643 Shares 8445 views

Jak zaakceptować siebie, zrozumienie i miłość: doradztwo psychologiczne

Jeśli przyjdziesz do lustra i przyjrzeć odbiciu, to nasuwa się pytanie: „Kim jestem?”, Następnie nadszedł czas, aby zrozumieć. Pomoże to ustalić lub nawet zmienić swoje życie, aby być szczęśliwszym i przyjrzeć się świat wokół. Jak zaakceptować siebie, zrozumienie i miłość? Psychologowie mają wiele porad i zaleceń w tym zakresie. Wziąć pod uwagę kilka podstawowych kroków w kierunku do siebie.


ważne fundamenty

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, co to znaczy „akceptować siebie”. To nie znaczy, wyrzucanie z jednej skrajności w drugą: od sterty kompleksów i niepewności do narcyzmu i wniebowstąpieniu do rangi świętych. Zabierz siebie i swoje życie – jest przede wszystkim uświadomić sobie wartość i wyjątkowość ciała i duszy każdego czasu i miejsca, osoby i obiektu, a także, aby zrozumieć jego znaczenie w tym cyklu wszechświata. Brzmi skomplikowanie, a to nie jest jasne? W rzeczywistości, wszystko jest proste, jeśli mamy rozwijać punkty.

1. Wyjątkowa osobowość

Jak zaakceptować siebie, jeśli nie ma zgodności z ogólnie przyjętymi normami? Chodzi o to, że świat jest zmienna i nie zmieniają się, ślepo trendów i tendencji w modzie. Obecnie trend sport i zdrowe, jutro będzie z okładki magazynów uśmiechniętych pulchny i leniwy, a następnego dnia jest jeszcze kilka innych.

Jeśli nie masz żyć i robić tylko to, co oni robią wszystko, co może być łatwo stracić siebie. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy człowiek jest niepowtarzalny. Nie powinno się umieścić na krzyżu, ale z faktu, że w wyglądzie, zachowaniu lub charakter nie posiada cechy, które powinny być. I powinny one być w ogóle, tylko dlatego, że ktoś tak powiedział. Patrząc w lustro, to warto pamiętać, że człowiek w odbiciu wyjątkowy, niepowtarzalny, a już, że przynajmniej, ciekawe.

2. Piękno jest inna

Mając do czynienia z wyjątkowości, można przejść do następnego kroku – wygląd. Niezależnie od tych pięknych niepowtarzalnych ciała, twarzy, dłoni i stóp? Oczywiście tak! I nic więcej! Kolor oczu, jeśli przyjrzeć się bliżej, tak głęboka i fascynująca. Włosy tak pięknie oprawić twarz i podkreślić kobiecość. Ciało, choć nie idealne, ale również wygląda bardzo ładnie.

Weź sobie dowolny i nie zapomnij, że piękno może być bardzo różny. Pomyśl o niektórych plemion afrykańskich, gdzie kobiety biją swoje zęby lub stosowanych do ciała blizny być piękne. Europejczyków wydaje się dziwne i brzydkie, ale na czarnym kontynencie jest wysokość doskonałości. Wydaje się więc, że jeden obrzydliwe, to będzie wyglądać idealny na inny. Beauty – koncepcja ta nie ma charakteru absolutnego, wieloaspektowe i wielowymiarowa.

Dobrze, jeśli te przekonania nie działają, a następnie – idź na piękno! Siłownia, salon kosmetyczny, sklep odzieżowy – cokolwiek chcesz! W domu, w pogoni doskonała nie stracić siebie, a co newfangled fryzurę lub przykładu najpopularniejsze tematy strój nie zapomnę wrażenia wewnętrzne. Co się dzieje, jeśli zdjąć sukienkę i spłukać farbę? Pod jasnym i pięknym opakowaniu jednostkowym jest nadal taka sama piękna jak bez niego.

3. Zalety i wady

Mając do czynienia z pojawieniem się, można przejść do piękna wnętrza. Jak zaakceptować siebie, jeśli jest tylko pewne wady?

