli benzyna służy do usuwania, nie używać zwykłych, jest obarczona z dodatkiem plamy bez ich demontażu. Należy uważać, aby być z acetonem lub alkoholem, te płyny mogą uszkodzić tkaninę lub zmienić jego kolor. Woollens rozpoznać tylko czysty olej. Na ogół jednak, należy zawsze zwracać uwagę na tkaninę, przyczyni się do wyboru właściwego sposobu radzenia sobie z tym problemem.

Usuwanie farby – jest oczywiście kłopotliwe, ale nie panikuj. Przed próbą zeskrobać twardą warstwę farby za pomocą ostrego noża lub łopatki pracy. Należy uważać, aby nie uszkodzić tkaninę. I dopiero po usunięciu górnej warstwy użyciu jednej z metod opisanych powyżej. Jeśli nie masz czasu lub chęci, aby poradzić sobie z tym problemem sama, odnoszą się do pralni chemicznej, zaufaj profesjonalistom.

Teraz już wiesz dokładnie, jak usunąć farbę z odzieżą. Prawie każdy spot można usunąć z ubrań. Sprawiają, że nie jest trudno w tradycyjnym domu. Ale zacząć stosować środki kontrolne muszą być natychmiast po wykryciu plamy. Spowoduje to, że proces usuwania sama jest prosta, ale wynik – lepiej.