258 Shares 3614 views

Cream soda – pić z dzieciństwa

Słowo „cream soda” Wielu z nas zna od dzieciństwa. Po tzw gazowany napój z kremowym smaku i lekkich nut cytrusowych. On jest bardzo orzeźwiające w upale, nie kosztuje dużo, a matka nie boi się dać swoim dzieciom nawet. Od tego czasu wiele się zmieniło.


informacje historyczne

Kucharz napój bezalkoholowy z sody i lody wymyślony dawno temu, pod koniec XVIII wieku. Warto zauważyć, że lemoniada pojawił się w tym samym czasie. Dopiero gdy lemoniada był pierwotnie podstawą syropu cytrusowych i gazowana woda pojawiła się w przepisie dużo później, soda krem pierwotnie zawierał go w swoim składzie. Znaczna rozpiętość tego napoju było w ZSRR, wraz ze słynnym „Pinokio”, „Księżna” i „dzwonów”.

W czasach Związku cream soda przygotowanych z naturalnych owoców i syropów ziołowych. Korzystanie z ziołowych składników sprawiają, że stary, dobry krem soda jest nie tylko smaczne, ale także użyteczne. Napój ten jest często sprzedawany nie tylko w butelkach, ale w ulicznego.

nowe technologie

Dzisiaj postęp dotknął wszystkie sektory życia. Nowoczesny krem soda – napój z zupełnie innej kompozycji. Nie ma już coś, syropy ziołowe, ale w większości przypadków, nawet esencje. W sercu – składników syntetycznych. Choć są one czasami zmniejsza koszt napoju, jednak nie jest dobre, bez smaku to nie jest dodawany.

Struktura współczesnego śmietany sody zawiera dużą liczbę różnych składników „E”. Zapach, kolor i smak, choć podobna do oryginału, ale wykonany sztucznie.

Krem wytwarza się przez sodowo różnych producentów. Część z nich ma na celu jedynie zmniejszyć koszty i zwiększyć zyski. Ktoś walczy o jakość, starając się zmniejszyć odsetek sztucznych składników. Najbardziej wykwalifikowanych marketerzy starają się przynieść drinka do sowieckich standardów. Jednak większość z nich skierowany do zdarzeń, które nie sprowadza się do chęci realizacji starą recepturę, ale do „złudzenie optyczne” – na przykład, krem soda jest dostępna w szklanych butelkach z etykietami w stylu Związku Radzieckiego. Wizualnie, to wiele nie tylko powoduje napady nostalgii, ale też przekonanie, że nie tylko wygląda na autentyczne, ale również treść.

nowoczesny przepis

Technologia napoju wytworzonego już następujących składników:

  • 1000 litrów wody;
  • 700 g bazy aromatyzujących;
  • 100-777 g substancji słodzącej (naturalne lub syntetyczne);
  • 4 kg dwutlenku węgla;
  • 880 g kwasu cytrynowego;
  • 177 g benzoesanu sodu (E211).

Można przygotować ten napój niezależnie. Do tej mieszaniny, mleka kokosowego 40 ml i ananasowy, 10 ml syropu kokosowego 2 rozdzielcza soku cytrynowego 100 g lodów i wypełnić wszystkie te szkła gazowanej wody.