Po pierwsze, ludzie bez zasług nie istnieje. Każdy ma coś do afiszować i do roboty.

Po drugie, czy nie tak źle i tak mało dobrego? Musimy wziąć kawałek papieru, raschertit go na dwie połówki i udostępniać wszystkie cechy pozytywne i nie tak. Powinno to być zrobione w spokojnym i cichym otoczeniu, aby uniknąć przeszkód i nic nie rozprasza. Następnie dla każdego korzyść można poklepać się lub nawet nagrodę. Na przykład, leczenie lub herbata smakowa i herbata ciasta.

Teraz przejdź do listy wad. Trzeba to konkretna krytyka na pełnych obrotach i analizować każdą pozycję. Czy jest to brak, albo po prostu tak się wydaje. Na przykład, bezpośredniość i prostota osoby w różnych sytuacjach mogą być zarówno dobre i użyteczne jakość i zupełnie nieodpowiednie. Ta niejednoznaczna cecha charakteru może być żadnych wątpliwości przypisać do kategorii braków. I tak dalej w tym samym duchu. Po pracy w ten sposób całą listę, możemy zobaczyć, że rzeczy nie są tak złe, i że nie ma ogromny „czarna lista”. A jeśli niektóre braki nadal uciskają i nie dają odpocząć, to trzeba je wybierać i pracować na coraz to naprawić.

4. Brak porównania

Jak sprawić, by samemu nie idealne, gdy wszyscy wokół są dobre, piękne i inteligentne? Bardzo proste! Trzeba zatrzymać porównywanie siebie z innymi. Musimy nauczyć się wymazać z mojej głowie myśl, że ktoś długość nogi, grube włosy, szczuplejsze w pasie i tak dalej. Następnie przypomnieć akapit pierwszy i trzeci. Każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny, ale nie doskonały. Porównania są bez znaczenia. Oni tylko rozwijać niepewność, zazdrość i inne marki nikt korzystających uczucia i myśli.

5. wykreślić zbyt dużo

Bardzo często osoba nie bierze się tylko dlatego, że jego środowisko nie pozwala na to. Nie poświęcić swoje wewnętrzne poczucie komfortu i pewności siebie przez wzgląd na kogoś innego. Wręcz przeciwnie, jest to niezbędne do przeprowadzenia kontroli w relacjach z innymi. Każdy, kto nie akceptuje i szacunek jako osoba powinna zostać natychmiast usunięte z życia. rada „dobry” najlepszego przyjaciela o wyglądzie i miłości, gdybyśmy je analizować, nie może być aż tak szczery i miły. Oświadczenie o „bratniej duszy” są tylko próbą powstrzymania lub podporządkować.

Otaczające ludzie powinni mieć dwie rzeczy:

 1. Brak połówki, czwarte i tak dalej. Każda osoba bezpieczne i samowystarczalne.
 2. Każdy człowiek jest niepowtarzalny i wyjątkowy, ciekawy i piękny, i nie trzeba go zmieniać. Jeżeli zainteresowany, komunikować się, a jeśli nie – odejdzie.

Ponadto, istnieją wspaniali ludzie, którzy zawsze są płacz, marudzenie i dosłownie „pull” energię życiową od wszystkich innych. Te przyjaciółmi i dziewczyną podczas długotrwałego współżycia może po prostu zanurzyć się w depresję, z której jest wtedy bardzo trudno się wydostać.

I inna kategoria „niekorzystną komunikacji” – są tacy, którzy twierdzą siebie kosztem innych. Jeśli znajomy oferuje porady na temat jak zrobić rzęsy, takich jak długo ma, czyli jak stać się tak modne, jak to jest, przede wszystkim, nie jest szczera chęć pomocy, ale próbą podkreślenia funkcji przez umniejszanie zasług innych , Te osoby też nie nadają się do długotrwałego i ścisłej komunikacji, w przeciwnym razie można zarobić dużo kompleksów i niepewności.

