238 Shares 1039 views

Jak i gdzie uzyskać prawa do łodzi z silnikiem. zarządzanie motorówka: dokumenty

Prawo jazdy – dokument, który jest znany niemal każdego obywatela. Chodzi o to, że bez tej pracy nie dostać się do kierowania pojazdem, wykonując ruch na ziemi. Jeśli ktoś chce jeździć samochodem, będą musieli uzyskać prawo jazdy. Fakt ten jest znany wszystkim. Ale transportu naziemnego – nie jest jedyną wersją ruchu. Można poruszać się po wodzie, a nawet w powietrzu! Wiele osób uważa, że nie istnieją żadne dokumenty nie są wymagane. Jednak jest to błędne stwierdzenie. Aby sterować śródlądowej, obywatel musi uzyskać prawa do łodzi z silnikiem. Jak to zrobić? Co należy przygotować? Czy to jest warte oglądania i zaproponował pomysł? Po łodzi – to nie jest głównym środkiem transportu. Z niego, często można zrezygnować, jeśli masz problemy z uzyskaniem prawa.


Rzeczywistość czy fikcja

Nie wszyscy uważają, że jest to konieczne w celu uzyskania odpowiedniej licencji na zarządzanie drogami wodnymi. Dlatego nie wahaj się na zakup łodzi i inne naczynia. Aby to zrobić, więc nie powinno być. Rzeczywiście, w rosyjskim niezgodności z jakimikolwiek zasadami kontroli pojazdu specyficzna kara jest świadczona.

Więc czy na łodzi z silnikiem trzeba prawda? Tak. I nie ma fikcja. Obywatele, którzy zamierzają kupić motorówkę lub statek, musi koniecznie uzyskać odpowiedni certyfikat. Bez niej, przejdź do obszaru wody jest zabronione. Istnieją pewne wyjątki, ale bardzo niewielu z nich. Jakie są niezbędne łódź prawo, a co – nie? Zrozumieć to wszystko nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Kiedy potrzebny jest certyfikat

Chodzi o to, że nie wszystkie przypadki, trzeba myśleć o tym, w celu uzyskania kapitanowi. Tylko ta zasada ma zastosowanie do niektórych rodzajów transportu wodnego. Co łódź konieczne są w porządku? Co robi rosyjskie ustawodawstwo w tym zakresie?

Pierwsza kategoria – łódź z silnikiem. Jeżeli pojazd wodny ma silnik motocyklowy, obywatel musi uzyskać certyfikat, aby upewnić się, że może zarządzać „Maszyna”. Jak dotąd, nie ma prawa, dostęp do powierzchni wody jest zabronione. Posiadanie łodzi można zarządzać – nie.

Dalej – mała łódka. I każdy. łodzie motorowe – nie tylko transport, wymagające obecności właściciela praw szypra. Nawet łodzie wymagają tego dokumentu.

Trudno sobie wyobrazić, ale większość innych pojazdów, zbyt, są zmuszeni do myślenia o uzyskanie certyfikatów dzisiaj. Nawet skutery wodne nie mogą być eksploatowane bez pozwolenia. Wszelkie poduszkowiec i Airboats – Jest to inny środek transportu, które są w stanie przynieść wiele kłopotów właścicielom. Po zarządzać nimi bez badania dokumentów nie może pod żadnym pozorem. Takie są zasady. Prawo do prowadzenia łodzi motorowych – ważną papier. Jego nieobecność Kapitanowie przynosi problemy.

Jest oczywiste, że wymogi dla uzyskania pozwolenia są nominowani głównie dla właścicieli wszystkich statków z silnikami. Ponadto zasada ta ma zastosowanie do pojazdów wodnych żeglarstwo. Jednak, jak pokazuje praktyka, zainteresowanie organów ścigania takich łodzi nie są zbyt wysokie. W związku z tym, można na własne ryzyko ignorowane ustalonych reguł.

nie samobieżnych

Największym obecnie problemem staje się czymś, co prawie zawsze trzeba się „morze” z prawem. Łódka z silnikiem – to oczywiście. I rzeczywiście, na samobieżnych pojazdów przeznaczonych do transportu wodnego. Tylko pływaków nie powinien cieszyć. Na razie nawet samojezdna statek wymaga licencję kierownika statku. W niektórych przypadkach wymaga tego dokumentu? Kiedy potrzebne prawo do korzystania motorówkę? Po tym wszystkim, niektóre transport wodny może być „put” w wodzie bez nich.

Na przykład, jeśli masz zamiar kontrolować żaglówkę. Ale to nie jest samojezdny, ważne jest. Uniknąć zbędnej biurokracji, jak to możliwe. To wystarczy, aby kupić samobieżny żaglowiec, który osiąga 80 ton brutto. Jeśli obłożenie ponad tym rysunku, uzyskując certyfikaty wymagane na zasadzie obowiązkowej.

