588 Shares 7585 views

F-Secure: jak usunąć z komputera lub mobilnego gadżetu?

Dość często, wielu użytkowników systemów komputerowych i gadżetów mobilnych nawet do czynienia z sytuacją, w której jakiś program lub narzędzie do usuwania, jeżeli przestało być konieczne, jest to po prostu niemożliwe. I antywirusowe F-Secure – nie jest wyjątkiem. Spójrzmy na kilka prostych sposobów, aby usunąć aplikację w całości.

F-Secure: Co to jest?

Jak wynika pakiet aplikacji jest kompletnym rozwiązaniem do ochrony systemów komputerowych nie tylko z wielu wirusów, ale także przed wnikaniem szkodliwego kodu wykonywalnego systemu, wszystkie rodzaje trojanów, robaków lub programów szpiegujących.

Dla wszystkich tych procesów w czasie rzeczywistym i wykorzystywać pakiet F-Secure. Informacje zwrotne od użytkowników komputerów i gadżetów mobilnych, a także wielu ekspertów w dziedzinie technologii zabezpieczeń, w ogóle, jest dość pochlebne. Moduły, które składają się na program, prowadzony jak w zegarku. Ale tutaj jest problem: Niestety, F-Secure, aby usunąć z urządzenia, gdy trzeba zainstalować, powiedzmy, innego oprogramowania antywirusowego, jak się okazuje, nie jest takie proste. Ale wszystko po kolei.

Standardowym sposobem usuwania

Po pierwsze, należy rozważyć najprostsze standardowej metodologii, przeznaczony dla komputerów stacjonarnych i laptopów. W tym przypadku musimy użyć standard „Panel sterowania”, gdzie trzeba wybrać sekcję programów i komponentów (wersje Windows, tej części instalacji i starzenia usuwanie programów).

Chodzi o to, że jeśli patrzeć przez liście, powinna ona wpływu ani na program główny lub wszystkich jego składników, takich jak F-Secure Internet Security. Następny akt, jak mówią, na wzór. Wystarczy wybrać żądany program lub komponent i rozpocząć proces usuwania naciśnięciem przycisku.

Jednak nie fakt, że absolutnie wszystkie składniki, w tym resztkowych plików lub wpisów rejestru zostaną usunięte całkowicie.

Jednakże, jeśli pakiet został zainstalowany niedawno (tydzień lub dwa maksimum), można spróbować przywrócić system (odzysku) do punktu kontrolnego, komputer nagrany stan przed zainstalowaniem F-Secure.

Ale co, jeśli instalacja aplikacji i wszystkich jego składników została przeprowadzona znacznie wcześniej? Jak wiecie, Windows własny deinstalator nie działa dobrze, pozostawiając system dużo odpadów komputera. Nie trzeba specjalistycznych narzędzi.

Za pomocą specjalnych programów do odinstalowania

Wśród najmocniejszych programów tego typu może zalecić stosowanie jak IObit Uninstaller, CCleaner lub wszystko. Faktycznie, oni działają na podobnych zasadach.

Oto tylko IObit wydaje się lepszym rozwiązaniem, ponieważ ma specjalną funkcję Forced Odinstaluj i włączone do standardowego menu odinstalować programy systemu Windows. Aplikacja usuwa pierwszy plików pierwotnych i wtórnych związanych z programem, a następnie tworzy kompleksowe skanowanie do szczątkowych zapisów w postaci kluczy rejestru. Niestety, to nie zawsze pomaga. Użytkownik może nawet nie wiedzieć, że pozostanie w systemie, a niektóre z procesów będzie wciąż „wiszą” podczas uruchamiania systemu Windows.

Usuwanie F-Secure za pomocą narzędzi rodzimych

W tej sytuacji musimy specjalne narzędzie antywirusowe sami deweloperzy. Nazywa się F-Secure Deinstalacja Tool. Zgadzam się, kto jest najlepszy z twórców wiedzieć które pliki, foldery i klucze rejestru, w jakim stopniu obecne w systemie po pakiecie instalacyjnym?

Instalacja narzędzia nie powoduje trudności. Po odinstalowaniu narzędzia antywirusowe sama może być również łatwo usunąć w zwykły sposób.

Istnieje jednak jeden wyjątek. Narzędzie do uruchamiania podczas logowania w trybie awaryjnym. Aby to zrobić, po uruchomieniu Windows używa F8. Teraz wystarczy uruchomić program, możemy aktywować początek procesu usuwania F-Secure, a po ponownym uruchomieniu komputera. Jak wynika, po ponownym uruchomieniu programu narzędziowego zostaną również usunięte.

Metody usuwania z urządzeń mobilnych

Co o urządzeniach mobilnych, na przykład, systemów operacyjnych, takich jak Symbian czy Android? Kiedy zmienić program blokuje karty SIM wejście do gadżetu, zapewniając hasło. Ale nie pamiętam. Trzeba włożyć starą kartę SIM.

Następnie można spróbować usunąć mobilną wersję programu antywirusowego lub standardowy sposób z menu aplikacji lub (jeśli to się nie powiedzie), aby pobrać najnowszą wersję z oficjalnej strony internetowej dewelopera, aby ponownie zainstalować go na swoim gadżetem, a następnie usuwając cały pakiet może być wykonana w trybie normalnym.

Jednakże, jeżeli to nie pomoże, można użyć narzędzia jak CCleaner, choć czasami na Android urządzenia może wymagać obecności okopowych praw. Ponadto, jeśli nie zapomnij zrobić kopię zapasową, tak jak w przypadku systemu Windows, można wykonać odzyskiwanie danych.

wynik

Jak widać, gadżety mobilne, kłopotów będzie znacznie mniej, chociaż, jeśli spojrzeć, a na Windows w ogóle, nic szczególnie trudne w deinstalacji programu antywirusowego nie. Nawiasem mówiąc, te rzeczy mają również zastosowanie do takich znanych pakietów jak ESET Smart Security (NOD32) lub standardowej „Kaspersky”.