652 Shares 6740 views

Krótka opowieść o „Basil Terkin” Aleksandra Tvardovskogo

Czy lubisz krótką opowieść? „Wasilij Terkin” – utworzenie A. Twardowski, który dziś przeszkolona. Postaramy się przeglądu głównych punktów i zrozumieć istotę pracy. Na początek przyjrzyjmy się autor bliżej.


o autorze

Aleksandr Twardowski – znany sowiecki pisarz i poeta. Był także redaktorem naczelnym magazynu „New World”. Pisarz urodził się w czerwcu 1910 roku w rejonie Smoleńska. Już w wieku 15 lat, zaczął pisać. Początkowo była to krótka notatka w lokalnej gazecie. Wtedy jego literacki ścieżka był coraz szerszy. Niestety, okazało się kolektywizacji. Jego rodzina zostały wysłane na wygnanie, jego rodzinnej wiosce – spalone. „Wasilij Terkin” jest dość dobrze znanym produktem autora. nazwał go „to książka o bojownika bez początku i bez końca.” Historia kochany przez wielu czytelników. Charakteryzuje mistrzowski styl, dynamicznej fabuły i prostoty. To sprawia, że zabawa, łatwy, ale to sprawia, że zastanawiam.

Historia

„Wasilij Terkin”, którego podsumowanie rozważymy zaczyna się opowieść o głównego bohatera. Możemy poznać faceta, który jest w kompanii piechoty. Autor twierdzi, że jest to druga wojna o Basil (wcześniej było to fiński). Człowiek długo opisane w różnych kolorach. Staje się jasne, że to nie wchodzi w jego słowa, uwielbia jeść i po prostu dobrym człowiekiem. Bazyli przypomina, jak on ruszył do przodu oddział dziesięciu kompanów. Szli na wschodzie „niemieckiej” stronie. Na swojej drodze spotkał rodzimą wioskę oderwania dowódcy, a wszystko razem udał się do swego domu. żona gospodarczy doprowadza bojowników pysznego gulaszu i życzył im dobrej nocy. Wcześnie rano żołnierze opuścili wioskę, pozostawiając go na wroga. Wzdłuż drogi Terkina nie zostawił na pomysł, aby wrócić i podziękować prostą Rosjanką.

przejście

Bazylia Terkin – główny bohater tej historii, więc cała historia jest nierozerwalnie związana z nim. Tymczasem chłopcy wzięli rzekę. Nagle ogień wroga. Niektórzy z żołnierzy udało się przez rzekę, a drugi w lewo, aby czekać na świcie. Ale to była zima, rzeka była niemal zamrożone. Późno w nocy pływa na brzegu i Bazyli mówi, że mogą zapewnić przejście. Między oddziałami połączenie zostanie ustanowione, przygotowania do przeprawy. Musimy działać szybko, aby mieć czas do rana. Torrenty ogień i bierze Terkin wroga „pogrebushku”, z którego zabija niemieckiego żołnierza. Bez zbadania cokolwiek Basil zaczynają bombardować aliantów. Wszystko kończy się niestety, podniósł tankowce i wysłał do szpitala polowego.

„Basil Terkin” szef „harmonii”

W szpitalu, on przechodzi długotrwałego leczenia, ale nie zdenerwowany. Bazylia Terkin – główny bohater z humorem. Kiedy doszedł do, zaczyna żartować, że nie przeszkadza medal dla ich działalności i mieć dobry spacer w pobliskiej wsi. Odzyskanych, postanawia nadrobić zaległości z nią. To zgadza się wychowywać dzieci, ale na formularzach drogowych zatorów transportowej. Zima, gorzki zimno … Jak bawić się? Okazuje się, że zbiornik jest harmonia, która należała do zmarłego dowódcy. Jej coś i dać Basil, który napina smutną melodię. To jest po wesołej melodii – a cała kompozycja jest w tańcu. Rozmowa, tankowce pamiętać rannego człowieka i okazuje się, że to Terkin. Kończy się dowódcy ścisnąć go dać jako dziękuję.

dekoracja

Ten sam kontynuuje naszą krótką opowieść? Bazylia Terkin znajdzie starą chatę, gdzie spotkał się z kobietą i dziadka. Leczonych niego, remonty nich różne rzeczy i odchodzi. Jeden z mężczyzn traci swoją torebkę, i daje mu Terkin, mówiąc, że wojna może być dużo do stracenia. Wspomina także, że pielęgniarka szpital dał mu czapkę, którą nadal czułością sklepach. To będzie walka, w którym dzielnie walczy Basil i pokonuje wroga. Następnie udaje się do odkrywania i wrócił z więzień, którzy posiadają ważne informacje. AT Twardowski ( „Wasilij Terkin”) umiejętnie przekazał atmosferę wiosny, odnowienie natury, pierwsze ciepłe dni na tle wojny, śmierci i rozpaczy. Terkin wiosna dobrze puka samolotu, za które otrzymuje rozkaz. On jest bardzo podekscytowany jego zasług i pamięta chłopca ze szpitala, który w młodym wieku był już bohaterem. Powiedział Basil że jest „bohaterem Tambov”. Doprowadziło to główną postacią w myśli jego złej Smoleńsku.

Żołnierz daje odejść, ale ponieważ jego wioski w niewoli, pozostaje na froncie. Później przychodzi walkę o miejscowości Borki, z której, niestety, pozostaje tylko popiół. Wkrótce została wysłana na wakacje do miejsca, w którym można jeść 5 razy dziennie, i dużo snu. Zaledwie dzień łapie się na przejażdżkę i wrócił do firmy, nie mogąc znieść bezczynności.

koniec

Powoli zmierza w kierunku naszego ostatecznego krótką opowieść. Bazylia Terkin z plutonem przychodzi wyzwolić wioskę pod dowództwem porucznika próżności, który szybko umiera. Jego miejsce zajmuje nasz bohater. Żołnierze uwolniony wioskę, ale Vasyl zostaje ciężko ranny. On nie daje śmierć i znaleźć chłopaków z zespołu pogrzebowego.

Wracając po leczeniu, Basil odkrywa, że wszystko się zmieniło w firmie: nawet nowy Ivan Terkin. Tymczasem przez wieś z jej starych ludzi zostało ustanowione linię frontu, więc dziadek i kobieta przeniosła się do piwnicy. Bazylia przychodzi do ich odwiedzenia, i dowiaduje się, że Niemcy zabrali zegara. On obiecuje przynieść nowy Berlin. Co dalej czeka nas krótka opowieść? Bazylia Terkin dowiaduje się, że jego wioska została podjęta przez aliantów, tak dusza staje się spokojniejsze. W tym przypadku, babcia zostaje schwytany, a Basil promuje jego uwalnianie. Wkrótce dowiaduje się jak w domu.

„Wasilij Terkin”, podsumowanie które Sprawdziliśmy, kończy się sceną w niemieckim kąpieli. Kilku żołnierzy na parze i mówić. Wśród nich jest jeden, który wyróżnia się: to dużo blizn, istnieje wiele medali, a jego słowa, nie wspinać. Inni mówią o nim: „To jak Terkin”.

Na tym kończy się nasz przegląd historii A. T. Tvardovskogo. Należy rozumieć, że książka choć ma fabuły, ale opiera się na wybranych odcinkach. Przeczytaj całą historię – to prawdziwa przyjemność, że każdy powinien spróbować. Czytaj Twardowski – jest to przydatne!