365 Shares 1048 views

Prawidłowe podlewanie kapusta

Wielu ogrodników umieścić na swoich stronach wielu z ulubionych kapusty. Jednak nie wszyscy na koniec sezonu przyniósł radować dobre plony. Najczęściej powodem jest fakt, że nie wszystkie amatorskie ogrodnicy wiedzą, jak prawidłowo nawadniać kapustę.


Potrzeba tej uprawy w wodzie zależy od jego wieku. W formacji płodu kapustą podlewania powinna być bardziej intensywna niż w eskalacji masy drewna liściastego. Nie powinny być sadzone w niżu ogromna wilgotności gleby, że może nastąpić kapusty szkodom spowolnić wzrost, mogą być różne choroby i w końcu roślina śmierć. Po pobycie korzeni tej kultury więcej niż osiem godzin, w bardzo wilgotnej gleby zaczną one stopniowo śmierć. Nadmiar wilgoci przed zbiorami może prowadzić do pękania głowic, a więc miesiąc przed pełnej dojrzałości podlewania kapusty późnych odmian należy przerwać. Istnieją trzy metody nawadniania, który każdy Chłop może być wykorzystane na swojej stronie. Który z nich jest właśnie dla Ciebie, wybrać odpowiednią opcję.

Jest uważany za najbardziej powszechne kapusta nawadniania na specjalnie wykonanej bruździe, ale ma swoje wady. Nie powinien być stosowany na terenach piaszczystych. Natychmiast po posadzeniu i nawadnianie tej metody lepiej nie używać, ponieważ nawet młode i słabe korzenie roślin nie dotrzeć do wody, dlatego w tym czasie lepiej jest wlać wodę do strefy korzeniowej.

Podlewanie nawadnianie kapusta może być stosowany w każdym terenie i wszelkich glebach. Wady tego sposobu to koszty energii i powstawanie gęstej skorupy na powierzchni gleby. Na małych działkach może być stosowany pulsujące typu instalacji. Są pod ciśnieniem dostarczany z wężem wodę. Teraz są modele tych systemów, które można dostosować promień przechwytywania strumienia wody.

Nowe i bardziej wyrafinowane metody nawadniania jest uważane za bardziej precyzyjnie nawadniania kropelkowego. Dla każdej rośliny, woda jest dostarczana za pośrednictwem przewodów. Jego wysokość jest regulowana za pomocą specjalnych urządzeń – kroplomierze, zakraplacze. Ta metoda jest niezwykle skuteczna:

  • Można go używać na wszystkich glebach i zwolnień;
  • Woda jest doprowadzana do punktu – przejściach pozostają suche, które umożliwia różne operacje;
  • Woda przepływa tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Jest to metoda, a jedna wada – wysoki koszt takiej instalacji.

Często początkujący ogrodnicy zadać sobie pytanie: „Jak często podlewać kapustę” Jeśli pogoda jest gorące i suche, zaleca się, aby woda nie mniej niż osiem dni. Jeżeli gleba zawiera dużo piasku, potrzebuje częstszego podlewania. Będziesz w stanie określić, że roślina nie jest wystarczająco wilgoci w słabym wzrostem masy zielonej. Ten sam objaw może wskazywać na brak składników odżywczych. Jeśli liście kapusty się jasno, to pozbawiony azotu. Jeśli liście i ogonki pojawił się fioletowy, brakuje fosfor, suche plamy na liściach i suche frędzle sugeruje brak potasu. Nawozić kapustę raz wszystkich składników odżywczych, które trzeba podlewać go słabym roztworem nawozu z superfosfatu.