212 Shares 9291 views

Najlepsze utwory Chopina: lista

Frederik Fransua Chopin – wielki polski pianista i kompozytor. Urodził się w małej wsi Żelazowej Woli 1 marca 1810 r. Rodzice próbowali dać utalentowanego dziecku dobrą edukację muzyczną. Sześcioletni Frederic zaczął studiować muzykę z nauczycielem Voytsehom Zhivnym. Wymowa umiejętność gry na fortepianie i pisać muzykę wykonaną z chłopca ulubione modnych salonów Warszawy.


Próba na piśmie – Polonez B-dur (1817)

Dowiedziawszy się, że młody Fryderyk skomponował Poloneza, książę Radziwiłł wspomagania zapewnienia, że esej został wydrukowany w gazecie. było uwaga pod nutami, że kompozytor zaledwie siedem lat. Prace dzieci Chopina, których wykaz rozpoczął z poloneza, były pod silnym wpływem popularny w tym czasie kompozytorów polskich – Mihaila Oginskogo (Michała Kleofasa Ogińskiego) i Marii (Marii Szymanowskiej Shimanovskoy).

Podczas swojego twórczego życia Chopin napisał 16 polonezów. Ale tylko siedem z nich poznał godne publicznego wykonania. Dziewięć prace, które powstały we wczesnym okresie, nie zostały opublikowane za życia kompozytora. Pierwsze trzy polonezy pisane w latach 1817-1821 gg., Stały się punktem wyjścia dla rozwoju talentu kompozytora młodego muzyka.

Prawie wszystkie polonezy Chopina były solowe utwory fortepianowe. Ale są wyjątki. W „Wielki Polonez Es-dur» fortepianie towarzyszy orkiestra. kompozytor napisał „Polonez C-dur» na fortepian i wiolonczelę.

nowy nauczyciel

W 1822 Voytseh Zhivny musiał przyznać, że jako muzyk jest on nic innego nie może dać młodego Chopina. Uczeń przerósł swojego nauczyciela, a nauczyciel dotknął pożegnanie utalentowanego dziecka. Biorąc udział w jego życiu, Zhivny napisał list znanego kompozytora i pedagoga warszawskiej Jozef Elsner. W życiu Chopina weszła w nowy okres.

pierwszy Mazurek

Lato 1824 Fryderyk spędził w miejscowości Szafarni, gdzie znajdował się majątek rodziny swego szkolnego. Tutaj po raz pierwszy zetknął się z muzyką ludową. Mazowiecki i folklor żydowski przeniknęła głęboko w duszy muzyka początkującego. doświadczenie zainspirowało ich odzwierciedlenie w Mazurka a-moll. Ona stała się znana jako „żydowski”.

Mazurki, podobnie jak inne dzieła Chopina, który stale rośnie lista jest połączeniem różnych trendów muzycznych. Ton i kształt melodii harmonijnie płynąć z intonacji ludowego śpiewu (mazurek w tradycji polskiego tańca narodowego nastąpił śpiew). Łączą one w sobie elementy folkloru wiejskiego i salonie muzyki miejskiej. Inną cechą mazurków Chopina – połączenie różnych tańców i oryginalne aranżacje melodii ludowych. Cykl mazurki ma specyficzny folklor intonacji i łączy w sobie charakterystyczne elementy muzyki ludowej ze sposobem artysty na budowę muzyczną frazę.

Mazurki – liczne i najbardziej znanych dzieł Chopina. Wymień je uzupełnić całej kariery twórczej kompozytora. W okresie od 1825 do 1849 roku stworzył on 58 mazurków Chopina. Jego twórcze dziedzictwo wywołała zainteresowanie, że kompozytorzy zaczęły się pojawiać do tańca. Wiele polskich pisarzy starał się pracować w tym gatunku, ale wciąż nie może całkowicie pozbyć się urokowi muzyki Chopina.

stając się artystą

W 1829 roku rozpoczęła działalność koncertową Frederika Shopena. Z powodzeniem koncertował w Krakowie i Wiedniu.

Muzyka Austria został zdobyty przez młodego polskiego wirtuoza. W 1830 roku, Chopin opuszcza ojczyznę i przeniósł się do Francji.

Pierwszy koncert w Paryżu, Chopin rozsławiona. Muzyk miał zaledwie 22 lata. On rzadko wykonywana w salach koncertowych. Ale był częstym gościem świeckich salonach arystokracji francuskiej i polskiej diaspory we Francji. Pozwoliło to młody polski pianista, aby kupić wiele szlachetnych i bogatych wielbicieli wśród francuskiej arystokracji. Polski pianista popularność wzrosła. Wkrótce w Paryżu wszyscy wiedzieli, że imię – Fryderyka Chopina. Działa listę i procedury, których było wiadomo nawet, aby przejść do wykonawcy – Chopin kochał improwizacja – wywołał burzę oklasków publiczności szoku.