łodzie motorowe, jak już ujawniona, nie tylko transport, który wymaga obecności właściciela „morze” praw. Statki motorowe są również objęte przepisami. Nawet zwykła łódź, w niektórych przypadkach, wymaga uzyskania certyfikatów. W tym celu, jego pojemność powinna być większa niż 100 kg (włącznie).

Kajaki – to inny rodzaj transportu wodnego, który nie jest wyjątkiem od tej reguły. Nawet na taki pojazd jest wymagane zezwolenia reguł. Ponownie, istnieją wyjątki. kajaki, że są przeznaczone do dołączenia w sumie 150 kg. Jeśli pomieścić więcej mają prawo do otrzymania obowiązkową podstawę.

Być może, to wszystko. Prawo do kontrolowania łodzi muszą być uzyskane dla wszystkich wyżej wymienionych obiektów z wyjątków od tej reguły. Często przy zakupie pojazd wodny przyszły właściciel postara się poinformować sprzedawcę, że żadne pozwolenie, aby przejść w organizmie wody nie może.

Algorytm dla uzyskania licencji

Oczywiście, wszystkie procesu sprawozdawczego można podzielić na kilka części. Każdy z nich będzie odgrywać główną rolę. Jakie kroki należy podjąć, aby można było uzyskać prawo do łodzi z silnikiem lub innym silniku / samobieżnej statku? Można wybrać tylko kilka kroków:

 • sprawdzić konieczność uzyskania prawa;
 • zbiór dokumentów;
 • badanie lekarskie;
 • szkolenia;
 • egzaminy;
 • Złożenie wniosku o wydanie dokumentu;
 • uzyskać pozwolenie prowadzenia jachtu przez skippera.

Niekoniecznie zgodne z proponowanym algorytmie działania. Możesz być w stanie poruszać się podczas zbierania dokumentów do uzyskania prawa łodzi. Rozwiązanie to zalecane jest po powrotem będą szkolenia i egzaminy.

badanie lekarskie

Prawo na łodzi motorowej, aby nie jest tak proste jak się wydaje. Co to jest proces jednak nie jest zbyt przytłaczający. Podobnie pobiera prawo jazdy. Dlatego wiele osób uważa, że do podjęcia uprawnienie do zarządzania jednostki pływającej nie będzie trudniej być. To błędne stwierdzenie. Wiele punktów są podobne do uzyskania prawa jazdy, ale w przypadku łodzi będzie musiał spróbować dość w zakresie szkoleń. Ale badanie lekarskie będzie dokładnie taki sam, jak w przypadku pojazdów lądowych.

Bez przechodzenia płytę medyczną nie dostać prawo do podjęcia łodzi z silnikiem. Istnieje wiele ograniczeń, pod którym obywatel nie ma możliwości zarządzania ruchem danych. Nie ma przeciwwskazań należy udokumentowane. Dokładniej, wniosek komisji lekarskiej. W celu uzyskania kontroli nad łodzią z silnikiem, należy zwrócić się do niektórych ekspertów i uzyskać ich wnioski na temat stanu zdrowia. Są to:

 • okulista;
 • laryngolog;
 • terapeuta;
 • chirurg;
 • psychiatra;
 • psychiatra;
 • neurolog.

Jak pokazuje praktyka, jeśli co najmniej jeden lekarz od wszystkich wyżej wymienionych nie zaznaczyć pole, że obywatel jest zdrowy (czy nie ma przeciwwskazań zarządzanie śródlądowej), można zapomnieć o uzyskanie prawa. Wnioski lekarze – ważny dokument, bez którego nie będzie ubiegać się o pozwolenie kapitanem jest.

Gdy komisja lekarska jest skończona, można przejść do szkolenia. Nie zaleca instruowania sądów w celu uzyskania zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia. Jeśli okaże się, że obywatel ma przeciwwskazań, całe badanie będzie bez znaczenia. Niektóre szkoły nawet poprosił, aby pokazać pierwszy świadectwa zdrowia. A potem potencjalny student otrzymuje uprawnienie do zaliczenia.

szkolenie

W przypadku kierowców pojazdów jest jasne – wystarczy zdać małą szkoleń organizowanych przez firmy prywatne. Ale jeśli chodzi o taki dokument, a po prawej stronie łodzi motorowych (lub jakiejkolwiek innej jednostki wody), komponent szkoleniowy kompleksu.

