381 Shares 9099 views

Wolnego PSA: stopa u mężczyzn

W tym artykule zostaną naruszone jest dość ważnym tematem, a dotyczy ona dokładnie silniejszą płeć. Jak można zrozumieć już z tytułem, tematem tego artykułu – Free PSA. Norma analizuje różne stosunki i procenty są podane i wyjaśnione czytelników.


Główne powody, dla zwiększenia normę dla mężczyzn, aby być nazwane. Po tym wszystkim, głównym z nich może być rak. Każdy wie, jak niebezpieczne jest to choroba i jakie może to spowodować.

Czym jest PSA

Sporo ludzi nie słyszał o czymś takim jak PSA. Ale co to znaczy, prawie nikt nie wie. PSA – specyficzny antygen prostaty tzw. Innymi słowy, jest to substancja białko, które jest wytwarzane przez specjalne komórki mężczyzn prostaty. To może być w małych ilościach we krwi, jako wolnej postaci (tj widać) oraz związany z nim. Poniżej dowiesz się, jaka jest różnica między tymi dwoma ważnymi wskaźnikami i ich wpływu na zdrowie mężczyzn.

Różnicę między wolnym i związanym PSA, że w wolnej bez połączenia z białkami. Chociaż nie istnieje w połączonym związku z alfa-1 – antychymotrypsyna. To wszystko, co istnieje różnica między tymi ważnych gatunków.

PSA wolny – norma dla mężczyzn

Podobnie jak w przypadku każdej substancji lub antygenem w postaci wolnej PSA jest normą. Każda inna norma wiek. Tak więc, według ostatnich badań, szybkość ludzi od czterdziestu do czterdziestu dziewięciu lat musi być równa 0-2,5 ng / ml. PSA wolne tempo dla mężczyzn w wieku 60 lat, – 0-4.5 ng / ml. A co z ludźmi bardziej zaawansowanym wieku? PSA wolny – norma u mężczyzn w wieku powyżej 60 lat – jest w ciągu 0-6,5 ng / ml. Przekroczenie tych ważnych numerów niebezpieczne. Dlatego trzeba być ekranowane i być badane co najmniej raz w roku. Aby przekazać tę analizę należy natychmiast udać się do lekarza, który powinien przepisać pacjentowi pożądanym kierunku.

całkowity PSA

Oprócz wolnego PSA, istnieje ogólna. Posiada również konkretną regułę. Tak u mężczyzn, których wieku od dwudziestu do dwudziestu pięciu lat, stawka wynosi 2,5 ng / ml. Ludzie, którzy osiągnęli pięćdziesiąt lat, stopa całkowitego PSA wynosi 3,5 ng / ml. Jak to jest w przypadku wolnego PSA, przepis ten nie powinien też być nawet nieco powyżej dopuszczalnego znaku.

Tak, opisaliśmy szczegółowo stosunek wolnego PSA – całkowitego PSA. Liczby normą, a także konkretne zostały nazwane. będą rozpatrywane dalsze analizy procesu objęcia prowadzenia.

Preparat do przejścia próby PSA

Musisz przynajmniej raz w roku, aby być testowane za darmo PSA. Norma mężczyźni wymienione w poprzednim rozdziale. I jak przygotować się do tej procedury? Istnieje kilka prostych, ale jednocześnie bardzo ważne zasady przygotowania do tej analizy:

  1. Próbki krwi do wynajęcia na czczo. Jeśli nadal występowały technika gotowania, konieczne jest, aby upłynęło co najmniej sześć, a nawet siedem godzin po posiłku.
  2. Jeśli pacjent aktualnie przyjmuje żadnych leków, należy natychmiast powiadomić lekarza przez pewien czas przed dostawą analiz. Fakt, że leki mogą bezpośrednio wpływać na wyniki.
  3. Jeśli wykonywane procedury, takie jak cystoskopii, cewnikowania, trzeba czekać co najmniej dwa tygodnie. Jeśli pacjent otrzymuje masaż, nie później niż jeden tydzień przed porodem analiz z nich zrezygnować.

To wszystkie zasady, które są wymagane, aby bezwarunkowo spełniać każdy pacjent, zanim test PSA przekazać. Zaniedbanie ich jest zabronione. W przeciwnym razie wyniki mogą być całkowicie błędne. Zwykle, ilość substancji, czy też nie, i jakie leczenie jest konieczne, należy poinformować lekarza prowadzącego.

