197 Shares 5376 views

Cineraria – sadzenie i pielęgnacja. Cineraria srebrny – sadzenie i pielęgnacja. cineraria punktowe

Ogrodnicy są zawsze w stanie szukać nowych pomysłów, a wcześniej nieodkryty dla siebie roślin zdolnych do dekoracji klombów i kwietników. Rośnie już sprawdzonych i kochał kwiaty, zawsze chcesz umieścić coś nowego. A jeśli nie są zaznajomieni z takiego wspaniałego kwiatu jako cynerarii, to należy zwrócić uwagę na to. Ten piękny gatunek flory jest w stanie zrobić ze swoim rabatach prawdziwe arcydzieło sztuki ogrodowej.


cyneraria

Roślina ta pochodzi z tropikalnej Afryki. To może podnieść nie tylko jako upraw ogrodniczych, ale również jako sala kwiatowego. Zewnątrz cineraria uprawiana jako roczna uprawy. Najpopularniejsze typy są następujące:

  • cineraria "krwawy";
  • popielnik „srebra” ( „Wybrzeże”);
  • cineraria "hybrydowy";
  • cineraria "znakomity".

Wszystkie rodzaje roślin, z wyjątkiem cineraria „srebro”, bardzo piękny kwiat. Dlatego ten kwiat jest szeroko stosowany do dekoracji klombów, ścieżek ogrodowych i ogrody. Ponadto roślina jest bardzo kompaktowy: osiąga wysokość zaledwie pięćdziesiąt centymetrów, ponieważ jest on używany jako krawężnika. Jest to bardzo wygodne rosnąć cineraria w kontenerach, umieścić na łóżkach w okresie letnim, a wraz z nadejściem chłodów umieścić je w ciepłym miejscu. W ten sposób można zaoszczędzić sobie z corocznego przesadzania. Bardzo piękna roślina wygląda nie tylko w doniczkach w pomieszczeniach, ale również w bukiety. Ponadto, kwiaty cięte cineraria są wystarczająco długo w wodzie i nie blakną.

Cineraria „srebro”

Sadzenie i pielęgnacja tej rośliny nie wymagają specjalnych zawiłości. Cineraria „srebrne” kwiaty, ale te kwiaty są bardzo niepozorne. Bardzo cenione tę roślinę ze względu na niezwykle pięknych ash-srebrnych liści. Z powodu takiego zaskakującego kolor jego łodygi są szeroko stosowane do wytwarzania kompozycji krajobrazu. Najczęściej cineraria „srebro” sadzi, aby wyruszył piękno innych, bardziej żywych kolorach, takich jak Cannas, szałwia, „srebro”, pelargonii i innych.

Cineraria: sadzenie i pielęgnacja

Pomimo faktu, że kwiat jest mało wymagająca w uprawie, pewne niuanse jeszcze warto zwrócić uwagę. Głównym wymaganiem – jest korzystne gleby. To powinno być łatwe, neutralny lub lekko zasadowy. Cineraria „srebro” czuje się lepiej w dobrze oświetlonych miejscach, ale inne gatunki wolą półcień lub rozproszone światło.

Jeśli zdecydujesz się rozwijać ten wspaniały kwiat jak cineraria (sadzenie i pielęgnacja nie jest trudne), należy zwrócić uwagę na podlewanie. Roślina wymagających na wilgoć, ale nie mogą tolerować podmokłych. Cineraria Podlewanie powinno być codziennie, ale w bardzo umiarkowanych ilościach. Należy pamiętać, że ziemia jest ciągle powinien być lekko wilgotne. Nawet w czasie kwitnienia rośliny powinny być karmione nawóz mineralny. Tak więc, są bujne krzewy i kwiaty zachwyci Cię swoim obfitości. Nie istnieją żadne inne zawiłości. Należy zauważyć, że termofilowa roślin i tylko cineraria „krwawy” wytrzymuje mrozy do minus dwóch stopni Celsjusza.

Choroby i szkodniki

Roślina jest dość odporny na różne choroby i szkodniki, tak że z tym wiele kłopotów by powstać. Tylko wtedy, gdy jest rośliną zainfekowany Phytophthora, ten atak może rozprzestrzenić i cineraria. Leczenia zainfekowanych tulei powinny być takie środki (fungicydy), jak pomidory. Również dotknięte liście powinny zostać usunięte. Jeśli zainfekowany cały krzak, to niestety jest to konieczne, aby całkowicie odciąć, tak, że choroba nie jest przekazywana do innych kwiatów. Jeśli mówimy o szkodniki, które są najbardziej podatne na atak mszyc cynerarii. Owady użyciu 0,1% roztworu pirymor „oznacza”. Pomimo pewnych przykrych niespodzianek, nie porzucić uprawę roślin, takich jak cynerarii. Sadzenie i pielęgnacja nie zajmie dużo wysiłku.

uprawa

Ogrodników i właścicieli działek domowych są zainteresowani w kwestii rozmnażania roślin. Cyneraria sadzenia wytwarzany przez wysianiem lub propagacji podziału bawełnę. Jeśli mówimy o sadzonek, należy zauważyć, że tylko w ten sposób osadzony cineraria „srebro”. Wszystkie pozostałe gatunki są bardzo słabo sadzonki.

Każdy typ może być propagowane przez podział macicy bawełnę. Ale najbardziej niezawodny siać – nasiona cynerarii dadzą najlepsze rezultaty. Jest już sprawdzone empirycznie wielu ogrodników.

Siewu cineraria lepiej produkować w kwietniu. W tym celu przygotowuje się pojemnik z ciepłą gleby. Następnie delikatnie zasiać ziarno, posypać je cienką warstwą gleby. Można go umieścić na górze szkła, tak, że nasiona będą lepiej się rozgrzać, a zatem przed główką. Gdy roślina będzie mieć dwie prawdziwych liści, sadzonki powinny zostać przeniesione do nurkowania i indywidualnym charakterze. Pod koniec maja – początek czerwca, trzeba młode sadzonki posadzone w otwartym terenie. Kwitnienie następuje w ciągu 80-90 dni po wysiewie nasion.

Sadzenia kwiatów jest to konieczne do utrzymania rozstawu między sadzonkami na 45-60 cm. W ciągu pierwszych kilku tygodni powinno być dokładnie kontrolowane w odniesieniu do wilgotności gleby, co zapobiega wysychaniu ziemi. Kolejny punkt gleby przed sadzeniem należy starannie przygotować. W tym celu przygotowuje się mieszaninę piasku, torf i próchnicy. Jeśli nie chcesz, aby przejść kwiat kiełkować, można siać nasiona bezpośrednio do gruntu. Najlepiej to zrobić w połowie maja, ale należy pamiętać, że roślina rośnie wystarczająco długo. A kwiaty mogą odchodzić na półtora miesiąca.

cineraria zastosowanie w medycynie

Poza faktem, że roślina ta jest bardzo piękne, to jest również używane jako leki homeopatyczne w leczeniu wielu chorób oczu. Tak, to jest doskonale pomaga zmętnienie rogówki i zaćmę. Aby to zrobić na kilka miesięcy kopać w każdym oku 4-5 krople cynerarii bulionu. Roślina jest bardzo dobry uszkodzeń pourazowych narządu wzroku.

Każdy ogrodnik powinien rosnąć na terenie takiego zakładu jak cynerarii. Sadzenie i pielęgnacja nie są tak skomplikowane i piękne kwiaty zachwyci cię przez całe lato.