175 Shares 1608 views

Jak jeździć na prawo skuter?

Ludzie są zdania, że skuter – tylko proste techniczne środki transportu, oraz do zarządzania nimi jest bardzo prosta. Ale w rzeczywistości nie jest to do końca prawdą. Istnieją pewne niuanse, których zignorowanie może mieć wpływ na zadrapania na kolana przed rozbitego desce rozdzielczej i rozdarty tło.


Przegląd

Pytanie, jak jeździć skuterem, obejmuje wiele aspektów. pozycja ciała istotnym czynnikiem podczas rozpoczęcia ruchu. Środek ciężkości powinien być umieszczony blisko kierownicy, lub położyć się na to, aby rozproszyć transportu nie dostać się na tylnym kole. Tak zwykle, gdy kierowca siedzi wysoki na drugim brzegu siedziska. Po osiągnięciu 30 km / h prędkość może wyprostować ciało i pozostać do własnych upodobań.

skuterystów początkujący powinien powoli i stopniowo obejmować gazu i przywrócić go po rozpoczęciu procesu przyspieszania transportu, po podgazovyvaya gdy zmniejszy się prędkość obrotowa silnika. prowadzi to do utworzenia prawidłowego dawkowania przyzwyczajenia gazu.

Nie należy dokonywać żadnych gwałtownych ruchów i drżenie z boku na bok w zarządzaniu skutera, zwłaszcza podczas przemieszczania się z dużą prędkością.

Ważne jest, aby nauczyć się zatrzymać, łącząc wysiłki przednich i tylnych hamulców. To jest podstawą bezpieczeństwa kierowcy. Należy pamiętać, że próba zatrzymania awaryjnego jazdy z dużą prędkością pojazdu może zakończyć pełną blokadę koła i poślizg skutera. Dla początkujących jest pożądane początkowo używać tylko tylnego hamulca. Przednia też trzeba się nauczyć tylko po dostatecznym tyłu rozwoju. Jego umieszczenie umożliwia utrzymanie kontroli nad ruchem, podczas obrotu, przy czym przedni hamulec koła pogarsza przyczepność regulowane i efektywność jego zahamowanie.

Jak nauczyć się jeździć na skuterze

Lub uprawiania niezależnie lub uciekania się do usług profesjonalnego instruktora można nauczyć się wszystkich zawiłości podróży. Osoby, które pomyślnie przeszły etap szkolenia samodzielne doradzić początkującym pamiętać i przy pierwszym uruchomieniu nie jest w porządku, aby utrzymać przepustnicę zbyt trudne, obracając ją powoli.

Gdy skuter zacznie się przesuwać z miejsca, trzeba być gotowym, gdy tylko zostanie zwolniony. Jeśli transport do miejsca eksplodować zbyt szybko, to jest bardzo ważne. Zatrzymanie następuje natychmiast po zwolnieniu pedału przepustnicy.

Wybierając miejsce na szkolenia, powinny być korzystne unfrequented miejscach oddalonych od jezdni.

Trochę o wieku

Dzięki ile można jeździć na skuterze? Jest to ważna informacja, każde odchylenie od mogące prowadzić do ciężkich grzywien. Obecna edycja Zasad ruchu motorowerów przyrównuje do transportu i zapewnia ich kierowców do tych samych wymagań. W tym pytaniu o jakie prawa można jeździć na skuterze. Jazdy prawo do świadczenia ważne prawo jazdy z dopuszczalnym kategorii M i osiągnięciu wieku 16 lat. Dostępność dokumentów dla każdej innej kategorii co pozwala obsługiwać skuter bez otwierania określoną kategorię M.

Ważne jest, aby pamiętać!

Nie możemy powiedzieć, że trzeba jeździć skuterem. Siedząc za kierownicą, skuter musi mieć w kieszeni zawsze jest prawo jazdy (tymczasowe zezwolenie, podobny do potwierdzający prawo do kontroli kierowcę skutera) oraz polisę ubezpieczeniową.

Przepisy ruchu drogowego są zobowiązani do noszenia podczas jazdy specjalny hełm. Obowiązek skuter pasażer mieć to prawnie nie jest przewidziane.

ciekawostki

Przedmiotem jak prawidłowo jeździć skuterem, jest bardzo wszechstronny. W szczególności, informacja ta jest przydatna do kierowców. zasady ruchu na drogach wymagają skuter poruszać prawą krawędź jezdni lub na specjalnym pasie dla rowerzystów. Nie ma zakazu jazdy na stronie drogi, gdy nie stwarza przeszkód dla pieszych. Należy zauważyć, że procedura ustawiania ruchu skuter w rzędzie po prawej stronie pasma drogi, transport ten był dozwolony, aby przejść wokół przeszkód, takich jak autobus, stojąc na przystanku autobusowym.