Chodzi o to, że obywatele otrzymują więcej możliwości. Wystarczy przynieść je do życia trudniejsze. Nie jest tajemnicą, że istnieje wyższe wykształcenie, które jest połączone ze statkiem morskim. Trzeba trochę podobny zawód, aby kwalifikować się do danej licencji kapitana. Nie najczęściej, ale który trzyma równowagę. Aby otrzymać takie wychowanie może być w college'u lub na uniwersytecie.

Najczęściej ludzie wybierają bardziej znany i prosty sposób. na łodzi prawo treningowej, można przejść do wyspecjalizowanych ośrodków szkoleniowych. Po zakończeniu kursu wszyscy studenci, którzy ukończyli proces specjalny certyfikat zostanie wydany. Służy ona jako potwierdzenie umiejętności zarządzania żeglugą.

Gdzie można uzyskać prawo do łodzi? W tym celu, obywatel musi udać się do specjalistycznych kursów jazdy. Są one zaangażowane w różnych ośrodkach szkoleniowych. Są takie związki w każdym mieście, ale nie są one tak powszechne, jak kursy jazdy samochodów. Ponadto, przez pewien czas będą musieli uczęszczać na wykłady. Przeciętnie szyprów kursów ostatnich pomiędzy jednym i pół do 6 miesięcy. Tylko nieliczne instytucje oferują roczne szkolenie. Proces ten nie jest zazwyczaj zbyt długo.

Zgodnie z tym, cała szkolenie jest podzielony na dwie części – teorii i praktyki. Pierwsza opcja – to jest słuchanie wykładów. Wiele szkół pozwalają teraz nawet zdalnie zaliczenia. Jak uzyskać prawo do łodzi? Ukończ trening, poddania się badaniom lekarskim, a następnie zastosować do określonego miejsca do wydania odpowiedniego świadectwa. Bez względu na to, jak na przesłuchaniu Wykłady – Wewnętrznie zaocznie lub zdalnie. Najważniejsze, że egzaminy zostały przekazane do pełna.

Druga część składa się z praktyką. Wiele zastanawiał się, jak przepływa proces danych. Po tym wszystkim, musimy się jakoś nauczyć się praktyki zarządzania lub innego pojazdu. Po odebraniu prawa jazdy, wszystko jest jasne – studenci praktykowane na prawdziwych maszynach. A co na statku? Zajęcia praktyczne odbędą się tylko na specjalnych symulatorach. Po tym wszystkim, bez prawa Skipper obywatele zabronione pójść do morza. Jeśli teoretyczna część szkolenia mogą zostać pominięte lub słuchać w pełnej objętości, praktyka nie powinna być zaniedbywana. Obywatele wskazują, że przejście na prawo łódź jest bardzo problematyczne. I to nawet biorąc pod uwagę wszystkie przyswajalne teorię i wynikające z praktyki. Wielu po prostu nie radzi sobie z treningu.

Egzaminy, egzaminy

zarządzanie motorówka lub jakakolwiek droga wodna z silnikiem będzie dostępna nie tylko po treningu. Mówi się, że uczenie się – jest to jeden z podstawowych elementów całego procesu uzyskiwania certyfikacji. Ukończyła egzamin. Jeśli obywatel nie może przekazać go, tuż przy łodzi nie można uzyskać. Smucić nie – każdy ma szansę, aby ponownie usiąść lub nawet kilka. W skrajnym przypadku można ponownie wysłuchać wykładów, a następnie zdać egzamin.

Proces ten składa się z 2 części. Najpierw przechodzi przez część teoretyczną. Studenci będą zadał kilka pytań, które pomogą ustalić adekwatności wiedzy potrzebnej do zarządzania motorówkę. Teoria normalnie dostarczane w postaci małego testu. Ale nawet proste pytania nie są wykluczone. O konkretnej formie teoretycznej części egzaminu powinien być konsultowany w wybranej szkole.

Po pierwszym etapem jest przekazywana, można rozpocząć w decydującym momencie. Chodzi o praktyki. Bez niej, prawo motorówką lub inna jednostka woda z silnika nie można uzyskać. Jest to najważniejsza część całego szkolenia. I to właśnie w tym momencie, wiele występują pewne trudności. Po statku jest o wiele trudniejsze do zarządzania niż maszyny.

Część praktyczna odbędzie się wyłącznie na siłowni. Za zarządzanie prawdziwych uczniów statek nie pozwoli. Zamiast tego, będą musieli wykonać kilka ćwiczeń na specjalnych symulatorach. Jeśli proces zakończy się pomyślnie, można cieszyć – obywatel będzie miał szansę, aby uzyskać prawo nawigatora.

