780 Shares 4262 views

Zapalenie ślinianki: objawy i metody leczenia

Zapalenie ślinianki, objawy, które są wystarczająco liczne i specyficzne, zwany sialoadenitom. Jest to najczęściej choroby wtórne, które występuje jako powikłanie. Ale zapalenie ślinianki (w tym przypadku objawy są nieco inne) mogą występować w formie podstawowej. Proces ten jest zarówno dwustronne i jednostronne. Najczęściej zapalenie ślinianki przyusznej. Rzadko zapalenie stwardnienia i pokonaj podjęzykowo i podżuchwowych łojowych. Choroba może być spowodowana zarówno zakażenia bakteryjnego i wirusowego.


Zapalenie ślinianki: Objawy

Wszystkie z poniższych objawów mogą wystąpić zarówno indywidualnie i kompleksowo. Najczęściej jest to ból w okolicy prostaty. To może promieniować do ucha, jamy ustnej, szyi, jest strzelanie w przyrodzie. Wydaje się suchy śluzowe języka, policzki (ze względu na fakt, że zmniejsza się ilość śliny). Boli żuć i połykać, i otworzyć usta. Może powodować nieprzyjemny smak. Czasem usta czuć ropę – charakteryzuje się również zapalenie ślinianki. Objawy w początkowym stadium choroby mogą być łagodne. Czasami na powierzchni policzek obrzęk, stwardnienie wyraźnie wyróżnia. Jest wystarczająco gęsty w dotyku, dotknięcie powoduje ból. Jeżeli zapalenie jest przyjęte w etapie ropnego, pacjent odczuwa na ciśnienie gruczołów ślinowych i rozciągnięcia. Czasami pogarsza ogólną kondycję organizmu, jest osłabienie, nudności i gorączka. Najbardziej niebezpieczna forma zapalenia ślinianek – epidemia wirusowa. Wezwała również świnkę. Wirus, który powoduje, że może ona również wpływać na inne gruczoły – zazwyczaj seksualnej lub trzustki. Świnka jest chorobą zakaźną, pacjent powinien być izolowany i natychmiast udać się do lekarza. Jeśli leczenie nie jest przeprowadzane na czas, a do końca mogą rozwijać powikłań septycznych. Najczęściej jest to przełom ropień w jamie ustnej.

leczenie

Z terminowe leczenie lekarz najprawdopodobniej leczenia zachowawczego, które są przeprowadzane w warunkach ambulatoryjnych. Potrzeby łóżek odpoczynek, picie dużej ilości ciepłej, mielenia jedzenia do żucia i połykania nie dostarczają silnego dyskomfortu. Wskazane jest, aby zastosować płukanie ukoić podrażnioną ślinianki. Zapalenie (zdjęcie pokazuje, jak silny może być) jest leczone antybiotykami. Stosowania suchego ciepła i fizykoterapii może pomóc złagodzić stan pacjenta. Ponadto tak zwane użyteczne diety slyunogonnaya, który stosuje się w ilości kwaśnych produktów (cytryna, żurawina, kapusta). Lekarz powie, w jakim punkcie jest lepiej zacząć stosować. Taka dieta zapobiega stagnacji śliny i usuwa martwe komórki z gruczołu. Ślinianki należy odróżnić od kamica ślinianek. W chorobie tej formy kamieni w ślinianki, albo raczej w jego przewodów. Zapobiegają one uwalnianie tajemnicy. Diagnozowania tej choroby przy pomocy RTG lub USG. Zabieg polega na usunięciu kamieni chirurgicznie.