Skuterów, jak również dla innych rodzajów transportu, należy włączyć reflektory w ciągu dnia.

pasażerowie

Przewóz pasażerów jest możliwe, ale na skuterze ma swoje własne cechy:

 • Kierowca transportu musi mieć doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 2 lata.
 • Dzieci poniżej 7 roku życia mogą być pasażerowie skuter w obecności specjalnie wyposażonych miejsc.
 • Konstrukcja skuter musi być zdolny do przewożenia pasażerów.

Zakazy dla skuterystów:

 • Transportu towarów o dużych rozmiarach, o wymiarach przekraczających długości lub szerokości pojazdu o więcej niż 0,5 m.
 • Przez jezdnię na przejściu dla pieszych.
 • Brak rąk na kierownicy (lub przynajmniej z jednej strony).
 • Rozkładanie i skręcić w lewo na drogę z tramwaju lub gdy istnieje kilka pasów ruchu w jednym kierunku jest niemożliwe. To nie ma znaczenia, położenie linii tramwajowych znajduje się w środku lub na poboczu drogi. Zakaz ten stosuje się w każdym przypadku.
 • Holowanie pojazdów.

Dla kierowców skuterów, poruszających się wzdłuż ścieżki rowerowej, zasada pierwszeństwa, zgodnie z którym jest on zobowiązany do pominięcia jazdy na samochód drogowego na skrzyżowaniu ścieżek dla rowerzystów z autostrady, jeśli nie ma przecięcia.

Gdzie można jeździć na skuterze

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i waga, koszt i dostępność skuterze – wygodnym i popularnym środkiem transportu w każdym terenie. Pytanie, jak jeździć skuterem na wsi, nie powstają. Ale jeśli jest duży ruch, na przykład, w mieście, skuter na drodze jest bardzo ważne, aby zachować szczególną ostrożność.

Podczas jazdy w mieście, kierowcy powinni stosować się do pewnych zasad:

 1. Pamiętaj, aby zawsze iść z duchem świateł lub światła drogowe.
 2. Przy tylnych drzwiach samochodu jest przy widzialności strefą martwą dla samochodu kierowcy. Przenieść na skuterze to niebezpieczne, kierowca nie może zobaczyć stronę jednośladów siebie.
 3. Jadąc w samochodzie na parkingu, trzeba być ostrożnym, bo strach nagle drzwi otwierających lub na początku ruchu zaparkowanego samochodu.
 4. Nie wstydź się często honk. Również dudeli dźwięk powinien być na tyle głośno, że kierowcy samochodów przemieszczających się w czasie, aby zauważyć skuter.
 5. Crossroads jest lepiej przejść na zielonym świetle, jednocześnie ściśle monitorować sytuację na drodze i na różnych stronach w lustrze. Wymuszony przepływ ruchu na skuterze żółtym świetle należy unikać, ponieważ wielkie niebezpieczeństwo, że nie zauważy, a zestrzelony.
 6. Brelok przez alarm, zainstalowany na hulajnodze, najlepiej jest przechowywać w miejscu, które jest oddalone od kluczyka zapłonu, w dogodnym kieszeni lub zapasowego kluczyka zapłonu. Odbywa się to w celu uniknięcia przypadkowego odpalenia systemu.
 7. Dobry stan techniczny pojazdu podczas jazdy w mieście – jednym z decydujących czynników fotela kierowcy. Pozostawiając na jezdni powinien być pewni doskonałej transmisji stan skutera. Zagłuszania jednego z kół przy prędkości upadku grozi poważnymi konsekwencjami. Lepiej nie, aby zaoszczędzić na stan gumy, amortyzatory, tuleje, bloków i innych ważnych szczegółów mechanizmu, może zależeć od życia i zdrowia kierowcy.

Dodatkowe wskazówki

Podczas jazdy w komunikacji miejskiej musi być wyposażony w dwa lustra. W przeciwnym razie, należy często obracać głowę, i to pomimo obowiązku noszenia kasku jest dość irytujące. Podczas konfigurowania kopii dystrybucyjnej, musimy pamiętać, że lewica powinna być możliwa do uchwycenia przegląd odpowiedniej części zespołu drogowego, a prawa – do badania sytuacji za kierowcą. To pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie nich. Zmniejszone monitorowanie sytuacji po prawej stronie ze względu na fakt, że skuter zasady ruchu wolno jeździć tylko na prawym pasie.

Po przeczytaniu powyższych informacji, nigdy nie będzie ponownie zastanawiać, jak jeździć skuterem.