1830: Koncerty fortepianowe

W 1830 roku kończy się kompozytor działa „Koncert f-moll». 21 marca odbył się pierwszy występ w Teatrze Narodowym w Warszawie. Kilka miesięcy później nastąpiła kolejna publiczna wydajność pracy, koncert e-moll.

koncerty fortepianowe Chopina – to wzruszający romans. Mają taką samą formę trzyczęściową. Pierwsza część – sonata z podwójną ekspozycją. Początkowo brzmi to orkiestra, a po nim część solo fortepianu odbywa się przyjęcie. Druga część w postaci nokturnem – poruszająca i melancholii. Końcowa część dwóch koncertów – rondo. Wyraźnie słyszał melodie Mazurki, kujawiaka i Krakowiak – popularnych polskich tańców ludowych. Ostatni taniec bardzo lubił Chopina, który jest często używany go w jego pismach.

Wielu znanych muzyków zbliżył swoją pracę i wykonał utwory Chopina. Lista – koncerty fortepianowe nazwa i inne dzieła – to znak najwyższej wykonującego profesjonalizmu i dobrego smaku muzycznego.

1835. Pierwszy występ Andante spianato

Napisać pracę koncert z wprowadzenia (wejścia) Frederic Chopin pomyślany długo. Zaczął pracować z prac „Polonez”, pozostawiając na później pisanie wpisu. W listach kompozytor napisał, że „Polonaise” powstał na przełomie lat 1830-1831. Oraz wprowadzenie został napisany zaledwie pięć lat później, a praca stała się estetyczny wygląd.

Andante spianato na fortepian napisany w tonacji g-dur i 6/8. Noktyurnovy wprowadzenie charakter podkreśla początek „Poloneza”, które brzmi heroiczny motyw. Podczas występów solowych często wliczone Chopin Andante spianato jako oddzielnego kawałka koncertowej.

26 kwietnia w Konserwatorium Warszawskim, Chopin wykonuje «Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur». Pierwszy występ z orkiestrą odbył się w wyprzedane i okazał się wielkim sukcesem. Praca została opublikowana w 1836 roku i poświęcona była baronowej d'Este. Piggy arcydzieło, w którym przechowywane znany Chopin, listy, które są już zawarte ponad 150 kompozycji, zyskał kolejnego nieśmiertelne dzieło.

Trzy sonaty (1827-1844)

Frederika Shopena cykl sonata utworzona sztuk pisanych w różnych okresach twórczości. „Sonata c-moll» utworzony w latach 1827-1828. Chopin sam nazwał go „grzechem młodości”. Podobnie jak wiele innych wczesnych prac, został opublikowany po jego śmierci. Pierwsza edycja datuje się na 1851

„Sonata b-moll» – próbka monumentalny dramatyczne, ale jednocześnie liryczny pracy. lista kompozycje Chopina, który był już znaczny, fascynuje złożoną formę muzyczną. Pierworodny „Marsz żałobny”. Jego rękopis datowany jest 28 listopada 1837. Całkowicie Sonata została napisana w 1839 roku. Części są muzyka typowa dla epoki romantyzmu. Pierwsza część – ballada, i ma charakter ostateczny szkic. Jednakże, jest to „Marsz żałobny”, tragiczny i głęboka, była ukoronowaniem całej pracy. Kolejna praca w formie sonatowej, „Sonata h-moll» została napisana w 1844 roku.

ostatnie lata

W 1837 roku, Chopin cierpiał pierwszy atak gruźlicy. Choroba straszy go wszystkie jego pozostałe lata. Podróż na Majorkę, które uczynił z Zhorzh Piasek, nie przyniósł ulgi. Ale był to owocny okres twórczy. To było na Majorce Chopin napisał cykl 24 preludiów. Powrót do Paryża i zerwać z George Sand szkodliwego wpływu na zdrowie kompozytora osłabiony.

1848 – wyjazd do Londynu. Była to ostatnia wycieczka rowerowa. Ciężka praca i surowy klimat brytyjski została podważona przez wielkiego zdrowia muzyków.

W październiku 1849 roku w wieku 39 lat, Frederik Fransua Chopin zmarł. Na pogrzebie w Paryżu, przyszedł setki wielbicieli jego talentu. Zgodnie z ostatnią wolą Chopina, serce wielkiego muzyka została dostarczona do Polski. Jego zamurowana w wieży kościoła Świętego Krzyża w Warszawie.

Dzieła Chopina, listę ponad 200 prac, a dziś jest często usłyszeć w koncertach wielu znanych pianistów. Stacje telewizyjne i radiowe na całym świecie mają w swoich listach repertuarowych dziełach Chopina. Lista – Rosyjski lub inny język – znajduje się w domenie publicznej.