253 Shares 6165 views

Swiss Shepherd: opinie, zdjęcia, ceny i natura

W ostatnich latach wśród miłośników psów zaczął dyskutować Swiss Shepherd. Oficjalnie ta rasa nie istnieje. Tak nazywają przedstawicieli kilku gatunków: Mountain Dog – pies pasterski dawna mieszkających w Szwajcarii, a biały owczarek szwajcarski, dawniej znany jako Canadian-American. Te psy są bardzo różne od siebie, jak wyglądu i cech roboczych. Ale teraz szwajcarski Shepherd stał się dość popularny i występuje na całym świecie. Jak pies górski i białe psy są dobrymi towarzyszami i są świetne na utrzymanie mieszkania.

Rodzaje Owczarek szwajcarski

Oficjalnie taka kombinacja nazwy psów nie istnieje. Tylko na początku 21 wieku było rasy Owczarek szwajcarski gdy rozpoznał jej białą wersję US-kanadyjską. A te rasy psów, które od dawna zamieszkiwali w Szwajcarii, nazywane były zawsze inna. Co należy do rasy owczarka szwajcarskiego?

1. Mountain Dog – kilka odmian psów pasterskich górskich żyjących w różnych obszarach Szwajcarii. Wszystkie mają kolor trzech kolorów – czarny, biały i czerwony – i przyjazny, spokojny charakter. Są inteligentne, odporne i mało wymagające psy. Są łatwo przeszkoleni i mają dobre osiągi i bezpieczeństwo cechy.

2. Biały owczarek szwajcarski pochodzi od niemieckiej rasy. Psy te były hodowane w ostatnim wieku w Ameryce i Kanadzie, więc do niedawna nazywany Owczarek amerykańsko-kanadyjskiej. Dopiero na początku dwóch tysięcy tych, rasa została oficjalnie uznana. W Szwajcarii udało nam się osiągnąć tego, a więc pies ma swoją nazwę.

Odmiany pies górski

1. Najwięksi przedstawiciele tej rasy – Great Swiss Mountain Dog. Dorastają do 72 cm w kłębie. Pomimo imponującej wielkości, te psy są bardzo spokojny, przyjazny i oddany hosta.

2. berneński pies – to również duży pies, ale bardzo puszysty. Przedstawiciele tej rasy – najbardziej znany w naszym kraju, szwajcarskie psy pasterskie. Są aktywne skromny, posłuszny i lojalny.

3. Appenzeller – Owczarek szwajcarski jest średniej wielkości. Te korotkolapye tricolor psy są bardzo czuły i wierny. Ale mają doskonałe właściwości zabezpieczeń, tak często używane jako strażnik.

4. Najmniejszy pies górski – to Entlebucher. Te psy nie rosną wyżej niż 50 cm w kłębie. Są bardzo ostrożny i sprytny.

Berger Blanc Suisse

Zdjęcia z tych piękności coraz częściej znaleźć w książkach, czasopismach oraz w Internecie. Dopiero w latach 70-tych 20 wieku byli w Europie. A wkrótce ten czuły, wesoły i aktywny pies zdobył miłość wielu właścicieli psów. Importowane Swiss Shepherd szczenięta były z Ameryki. Tylko tam iw Kanadzie były hodowane w 20 wieku. Uważa się, że przodkowie tej rasy były owczarki niemieckie. Ale w ciągu 30 lat 20 wieku były one prawie całkowicie zniszczona w Europie. Wierzono, że biały kolor nie pasuje do wymagań rasy. W Ameryce i Kanadzie, te psy były bardzo częste. Nazywano amerykańsko-kanadyjski Shepherd. Tylko w 2003 roku rasa została oficjalnie uznana w Europie i nazywa Berger Blanc Suisse. Jej cena waha się od 10 do 40 RUR tychyach. Średnio w Rosji czystej szczeniaka można kupić za 15-20 tys.

Atrakcyjny biały owczarek szwajcarski?

Nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd tej rasy zyskał popularność. Te psy są bardzo różni się od swoich przodków – German Shepherd – które nigdy nie są agresywne. Są bardzo inteligentne i łatwo wyszkolić. Uczyć Biały owczarek szwajcarski może być niemal wszystko: od sztuczek cyrkowych do poszukiwania i ratownictwa. Szeroko stosowany psy tej rasy w policji, służb ratowniczych, a nawet pracować z ludźmi, którzy są chorzy. Ponieważ te szwajcarski Shepherd jest bardzo cierpliwy, uprzejmy i przyjazny. Są łatwe do znalezienia wspólnego języka z małymi dziećmi i innymi zwierzętami. Ale w przypadku wyraźnego zagrożenia dla właścicieli zwierząt domowych, które pies zamienia się czujną strażą i ciężką osłoną. Jest to wykonalne i aktywny pies. Ona jest odpowiedzialne podejście do powierzonego jej działalności i stara się zadowolić ukochanego pana. Ten szwajcarski pies pasterski jest bardzo towarzyski, ale nie narzuca, jeśli widzi, że człowiek jest zajęty.

Jest to trudne do pielęgnacji psa?

Biały Owczarek Szwajcarski – bardzo skromny i hardy zwierzę. To dobrze przystosowuje się do życia jako wiejskim domu, w mieszkaniu miasta. Specjalna pielęgnacja nie jest wymagane, pomimo płaszcza kolorze śnieżnobiałym. Szata szwajcarski Shepherd ma zdolność do samo-czyste, i nie ma potrzeby, aby często kąpać, jeśli nie tarzać się w błocie. Sprytny i posłuszny, nie będzie to zrobić. Dlatego stało się bardzo popularne w ostatnich latach, Berger Blanc Suisse. Informacje zwrotne od tych, którzy trzymał psa, najbardziej pozytywne. Ludzie mówią o nim jako o wspaniałym towarzyszem, czujnych strażników i posłusznego zwierzaka, który nie wytwarza żadnych problemów.

Duży szwajcarski pies

Rasa ta nazywana jest również duży mountain dog lub brutto. Jest spokojny, pewny siebie i bardzo duży pies. Gross jest bardzo przyjazny i towarzyski, ale jednocześnie są dobrymi strażników. Imponujący wygląd i groźny głos będzie odstraszać jakichkolwiek niekorzystnych dobroczyńcą. I zamknąć te psy są kochający, bardzo lubi dzieci. Dla nich ważne jest, aby stale komunikować się z osobą, dlatego rasa ta nie nadaje się do trzymania w wolierze. Duży berneński – bardzo inteligentny i posłuszny pies, ale czasami może być uparty. Ale jeśli spojrzeć na to z cierpliwością i nie być agresywne, można znaleźć ten pies wspólny język.

Berneński pies pasterski

Rasa ta jest więcej rasprotranena ponieważ jej piękny wygląd. wełna luksusowy zwykle dla szwajcarskiego kolorze Owczarek sprawia, że to jeden z najbardziej popularnych na świecie. Powodem jest to również niezwykły charakter berntsa. On jest bardzo inteligentny i posłuszny, dobroduszny i towarzyski. Ale w tym samym czasie, to jest czujny strażnik i bezpieczna osłona. Ten skromny i hardy pies nadaje się do trzymania w wiejskim domu lub mieszkaniu miasta. Ale to jest w potrzebie uwagi, więc nie jest pożądane, aby trzymać w klatce.

Appenzeller pies górski

Jest to bardzo stara rasa, ale teraz nawet w Szwajcarii jest dość rzadkie. Ten średniej wielkości psa jest łatwo rozpoznawalne przez pierścieni zwiniętych i pochylone w kierunku ogona, trójkątnej głowicy i kolor trzech kolorów. Od innych to pies górski ma bardzo aktywny i ciekawy temperament. Appenzeller nie może usiedzieć w miejscu, a nie ślizgać żadnych szczegółów jego uwagi. To prawie nie znudzi, a więc właściciela tego psa Nuzhet zbyt energiczny. Te psy są często stosowane w górach, aby ratować życie. Dla utrzymania mieszkania były ledwie nadaje się, jak oni potrzebują dużo miejsca, aby pokazać swój żywy temperament.

Entlebucher

Jest to najmniejszy ze wszystkich psów należących do rasy owczarka szwajcarskiego. Zdjęcia można znaleźć w wielu publikacjach dla hodowców psów. Ten pies wygląda wszystkimi Swiss Mountain Dog, ale znacznie niższa niż ich wzrostu. Jest to dość popularny jako towarzysz, jako inteligentny i posłuszny. Entlebucher ma żywą, aktywną temperament i doskonale nadaje się do prowadzenia wszelkiego rodzaju sportów. Podobnie jak wszystkie pies górski, jest przyjazny i towarzyski, przywiązany do właściciela i doskonale chroni dom.