Co to jest test PSA wolny

Norma mężczyźni nazwie. A jaka jest sama analiza? Aby dopełnić obrazu jest traktowana jako test do pomiaru całkowitego PSA i darmowe. wolnego PSA badanie krwi norma została nazwana powyżej. Normalna całkowitego PSA, jak już wspomniano, musi być w przedziale od czterech do dziesięciu ng / ml. Ponadto konieczne jest, aby powtórzyć raz jeszcze, przeglądanie wyników badań zajmuje się lekarz. Pacjent nie powinien ingerować w tych sprawach. Nie jest niczym niezwykłym, gdy nic nie rozumiejąc różnych liczb i słów, pacjenci niepotrzebnie podniósł panikę.

Co to jest procedura? To się nazywa „analiza Imunohemilyuminestsentny”. Ze względu na długie i twarde dla mówionego nazwie skrót „Ihla” jest używane częściej. Sama analiza – jest to powszechne oddawanie krwi. W Rosji wystarczająco klinikach i laboratoriach, gdzie z powodzeniem biorą i leczeniu tego rodzaju badań. Lekarze również wystarczająca ilość. Więc nie odkładać tego ważnego wydarzenia w szafie. Musisz mieć pewność, że pod nadzorem zdrowia.

Objawy, które dają podstawę do powołania tych analiz

Istnieje kilka powodów medycznych dla celów analiz w celu określenia poziomu PSA. Jest on prowadzony przez lekarza, badanie pacjenta. Więc, co dotyczy następujących powodów?

  1. Pierwszy powód – to skarga pacjenta z częstego oddawania moczu z ostrym bólem.
  2. Innym powodem – niezbędne badania w trakcie i po leczeniu raka.
  3. Średnia sprawdzanie jest również powód, dla celów tej prostej analizy. Ponadto, kontrola jest zalecana jako lekarza, w przypadku gdy istnieje wysokie ryzyko niebezpiecznych chorób – raka prostaty.

Następnie nadszedł czas, aby rozważyć temat, takie jak przyczyny wzrostu indeksu PSA u ludzi.

Ze względu na to, co może być zwiększona szybkość

Nie sądzę, że człowiek nie może wpływać na wolnego PSA, którego stawka często można przekroczyć w zależności od stylu życia. Najczęściej naruszenie norm PSA towarzyszy różnym chorobom. Wymienić je w następujący sposób:

  1. BPH.
  2. Przerost prostaty.
  3. Najgorsze przyczyna z powodu której przekracza normę – jest to rak. Jedyną rzeczą, która może podobać – dzięki wczesnego wykrywania raka norm PSA jest wykrywany nawet w najwcześniejszych etapach. Co jest kolejnym potwierdzeniem faktu, że co roku należy zdać wszystkie testy do całkowitego i wolnego PSA, stopa, która nie powinna zostać przekroczona.
  4. Innym powodem wzrostu PSA – są choroby którym towarzyszy różnych procesów zapalnych.

Ta cała lista chorób, z powodu których PSA jest bezpłatny, co jest normą, powtarzam, zawsze musi być w tym kontekście może być zmodernizowane.

Następnie trzeba dokładnie rozważyć bardziej ten czas, jako zależność parametrów PSA i raka.

Zwiększenie stężenia PSA w raku

Procent wolnego PSA szybkość PSA zostały wymienione powyżej. Następnie, jak lekarze z pomocą PSA może określić, czy dana osoba ma raka? Pytanie jest dość proste. Normalnie, gdy dana osoba ma raka, PSA odsetek wynosi dziesięć procent. Jeśli rak jest nadal istnieje, odsetek ten spada.

Innym sposobem, aby sprawdzić, czy nie jest rak, czy nie – jest sprawdzenie stosunek tzw PSA wolnego do całkowitego PSA. Środek ten powinien być od dziesięciu do piętnastu procent. W rzeczywistości jest markerem nowotworowym. Całkowita i wolnego PSA, z którego dokonuje się wymienione powyżej jako papierka lakmusowego pokazuje stan całego organizmu.

fałszywie dodatni wynik

W momencie otrzymania wszystkich wyników badań można usłyszeć taki preparat jako fałszywie dodatniego wyniku. Co to oznacza? W niektórych przypadkach może pojawić się taki wniosek?