Zwykle wyniki badań przedstawiła specjalną komisję egzaminacyjną. Ci, którym udało się dotrzeć i pomyślnego ukończenia szkolenia kapitanów, otrzyma specjalny wniosek – zaświadczenie o ukończeniu studiów. Dokument ten musi koniecznie być dostępne dla wszystkich, którzy chcą legalnie pracować motorówkę. Wymień certyfikat może być tylko dyplom wyższej edukacji szypra.

Gdzie się udać Dokumenty

Gdzie można uzyskać prawo do łodzi? Specjalistyczne kursy uczyć tylko podstawy kontroli pojazdu. Istnieje również wydawać certyfikaty po ukończeniu studiów. Ale ułożyła pakiet dokumentów należy przesłać gdzieś indziej. Gdzie dokładnie?

Gims. Co to jest? Państwowa Inspekcja małych naczyń. To tutaj można uzyskać bezpośrednio na motorówkę. Ta aplikacja jest złożony i łączy wszystkie inne dokumenty.

Często wystarczy podać papier i napisać wniosek o wydanie licencji. W niektórych przypadkach obywatele mogą zostać poproszeni zdać egzamin w formie praktyk w symulatorze. Jeśli człowiek właśnie skończyła kurs, aby pokazać ich umiejętności nie są konieczne. Ale przygotować się na popyt nadal stoi.

Jak tylko dokumenty dla łodzi (lub raczej, aby zarządzać małą łódkę) będzie podawana, będzie czekać. Średnio dla produkcji i wydawaniu licencji trwa około 30 dni.

można zastosować szereg sposobów, w razie potrzeby. To jest obecnie oferowana dla ludności:

 • kontaktować się osobiście z Gims;
 • odwołanie się do portalu „usług publicznych”;
 • przynieść pakiet dokumentów do MFC.

Pierwsza opcja jest najbardziej szybki, niezawodny i wygodny. Jeśli trzeba dodatkowo zdać egzamin z zarządzania statku, to jest możliwe do realizacji pomysłów w rzeczywistość w jak najkrótszym czasie. Bardzo tożsamości będą wydawane bardzo szybko. Ale MFC spowolni ten proces. Często trzeba czekać na 1,5-2 miesięcy, aby móc uzyskać prawo do łodzi. Gims – to miejsce, które pomoże szybko uporać się z zadaniem. Jednak obywatele mogą sami wybrać miejsce, gdzie się udać ze stwierdzeniem. Pakiet dokumentów jest wciąż taka sama we wszystkich przypadkach.

dokumenty

Co przyniesie przyszłość szypra aby mieć formalne prawo do prowadzenia Statek motorowy (lub samobieżnej z niektórych parametrów)? Wykaz dokumentów nie jest zbyt długa. należy przedłożyć:

 • paszport rosyjski;
 • Dokumenty dotyczące pojazdu, chcesz zarządzać (jeśli ma to zastosowanie, wraz z biletem na statku);
 • wniosek o wydanie pozwolenia na kierownika statku;
 • Wykształcenie wyższe, nawigacyjne (jeśli dotyczy);
 • opłata skarbowa (pokwitowanie wpłaty);
 • dowód pomyślnego ukończenia specjalistycznych kursów nawigatorów;
 • Medyczne świadectwo zdrowia od ustalonej próby;
 • Zdjęcia (3-4 kawałki, kolor, rozmiar 3 x 4 cm).

Z konieczności przynieść kopie wszystkich tych dokumentów. Jedynym wyjątkiem jest raport medyczny. Powinien on być składane tylko w oryginale. Dozwolone zajmowanie uwierzytelniony odpis. Wiele teraz wymagają tylko dojrzeją, aby pokazać paszport i medspravka w orininale oraz oświadczenie, aby kserokopie.

Ile będzie musiał zapłacić opłatę państwa? W momencie uzyskania prawa będzie musiał zapłacić 1300 rubli. Jest za wydanie certyfikatów. Jeżeli oświadczenie nie zostało wykonane statku zarejestrowanego w Gims dodatkowo trzeba zapłacić opłatę od 1600 rubli.

Po zastosowaniu szypra zostanie opowiedziana podczas powrotu na prawach. Odebrać dokument powinien być z dowodu osobistego (paszportu). To wszystko. Teraz łodzie nie podlegają zakazowi sterowania.

wniosek

W rzeczywistości, uzyskać tożsamość GIFT jest dość problematyczne. W szczególności, ze względu na szkolenia i badania całego procesu. Niektóre niechętne do zakupu gotowych praw. Robi tak nie powinno być – jest to nielegalne. Wszystkie dokumenty wydane przez Gims wprowadzone do bazy danych. Podróbki są szybko rozpoznawane. Teraz rozumiem, w jaki sposób, aby uzyskać prawo do łodzi. Jeśli wspaniałą okazję, proces nie zajmuje dużej ilości kłopotów.