98 Shares 3642 views

Ustawienie przełącznika przednią rowerów

Rowery wyposażone w mechanizm wybierania biegów. Mogą być używane, aby zmienić częstotliwość pedałowania, a siła na nich zaczyna skutecznie rozprowadzać energię. Aby móc zmienić transmisję w podróży, w rowerze istnieją różne rodzaje przełączników. W tym artykule, pomówmy o tym, jak skonfigurować jeden z nich.


Aby skonfigurować przełącznik przód roweru została wykonana prawidłowo, trzeba mieć dobre oko i cierpliwości. W czasie, gdy siła nacisku na pedał jest stosowany, to będą przekazywane z górnej części łańcucha do tyłu z gwiazdką. Nie zawsze można liczyć na sprawne działanie przełącznika w czasie aktywnego ruchu pedału, nawet gdy przełącznik tylny działa bez zarzutu.

Ustawienie przednich prędkości przełącznik jest najtrudniejsze. Będzie to zależało od mocowania do samej ramce. To musi być zrobione poprawnie, a dopiero potem rozpocząć dostosowanie przystanków. Należy wziąć pod wysokości obrotów i kąta.

Kiedy przednia przerzutka jest dostrojony, konieczne jest, aby określić kąt precyzyjnie. Należy to zrobić, patrząc na ramce od góry do dołu. Niestety, dzisiejszy mechanizm przełączający nie zawsze jest łatwe, aby poprawnie określić, które stanowisko jest prawidłowe. W czasie obrotu tylnej ramy koniecznie musi odejść od ramy.

Ustawienie przednich prędkości przełącznik powinien być na małego systemu łańcuchowego. Zapobiegnie to obwód rozładowania, z wielką gwiazdą, jeśli nie zmieści się na nim tak, że korbowód nie dotykać linii. Rezultatem będzie dobra regulacja przerzutki przedniej.

Dla przesunięcia jakość jest niezwykle ważna wysokość przerzutki przedniej. Należy pamiętać, że producenci zalecają robi wielką odległość między gwiazdą i ramy zewnętrznej 2 mm. Następujące będzie pominąć ten mechanizm, tym lepiej będzie przełącznik, który nie wymaga dodatkowej regulacji.

Ustawianie przednią przerzutkę pozwala skorygować wszelkie rozbieżności. Dlatego musimy zapewnić, że krzywizna ramy zbiega się z krzywizną wielkich gwiazd, a jeżeli jest ona mniejsza niż przełącznika obliczonego daje to normalne przełącznika. Dlatego można przyjąć, że ustawienie przedniej przerzutki jest wykonywana prawidłowo. Jednakże, być może trzeba będzie zmieścić się w tych przypadkach, gdy tylna część ramy jest wyższa. W tym celu konieczne jest, aby osiągnąć dokładne dopasowanie krzywizny ramy i gwiazd, co jest bardzo blisko, zapewniając niezawodny wyłącznik obwodu sterowania musi być ustawiony. Zatem, ogranicznik nie da mu niską przepuszczalność i eliminuje obwód resetu z małego systemu łańcuchowego.

Ustawienie ogranicznika przedniej przerzutki wysokim biegu pozwala dostosować tak, aby osiągnąć taką jego położenie, w którym łańcuch jest w górnym biegu będą ocierać ramy z zewnętrzną częścią. Zatem, po przełączeniu z powrotem bieg nie trzeba często wykonywać dopasowanie.