80 Shares 2572 views

"Byliśmy zdrowi": znaczenie powitań we współczesnym społeczeństwie

"Byliśmy zdrowi! Witam, Witaj! "Pozdrawialiśmy się nawzajem, ale nie każdy wie, skąd pochodzi ta tradycja i czy trzeba w ogóle cię przywitać.


Skąd wzięła się tradycja "powitania"?

Być może nie ma teraz źródeł. Być może, dawno temu, nasz przodek, wciąż niezupełnie dobrze, spotkał się na polanie podczas zbiorów jagód jego congenitor i wydał wesoły krzyk. Kindred był mile zaskoczony i odpowiedział tym samym rykem. Od tamtej pory i do dnia dzisiejszego nadal witamy się wzajemnie.

Pozdrowienie jest niezbędną i integralną częścią komunikacji ludzkiej. Jeśli spojrzymy na słownik wyjaśniający, słowo "Hello!" Oznacza wyraz miłości lub dobrych życzeń. Słowa "Witaj!" Albo "Byliśmy zdrowi!" Oznacza nie tylko pozdrowienie, ale wyraz szacunku. Literalne "tłumaczenie" tych słów oznacza "chcę żyć dobrze".

Powitanie jako wskaźnik socjalizacji osoby

Znaczenie pierwszych słów wypowiedzianych podczas spotkania lub spotkania jest trudne do przecenienia. Wyobraź sobie, że spotkali się starzy znajomi. Jeśli jeden z nich nie powitał, nie rozciąga dłonią, a druga prawdopodobnie zdecyduje, że nie chcą z nim komunikować.

Wrażenie pierwszego znajomości opiera się także na słowach niewerbalnych i słownych. Wszyscy wiedzą, że spotykają się "zgodnie z ubraniami", ale jeśli kopiujesz głębiej, spotkasz się z pierwszym wrażeniem i rozwija się osoba oparta na tym, jak się zachowuje. Wyobraź sobie, że twój nowy przyjaciel wita cię ledwo słyszalnym, prawie nie otwierającym ustami, odwracającym wzrok i bez uśmiechu. Z pewnością myślisz, że jest to osoba zamknięta, do której jesteś nieprzyjemny. Głośne okrzyki "Byliśmy zdrowi!", Otwarty uśmiech, bezpośrednie spojrzenie musi raz na czas komunikować się.

Jakie jest powitanie

Możesz podzielić się różnymi ludźmi różnymi ludźmi. Musisz jednak mieć jasny pomysł, jak prawidłowo przywitać inny wiek i status ludzi.

  • Powitanie jest formalne. "Witaj!" – możesz więc zgłosić się o każdej porze dnia do osób starszych, szefów, sąsiadów, osób nieznanych, z którymi nie komunikujesz się ściśle. Robiąc to, towarzyszyć uprzejmemu pozdrowieniu z wyrazem twarzy przyjaciela, uśmiechu. Jeśli mężczyźni pozdrawiają cię, często towarzyszą powitanie z uścisk dłoni.
  • Powitanie jest przyjazne. "Witaj! Pozdrawiam! Były zdrowe! "- co oznacza takie samo powitanie, jak formalne, ale cieplej. Pozdrawiam przyjaciół, krewnych, tych, z którymi komunikujemy się "Ty".

Możesz powiedzieć cześć na różne sposoby: wymówić więcej słów, uśmiechać się lub nie, gestykulować i machać ręką lub skinąć głową. Pamiętaj jednak, że "powitać" oznacza pragnienie zdrowia, a więc z przyjemnością wszystkich swoich znajomych.