Nieobecność na raka, jak również diagnoza zapalenie gruczołu krokowego lub gruczolaka, są przyczyną wyników fałszywie dodatnich. Innym powodem tego wniosku może być prowadzenie palpacyjne prostaty szczegółowe badania w mniej niż 40-48 godzin przed datą badania krwi.

Co należy zrobić

Fałszywe – nie zawsze jest dobrą rzeczą. Po tym wszystkim, w zasadzie sytuacji, gdy fałszywy wynik pozytywny, gdy nowotwór zostanie znaleziony, ale poziom PSA jest niestabilny. Co zrobić w tym przypadku? Jeśli nie było takie nie dobra sytuacja, należy powtórzyć badanie po trzech miesiącach. Z powodu ponownego badania, jest wysoce prawdopodobne, dokładna diagnoza. Następnie lekarz musi być w porządku, który jest ustawiony w medycynie – receptę leczenia i monitorowania pacjentów.

W jaki sposób można obniżyć poziom PSA

Poziom PSA mogą być opuszczane niezależnie. Ale nie wolno nam myśleć, że w przypadku podwyższonych standardach PSA może obsłużyć to bez lekarza. Wszystkie takie same, należy natychmiast udać się do specjalisty w celu leczenia. Jako wspomagania leczenia, można spróbować wnieść wydajności wróciło do normy przy pomocy zdrowej żywności, które powinny być spożywane tak często, jak to możliwe.

Warzywa – doskonały produkt, który pomaga obniżyć poziom PSA. Ponadto bilans hormonów jest również powrót do normalnego stanu przy pomocy warzyw. Jednak warto zauważyć, że warzywa nie zawierają żadnych substancji chemicznych lub innych produktów chemicznych. Szczególnie przydatna brokuły i kalafior – są to składniki w naszym menu, które mają pozytywny wpływ nie tylko na poziom danej substancji, ale także na zdrowie ludzi w ogóle. Pomidory są również bardzo przydatne dla ludzi. Ponadto, taki produkt to nie tylko pozytywny wpływ na poziom PSA, ale również na kondycję mięśnia sercowego. Najciekawsze jest to, że zdrowsze pomidorów po obróbce cieplnej. Nie ważne jak, nie ważne co danie. A wszystko dlatego, że w gotowanych wzrostem zawartości pomidorów likopen. Ale to jest głównym elementem użytecznym, który jest w pomidorach.

Konieczne jest również na co dzień, ale nie na czczo, wypić pyszny sok z granatów. Ogromna liczba badań wykazały korzystny wpływ to całkowicie na cały organizm człowieka. Serce, żołądek i inne narządy, aby poprawić ich pracę dzięki codziennym użytkowaniu tego soku. Ponadto, bardzo przydatna zielona herbata. Te dwa produkty mogą przyczynić się do zmniejszenia prostaty oraz specyficzny środek (PSA). Ponadto, zielona herbata pomaga w zapobieganiu raka.

Konieczne jest, aby powtórzyć raz jeszcze: to nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że dzięki zwykłego korzystania z tych produktów może zmniejszyć PSA bez leków i opieki medycznej. Prawidłowe odżywianie tylko pomóc przyspieszyć ten spadek. I po leczeniu – utrzymanie poziomu materii. Produkty te mogą być stosowane w absolutnie dowolną postać odpowiednią do spożycia przez człowieka. Zupy, sałatki – to wszystko mogą i powinny być zawarte w diecie. Ponadto, korzystanie z tych wspaniałych produktów, pożądane jest nie tylko do osób, które zostały uznane znacznie zwiększona zawartość PSA, ale również do tych, którzy mają zdrowia wszystko jest absolutnie w porządku.

wynik

Ten artykuł był najbardziej mówił o tym, co nie jest regułą zawartość czynnika specyficznego prostaty we krwi, jak przekazać darmowy test PSA. Zawartość środka normą jest również szczegółowo opisane. Przypomnijmy jeszcze raz podkreśla z powyższych.

Zbadane przez lekarza, jak również zdać wszystkie testy do poziomu PSA we krwi substancji konieczne jest raz w roku. Poziom ten może być oznaką obecności chorób, takich jak rak lub BPH. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza. Ścisłe przestrzeganie diety i podjąć wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przyczynia się również do szybszego odzyskiwania jedzenia różnorodnych warzyw, zielonej herbaty i soku z granatów. Nie jest konieczne do samoleczenia. Doprowadzi to do negatywnych wyników. Utrzymanie wszystkiego, co zostało opisane w tym artykule, nie należy martwić się o swoje zdrowie.