301 Shares 4711 views

Czym jest USG kończyn dolnych?

Diagnostyka USG dawna szeroko stosowane we wszystkich gałęziach medycyny. Technologia ciągle się poprawia, który pozwala ocenić więcej opcji. Nowoczesne USG – jest to procedura sprzęt, który w czasie rzeczywistym pokazuje parametry przepływu krwi w kilku rodzajach: Audio, graficznych, ilościowych.

Co to statki USG nóg

USG kończyn dolnych – to metoda informacyjny badań, umożliwiając wczesne rozpoznanie i, w konsekwencji, do bardziej skutecznego leczenia chorób żył i tętnic, które są przedmiotem ogromnej liczby naszych współczesnych. Identyfikacja nieprawidłowości we wczesnym stadium pozwala na zatrzymanie postępu choroby naczyniowej i uniknąć poważnych i niebezpiecznych powikłań, które są one obciążone.

Wcześniej USG naczyń kończyn dolnych pozwoliło ocenić tylko od charakteru krzywej przepływu krwi Dopplera na monitorze. Jednakże, jest możliwe, aby zobaczyć żył i tętnic (średnica, stan ścianki), w celu dokonania analizy spektralnej przepływu krwi w naczyniach podczas skanowania dupleksu, w celu monitorowania i oceny przepływu krwi w trybie 3D tripleksu.

Wskazania do ultrasonografii kończyn dolnych

Badanie USG żył może być wyznaczony na podstawie następujących warunkach i dolegliwości:

 • opuchlizna oraz ból w nogach;

 • ociężałość i zmęczenie nóg;

 • skurcze łydki w nocy;

 • drętwienie i mrowienie w kończynach;

 • fioletowy oczek;

 • zmienić kolor skóry stóp;

 • owrzodzenia troficzne;

 • zespół niespokojnych nóg (istnieje potrzeba poruszania nogami w nocy);

 • wystających żył kończyn dolnych.

USG tętnic przedstawiono w następujących przypadkach:

 • ból w nogach podczas chodzenia;

 • ból w stopach i palcach w nocy;

 • Operacje w tętnicach nóg;

 • cukrzyca.

Co diagnoza może być wykonane przy użyciu tej metody

Za pomocą ultradźwięków można wykryć kończyn dolnych następujących schorzeń:

 1. Żylaki na nogach. Objawy: obrzęk, wypukłe żyły, świąd, ból, uczucie ciężkości w nogach, zagęszczania i ciemnienie skóry podudzi. Gdy obserwuje się żylaków zastój krwi żylnej, niewydolność zastawek, rozszerzających naczynia.

 2. Zakrzepica żył głębokich w nogach. W tej choroby naczyń krwionośnych, tworzenie się skrzepów, które utrudniają przepływ krwi. Podczas spaceru, ból w stawie skokowym.

 3. Miażdżyca naczyń kończyn dolnych. Choroba charakteryzuje się pogrubienia ścianek dużych tętnic wskutek odkładania cholesterolu na nich. Główne objawy: zmęczenie i ból w nogach podczas chodzenia po schodach lub podjazdami, zimne kończyny, zaburzenia wzrostu włosów na nogach, wrzody.

 4. Okluzyjne naczyniowe choroby stóp. Jest to stan zapalny i zwężenie małych tętnic. Objawia się obrzękiem, bladą skórę i suche, mrowienie uruchamianie gier, niebieski i łamliwe paznokcie, nadmierne pocenie się stóp.

Jak wydać

Podczas zabiegu pacjent leży. Lekarz bada punkt kontrolny przy użyciu czujnika. Zatem rozpatruje i żyły, tętnice i różnych kalibrów. Szacuje się równomierność przepływu i ich zmian z powodu zatkania lub zwężenia prześwitu, strukturze i przebiegu naczyń, możliwość ściskania tętnic, nasilenia napadów.

Jak choroba żylna jest bardziej powszechne, zwłaszcza wagę przywiązuje się do ich badania. W szczególności, szacowana przepuszczalność żył głębokich w nogach, a konsystencja zaworu. Około 30-50 minut, wykonuje USG naczyń.

cena

Koszty postępowania mogą być różne, w zależności od poziomu instytucji medycznych i regionu. Naczyń ultradźwięków górnych i dolnych średniej ceny 1000 rubli USG naczyń szyjnych i mózgu – około 1500 rubli.