6. Aby kochać i być kochanym

Jak pokochać siebie? Porady psychologów w tym momencie są takie same jak we wszystkich poprzednich – w celu zapewnienia jej wyjątkowość, oryginalność, piękno, wewnętrzny i zewnętrzny, a wszyscy, którzy nie zgadzają się, aby wykluczyć z kręgu przyjaciół.

Jest tylko jeden ważny niuans. Miłość, jak wiemy, nie jest uzależnione od przyczyny. Nie można szczerze i prawdziwie kochać kogoś przez życie, nawet sam. Ale jest dobra wiadomość – miłość własna matka natura położył. To już nie tylko pod wpływem jakichkolwiek okoliczności lub ludzi jest wspaniałe uczucie ukrył gdzieś głęboko w środku, i musi być usunięty, aby ożywić i wypełnić moc.

Nie staraj się kochać siebie, i konieczne jest jedynie, aby poruszyć uczucia, które już istnieją. I tu dochodzimy do wskazówek pomocy opisanych w tym artykule. Po dokonaniu oceny wszystkich zalet, dzięki czemu jego piękno i wyjątkowość, i oczyścić swoje życie niepotrzebnych ludzi, ludzie podnoszą ich poczucie utraconej miłości własnej matki.

7. różnych emocji

Kolejna bardzo ważna zasada: aby zrozumieć siebie, zaakceptować i miłość może i powinna być w dowolnym stanie emocjonalnym. Absolutnie każdy jest smutny i nieszczęśliwy każdy może złość lub po prostu „nie będzie w duchu”.

Negatywne emocje – to także część wewnętrznego świata. Jeśli chcesz płakać, to znaczy, że teraz jest to niezbędne dla ciała i duszy, i nie musi się bać, wstydzić, etc. Oczywiście, istnieją sytuacje w życiu, kiedy trzeba powstrzymywać emocje, ale po tym, bo można przytulić swoją ulubioną poduszkę i krzyknąć do niej wszystko, co myślisz, czy narevetsya wystarczy.

Wszelkie uczucia są naturalne i nie powinny być tłumione. Jeśli niektórzy uważają za dużo, można pracować na tej jednej kwestii, ale jednocześnie nie zapominając o pierwszy akapit – każdy człowiek jest wyjątkowy i emocjonalny portret – ważną częścią tej wyjątkowości.

mali pomocnicy

Pomóc, zaakceptować, zrozumieć i kochać siebie mogę prostych rzeczy, które są teraz dostępne dla wszystkich:

 1. Kamera. Take mnóstwo zdjęć. Nie podoba mi się wynik? Następnie wyświetlać zdjęcia dużo ludzi (na przykład, można umieścić w sieci społecznych). Natychmiast wywołał drugi punkt: to, co wydaje się być brzydki jeden, inny będzie wyglądać po prostu idealne. I jeżeli istnieją poważne wątpliwości co do fotogeniczny, uczynić portfel w dobrym fotografem. Profesjonalny będą mogli podkreślić wszystkie najlepsze i rozwiać wątpliwości.

  1. Lustro. Spójrz na swoje odbicie mogą i powinny być często i, koniecznie, z miłością. Po tym wszystkim, tylko w lustrze można zobaczyć najdroższe szczelnie i drogiego człowieka – siebie!
  2. Pamiętnik. Zapisując wszystkie swoje zwycięstwa i porażki, sukces i wątpliwości, myśli i uczucia w typowym notebooku można analizować i ważyć je zobaczyć w innym świetle. Jeśli przeczytać kilka fragmentów z upływem czasu, to pomoże uzyskać odpowiedzi na różne pytania, w tym, aby zrozumieć siebie, swoje zachowanie i emocje w danej sytuacji.

  Reasumując

  Jeśli po przeczytaniu tego artykułu i po wszystkie zalecenia, jest jeszcze pytanie „kim jestem”, to tutaj jest odpowiedź: mądry, piękny, wspaniały człowiek i ciekawy człowiek!

  Tylko w ten sposób, a nie inny sposób! Tak mówią czołowi psychologowie z całego świata, a także eksperci tego poziomu błędów po prostu nie może.